predvez

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ima kod mene. Samo sto je sada ostao sink ali redovno dopunjujem lager sa airflo poliliderima. Inace ima dosta situacija gde zaista pomaze. U mom lider novcaniku ima uvek i vise razlicitih polilidera. Vec godinama od kada ih koristim nezaobilazni su deo moje opreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Cetiri godine ih koristim i obavezan deo opreme su takodjer i kod mene...do sada airflo i rio...varivas jos nisam probao ali ocu garant  :yeswink:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Djole je napisao(la):
Ima kod mene. Samo sto je sada ostao sink ali redovno dopunjujem lager sa airflo poliliderima. Inace ima dosta situacija gde zaista pomaze. U mom lider novcaniku ima uvek i vise razlicitih polilidera. Vec godinama od kada ih koristim nezaobilazni su deo moje opreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  Djole legendo,pa po drugi put ovog dana  me prijatno iznenadjujes. Kod tebe nema sta nema  :tbumb:
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.148
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Da li znate da mi kazete cemu sluze ti polyleader-i ( valjda se ovako pise)?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
polyleaderi sluze tome da prezentacija muhe bude sto bolje izvedena....da bi prezentacija prilikom zabacaja bila sto bolja tj. preciznija lideri moraji u tom trenutku imati pravu kolicinu energije....zbog toga je bitan njihova konusna konstitucija...od pre nekoliko godina kada sam poceo da koristim polyleadere totalno sam batalio upredene predveze ... samo u sili koristim segmentne mono lidere koje sastavim od vise debljina monofila. Uglavnom uvek gledam da imam kakvog rezrervnog poly-a I kada ih kupim uvek kupujem po dva ista od izbegnem takve situacije kad moras da improvizujes.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Kao sto Seb rece, prvi i osnovni razlog zasto ih upotrebljavati je da su svojim konusom prirodni nastavak kanapa do musice. Svojom tezinom omogucavaju lako i precizno okretanje musice i , ne manje vazno, je da se prave u razlicitim densitetima  tako da se musica lako i brzo moze spustiti na zeljenu daljinu bez menjanja glave.
Plivajuci su prave od polietilena a intermedijalni od poliuretana kome se dodaje tungsten za zeljene densitete. Srz je od najlona.

Sale ako narucujes polilidere, gledaj da nisu za salmone. Uzmi one na kojima stoji Sea trout. Oni su za klase od 7 pa na gore. Javi na PP ako zelis da ti donesem a ne mrzi te da dodjes do Leskovca.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
nespetro je napisao(la):
Kao sto Seb rece, prvi i osnovni razlog zasto ih upotrebljavati je da su svojim konusom prirodni nastavak kanapa do musice. Svojom tezinom omogucavaju lako i precizno okretanje musice i , ne manje vazno, je da se prave u razlicitim densitetima  tako da se musica lako i brzo moze spustiti na zeljenu daljinu bez menjanja glave.
Plivajuci su prave od polietilena a intermedijalni od poliuretana kome se dodaje tungsten za zeljene densitete. Srz je od najlona.

Sale ako narucujes polilidere, gledaj da nisu za salmone. Uzmi one na kojima stoji Sea trout. Oni su za klase od 7 pa na gore. Javi na PP ako zelis da ti donesem a ne mrzi te da dodjes do Leskovca. ( Dvorucnjak nemoj da zaboravis  ;))
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.148
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
Ja sam mislio da oni sluze za strimere ?! Nisam znao da Sea Trout i lososi love na suve muve ?!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Npr. Rio Powerfle Trout leader je takav konusni lider i ako uzmes 7X s njim ces da bacas musice u velicini #22  mnogo lepse.... Ja koristim 3x, 4x, 5x i 6x jer retko kada imam potrebu da lovim manjim musicama.

Pogledaj samo asortiman od Airflo http://www.rajeffsports.com/polyleaders.php
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Znaci Seb za klasu #2 bi mi trebao  '' Light Trout  - Clear Floating ''  :hmmmm:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
ivke037 je napisao(la):
Ja sam mislio da oni sluze za strimere ?! Nisam znao da Sea Trout i lososi love na suve muve ?!

Imas plivajuce u svim klasama. Od najlaksih 5ft Trout do 15ft Salmon, ali se najvise upotrebljavaju Intermedijatni, slow sink, fast sink... ( Zpey, koji koristim, ih obelezava sa densitet 1,2,3,4...) za vece klase. Bas tu im je i prednost jer biras koji ces, menjajuci brzo densitet i spustajuci musicu ( nimfu, strimer, tubu...) na dubinu koju zelis.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.148
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
nespetro je napisao(la):
Imas plivajuce u svim klasama. Od najlaksih 5ft Trout do 15ft Salmon, ali se najvise upotrebljavaju Intermedijatni, slow sink, fast sink... ( Zpey, koji koristim, ih obelezava sa densitet 1,2,3,4...) za vece klase. Bas tu im je i prednost jer biras koji ces, menjajuci brzo densitet i spustajuci musicu ( nimfu, strimer, tubu...) na dubinu koju zelis.
Ej, polyleader je napravljen za strimere a i postoje povrsinski ili plivajuci strimeri, za vasu informaciju. Rio Powerfle Trout leader kako ime kaze je leader a ne poly :whistle: :bye: :tbumb: :yeswink:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ok. Sad samo da definisemo sta je strimer a sta nije. Gde pocinje strimer da bude strimerom a gde se zavrsava. Da li je recimo, Bomber, koji ima na savesti hiljade i hiljade salmona i morskih pastrmki, strimer ili nije? Koji su materijali koji izdvajaju strimer od ostalih tunucih musica, koje velicine udica.... ima tu iha ha  :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mafke Fly je napisao(la):
Znaci Seb za klasu #2 bi mi trebao  '' Light Trout  - Clear Floating ''  :hmmmm:

Za klasu 2 ti je svaki poly leader previse grub i tezak. Totalni promasaj. Rio powerflex je obicni monofilni konusni predvez i nije poly leader. Kod tog proizvodjaca takav predvez se zove Versileader i ne postoji u plivajucoj varijanti. Seb samo unosi zabunu :D
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.148
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
nespetro je napisao(la):
Ok. Sad samo da definisemo sta je strimer a sta nije. Gde pocinje strimer da bude strimerom a gde se zavrsava. Da li je recimo, Bomber, koji ima na savesti hiljade i hiljade salmona i morskih pastrmki, strimer ili nije? Koji su materijali koji izdvajaju strimer od ostalih tunucih musica, koje velicine udica.... ima tu iha ha  :D
Vi ste ga spominjali da je za suve muve :bye:
 
Vrh Dno