predvez

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
Varivas Airs je najbolji monofilni predvez ikada napravljen!
:doh: da ti napisem da ne kenjas ti ces da se naljutis , zato nista necu da napisem  :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
nikola renegade je napisao(la):
Ma simpson necu da te lazem sve sam ga sjebo i skratio se i sve sam ga nazubio , kod standarda nikad nije bilo memorije i bez istezanja i sa istom eksploatacijom je trajao celu proslu sezonu to ti kazem iz iskustva , mozda mu je proso rok trajanja  :hammer: :hammer: :hammer:
Kapiram ja tebe Nikola ali ti gledas samo trajnost i po tome ocenjujes predvez. Onda najbolje da uzmes pleteni predvez, traje znacajno duze.

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Ja kombinujem,monofil-pleteni. Iskren da budem i dan danas cesto sam iz  parcica napravim predvez. Nije u pitanju stednja,odavno radim sam monofil predveze i navika mi je. Bude bez memorije i meksi je neuporedivo od ovih monofilnih koje nude u radnjama kod mene.

Nisam probao pomenute markirane predveze,pa cu uskoro da kupim koji da vidim u cemu se radi  :hmmmm:
Ovim koje radim iz parcica do i za sada , nisam nasao manu,lepota je prezentovati bilo koju imitaciju.

Nadam se da ima kolega koji sami odradjuju  predveze za svoju dusu,mozda zvucim staromodno  :-\
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja samo za bucova kombinujem monofilni iz dva (ponekad i tri) različita monofila, kao nekad ;)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Volim pletene,mogu da se urade u željenim dužinama,bar je to sve lako i brzo dostupno kod nas.
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
tommylee je napisao(la):
Volim pletene,mogu da se urade u željenim dužinama,bar je to sve lako i brzo dostupno kod nas.


Jedino sto pleteni ne moze da ima sofisticiranu prezentaciju kao monofil, i onaj konektor bas kad je potreban bitan zabacaj on napravi los loop i zajebe stvar , odavno ih ne koristim  :nowink:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Ovi monofil predvezi koje nude kod mene su bas kruti i sa jakom memorijom. zato i zbog navike malo a i kvaliteta prezentacije pravim  sam  iz parcica.
Videcu da kupim neki predvez  zvucne firme koji se pominje ovde,da vidim u cemu se radi  :hmmmm:

Crni mi je odradio  pletenicu  kratku 1.80 m neznu za  laki komplet i prelep osecaj  prezentacije, a drugu sezonu  ga ne skidam  :tbumb:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Djole je napisao(la):
Mafke iskrena i topla preporuka varivas


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  Hvala Djole,red bi bio za ovolike godine da isprobam kupovni kvalitetetni  predvez. Po  ovim radjama u JA samo djubre od ff opreme  :(
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
u jednom postu prosle godine alp mi je objasnio prednosti polilidera ali da budem iskren nisam ga bas shvatio ozbiljno . igrom slucaja ubrzo za tim dobio sam jedan polilider marke airflo od 10ft salmon . koristio sam ga  cele prosle godine za strimere na kanapu klase 6 . nikada nisam posedovao niti sam kod nekoga video bolju stvar ... bukvalno se ponasa kao produzetak kanapa i neverovatno popravlja prezentaciju . nameravam da nabavim jedan laksi od iste firme za probu u trout velicini za klena i suve muve i ubedjen sam da nema monofilnog ili upredenog predveza koji moze da parira po karakteristikama i to bi bila moja preporuka  :)
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Ime, gde to cudo ima da se nabavi koja mu je cena ?  ???
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kod nas ih nema u prodaji a na stranim sajtovima su oko 10ak dolara . pod rukom izgleda identicno musicarskom kanapu a providan je . nema memoriju i veoma je jak . ovaj salmon koji ja imam je nosivosti 10,9 kg . dok mi neko ne pokaze nesto bolje ja sam ubedjen da ne postoji bolja stvar za transfer energije kanapa na tipet
evo npr ovde mozes da pogledas i procitas o cemu se radi  http://www.fishtec.co.uk/shop.cfm/fly-fishing/polyleaders/40/6012
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Ime, hvala  na pojasnjenju,upravo sam hteo da te pitam o osecaju pod prstima itd.. E ,sad si mi '' pustio crva '',voleo bih  da promenim  nesto i

isprobam  novu stvar. Sad sam kopao po Google-u i zanimljivo  bome  :yeswink: :tbumb:.

Alp jako ceni Varivas i preporucio mi je njihove proizvode,a sad opet ovo '' novo'' za mene me jako interesuje.

Znaci iz inostranstva neko  da mi donese ili posalje. Probacu iz Italije,sto pre,ali finjaka za klena i suve imitacije  :yeswink:

Hvala ime ! 

    Cudi me  da niko sem tebe  ne pomenu ovaj polilider  :hmmmm:.  Verujem ti  na rec , dzentlmenski  :tbumb:, a ako Alp preporucuje, nema

mesta sumnji  :nowink:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
mene nije sramota da napisem da do prosle godine nisam ni cuo za polilidere . jednostavno sam pecao kao i uvek i bio zadovoljan bez zelje da probam nesto drugo . posle alpovog posta i nabavke polilidera shvatio sam sta sam propustio :yeswink:
samo da znas da neki kanapi moraju da se malo skrate da bi sve funkcionisalo kako treba , a neki tek sa njim postaju prava stvar  :)
sve je to negde a ne mogu da se setim gde alp opsirno opisao i u sve sam se licno uverio  :)
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Ma kakva sramota bre,to je  kompleksase blam da pitaju. Evo  ja sad prvi put cujem od tebe,pa sta ,a stari sam musicar. Zadovoljan sam ovim sto

imam pa nisam ni  tragao ni za cim drugim,a ajd  da se proba novo nesto  :tbumb:
 
Vrh Dno