prepariranje riba

antares

Junior member
Učlanjen(a)
03.12.2007.
Poruke
54
Broj reagovanja
7
zna li ko da neko preparira ribe molio bih adresu ili telefon
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
http://www.prepariranje.com/tuna.html

tuna mi je zadnji uradak, imala je 165kg, 232 cm, ulovljena prošle zime kod Rijeke. Umarana je 14 sati dok se nije predala, a mene je "umarala" skoro 3 mjeseca dok joj nisam dovršio glavu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf takvu ribu imati na "fly"  :drool:

svaka čast majstore na radu!
 

Dr.Nitro

Junior member
Učlanjen(a)
26.04.2011.
Poruke
35
Broj reagovanja
0
Lokacija
Srbija
Ovaj lik je radio prepariranje riba, mom drugu je radio, evo telefona pa se informisi
0641699747 decko se zove Filip
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
E dobra tema, iako nisam imao nekih zapazenih ulova na fly, samim tim ni potrebe za prepariranjem, stalno mi se mota misao kako moj najveci ulov do sada na spin nisam preparirao  :doh:
Bilo bi dobro da neko ovde kaze ko kod nas u Srbiji to radi, vidim Gogo to vec radi, i kako i sta sa ribom kad je ufatimo? Da li mora odmah na prepeariranje ili moze da saceka zamrznuta neko vreme, kako je ostaviti i tako to, ako bi neko mogao da nas uputi  :tbumb: A ja se nadam i velika mi je zelja da imam par primeraka od neke vreste prepariranih za moju ribolovacku sobicu  :tbumb:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ulovljenu ribu umotaš u pamučnu krpu ili pak novinski papir, peraje bi bilo dobro odvojiti od ribe kartonom (napraviš sendič karton-perajakarton) i to sve tako lijepo u duboki zamrzivač i onda tražiš preparatora. Tako smrznuta može da čeka daljnji postupak koliko god treba, neće joj biti ništa, a preparator će je već dalje doterati u red. Ako uloviš ribu i svježu je dostaviš (unutar par sati) do preparatora neka to bude u vlažnoj krpi ili vlažnom novinskom papiru (ne mokrom da se ne raspadne ), a ako ti se da sam da experimetiraš imaš link na mojoj stranici šta i kako da radiš. Malo truda i imaš svoj preparat koji će ti biti puno draži nega da si ga nekome dao da ti radi , a i jeftiniji. 
link za moju školu prepariranja : http://www.prepariranje.com/page4.html
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Hvala Gogo, izuzetno lep tutorijal, e sad samo jos nesto tako uhvatiti, sto je vredi preparirati, a moglo bi se i na necemu manjem vezbati  :tbumb:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Hvala, pa samo naprijed uz ovaj monitor nećeš dobiti ribu, bar ne onu za prepariranje, vrijeme je lijepo, sezona počela pa udriiiiiiii  :tbumb:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Vrijeme loše ovih dana, stalno kiša, vodostaj se podigao riba ušla u trsku, Dunav stalno raste ili pada... Pa da mi vrijeme ne prolazi uludo dok čekam proljepšanje latio sam se prepariranja.
Zubatac je bio nekih 7 kg (po vlasniku) , dug 76cm. A Mladica 84cm, prošle godine se na Savi upetljala ribarima u mrežu i uginula, ovi je dali ribičkom društvu da se sačuva bar kao preparat.
Evo kako to izgleda kad je gotovo.

Zubatac2011.jpg


mladica2011.jpg

 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Odkud zubatac u Savi?? :D
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Gogo ako nije tajna koliko kosta npr preparacija jedne takve ribe ili npr klena od 2kg?
 
Vrh Dno