prepariranje riba

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja znam da je moj drugar nosio bucova od 6kg da se preparira u bg,kostao ga je oko 70e....
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Otprilike 2 eura centimetar dužni, ali ako je manja riba u pitanju (do 50cm ) onda imam minimalnu tarifu da ne bi ispalo da je recimo bandar od 25-30 cm nekih 60 eura a imam na njemu posla kao i na ribi od svojih 70 cm. Dakle 2 eura/cm, ali ribe ispod 50cm "okinem" od oka zavisi o čemu se radi i koliko ima posla na njoj.  E sad čuj postoji prepariranje i prepariranje, neki to rade samo da osuše ribu i to je to, neki je izvana samo prelakiraju i nakon nekog vremena počne da kaplje mast iz nje ti su preparati jeftini.  Neki je (kao ja) tako zaštite izvana i iznutra da toga nema ( i daju garanciju na to dakle miran si praktično za života da neće biti curenja i da je neće moći pojesti moljac, crv i sl.) Uz to ribi vrate njene boje, to se naknadno radi, nemože se sačuvati njena prirodna boja samo sušenjem i kemijom, izblijedi vremenom. Ja koristim takve boje i lakove koji više ne blijede.
Dakle taj tvoj klen od 2 kg ako je nekoh 60-tak cm bi kod mene bio nekih 120 eura. Kao što vidiš puno skuplje nego što to Gegula spominje u Beogradu, no nemogu da ulazim u to kakav je to uradak njihov. MOžda rade i oni kvalitetno pa su samo jeftiniji, a možda je i neka varijata od gore spomenutoga. (jeftino pa kako bude )
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Gogo hvala na objasnjenju, uff nije jos taj moj klen od 2kg, ali bice valjda u narednim godinama  :hammer:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Neki dan sam zavrsio jednu lijepu glavu ... naravno da je ljepse gledati je sa tijelom zajedno u vodi ali... eto neko i ovako voli da se sjeca te ribe i drila. Krokodil je bio 14kg a majstor Djole je radio okice i za nju.

stuka14kg.jpg
     



 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Evo još jedne ribice, to je onaj moj Afrički som od prošle godine sa jezera pokraj Pečuha u Mađi, konačno je i on došao na red  :)

africkisomMedium.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
baš si ga dobro odradio  :tbumb:

ulovio i "mumificirao"  :respect1:
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Sto reci no svaka cast imas zlatne ruke covece, pravis bambuse, prepariras trofeje.. .. ..  :respect1: :respect1: :respect1:
 
Vrh Dno