predvez

batarihter

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
313
Broj reagovanja
0
Lokacija
..Bor-Srbija...Irkutsk-Rusija
.....ako planiras da vezbas na "travi"..uzmes 2 komada,za pocetak...velicine "4X" i oko 90-100din je komad..ja sam uzeo 3kom,jer posle 2 nedelje na travi...malko pozeleni i pohaba se...pa ih menjas...to sam ti sad napisao iz moje "pocetnicke" perspektive...bistro...  ;)
 

batarihter

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
313
Broj reagovanja
0
Lokacija
..Bor-Srbija...Irkutsk-Rusija
....pa taj od 15e ja iskreno planiram da uzmem za "reku"...ali za "travu" mi malo zao da bacam tolike pare..cika Simpsone nemoj da me shvatis pogresno...  ;)
.....i iskreno jedva cekam da izadjem na reku da vidim razliku izmedju tog od 1e i tog 15e....ZNAM da ima razlike,ALI nazalost ja jos neznam za nju.....  :doh: i dalje sam "vuna"...
...ovde u Boru "veje" sneg kao da mu je pred glavu...tako da skoro necu da uvidim tu razliku...bistro...
:tbumb:
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Cekajte ne razumem!  :-\
Koliko sam ja shvatio razlika izmedju predveza za obicno pecanje i ovog za musicarenje je u tome sto ovaj za musicarenje pocinje kao 0.40 struna a zavrsava se sa 0.12 na primer.
Zasto bi neko davao 15e za dva metra strune?  ??? :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
To prvo moras da probas sam. I da, musicarski predvezi su konusni, ne pocinju svi sa 0.40 vec ima raznih proizvodjaca i raznih tipova konusa. Mozes sam da ga napravis imas bezbroj recepata na netu. Ali se zapitaj zasto postoje fabricki i zasto se i dalje kupuju nesmanjenim inenzitetom. Takvim pristupom otvaras pandorinu kutiju za diskusije u nedogled. Ispada da su oni sto prave predvez od 15e budale a zapravo se radi o krajnje ozbiljnim i renomiranim proizvodjacima.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
batarihter je napisao(la):
....pa taj od 15e ja iskreno planiram da uzmem za "reku"...ali za "travu" mi malo zao da bacam tolike pare..cika Simpsone nemoj da me shvatis pogresno...  ;)
.....i iskreno jedva cekam da izadjem na reku da vidim razliku izmedju tog od 1e i tog 15e....ZNAM da ima razlike,ALI nazalost ja jos neznam za nju.....  :doh: i dalje sam "vuna"...
...ovde u Boru "veje" sneg kao da mu je pred glavu...tako da skoro necu da uvidim tu razliku...bistro...
:tbumb:

Sto bih te shvatio pogresno, sasvim realan rezon.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Ja i danas posle vise godina bavljenja FF-om volim da napravim sam predvez iz parcica. Pokazao mi se mnogo bolji nego kupovni konusni  monofilni. Trenutno koristim pletene od kolege bata Crnog  :yeswink: :tbumb:,koji je za mene odradio  perfektan predvez 1.9 m za #2 i
za #4, 2.1 m ''stelt''.

Da mi Crni nije poslao pletene,jos bi koristio monofilne,navika jbg. S'obzirom da pecam uglavnom na suve muve od monofilnog mi nije trebao bolji.
Koristeci Crnijeve predveze,ipak mi je lepsa prezentacija.


 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja sam koristio konusne ali mi se ne svidjaju.. ja spajam najlone prvo 0.25 pa 0.20. pa tipet 0.18 i tako pecam ...mada bih voleo da probam neki upredeni ali ne mogu da ga nadjem na e bay nikako......imaju ali tonuci...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pa i nije ti neki konus sa 0.25 na 0.18 ali moras da skapiras da ti i ne pecas suvim i musicama u filmu gde realno predvez znaci. Ti i ne moras konusni da imas.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MAFKE je napisao(la):
  Ja i danas posle vise godina bavljenja FF-om volim da napravim sam predvez iz parcica. Pokazao mi se mnogo bolji nego kupovni konusni  monofilni. Trenutno koristim pletene od kolege bata Crnog  :yeswink: :tbumb:,koji je za mene odradio  perfektan predvez 1.9 m za #2 i
za #4, 2.1 m ''stelt''.

Da mi Crni nije poslao pletene,jos bi koristio monofilne,navika jbg. S'obzirom da pecam uglavnom na suve muve od monofilnog mi nije trebao bolji.
Koristeci Crnijeve predveze,ipak mi je lepsa prezentacija.

Dobro si me podsetio kako da ti se revansiram za musice, eto probaces i Varivas konusni cesto da vidis sta znaci rec "prezentacija" :D
Saljem cim stigne cigla foama.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Pa i nije ti neki konus sa 0.25 na 0.18 ali moras da skapiras da ti i ne pecas suvim i musicama u filmu gde realno predvez znaci. Ti i ne moras konusni da imas.

jbg,ja tu istu kombinaciju koristim i na drini za klenove samo sto je tipet 0.14....
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Bojane ,ne preteruj,nista mi ne treba covece.Ako bas hoces ,daj tu ''ciglu'' pa da ti odradim jos buba,npr popce ti nisam radio jer nemam pravog foama. Nisam hteo da fusarim,mogao sam viklere da namotam rafijom i policelon preko. Ali popca bez crnog foama ,ja ne pocinjem.
 

KENO MS IZVOR

Junior member
Učlanjen(a)
14.07.2011.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
Bojane kad dobiješ cigle policelona obavezno javi na forum, naravno i koja je debljina u pitanju.Tražio sam već neko vreme ali uzalud.
 
Vrh Dno