Pridvoricka brana

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Momci, otkud vam ideja da taj čuvar ne bi i vas pustio, kad bi imali dubak? Možda tu i nije zabranjeno to raditi?

Pa ideja mi je da ga
prvo, ne bih pitao, jer je pecanje zabranjeno... Pise brate, slova ko kuca!
drugo, jel mislis da je u redu da ostali ribolovci koji (precutno od strane cuvara) krijuci se pecaju, a da kojakava nadobudna budala bezobrazno oplete dubak na najnepristupacnija mesta, gde se kriju maticni primerci, pa se posle jos i hvali kako je na musicu uhvatio (i vrlo ponosno pokazao!) dvadesetak klenova od kojih nijedan nije bio manji od 3-4 kila, ... Jel ti ne bi poludeo? Ne zato sto ti ne mozes ili neces da pecas, nego zato sto se tako UNISTAVA MATICNI RIBLJI FOND. Elem, da ne besnim ovde - taj baja je tog dana odneo nekih 80-100 kila kapitalnih klenova, a cuo sam da je dolazio jos nekoliko puta... E, sad ga cekam da ga vidim.... mada mu je preneto da se ne sali vise glavom da dolazi na nase (ne Pridvoricko) jezero.  :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ove cifre me zbunjuju. Ok, radite šta hoćete, ali nasilje prepustite onima koji su plaćeni za to i treba da ga sprovode. Još bolje je da onaj ko gazduje jezerom sprovede svoju volju na njemu, jer i takav postoji, nemoguće da nije ničije. Ako je vlasnik Sjekloca, neka puca u bestidnika, ali posle višestrukog upozorenja.
Ipak, mislim da je, izgleda, vlasnik opština Prokuplje ili Blace i njihov vodovod. Ta firma ima rukovodstvo i oni se pitaju šta će biti s tim jezerom.
Očigledno da je ovo primer vode kojom ne gazduju sportski ribolovci i onom ko tu rukovodi ne smeta taj mušičar. Sjekloca, nemoj da pogrešiš, to nije mesto gde se pitamo ja ili ti i gde važe pravila sportskog ribolova. Direktor tog preduzeća može doneti odluku čak i da se Pridvoričko jezero isprazni. On može da dozvoli nekome ida ulovi i odnese 1000 kg ribe.
Izgleda da je to u pitanju. Da li sam u pravu?
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Miks, vodama Srbije, pa i jezerima za vodozahvate, gazduje JAVNO PREDUZECE (da ne kazem JAVNA KUCA) "SRBIJAVODE"... Javno preduzece! Nesto kao ministarstvo u malom. Neko ko prima platu od tebe i mene. Neko, koga savrseno boli ona stvar sta se desava na tim vodama. Neko, ko je direktor jedan ili dva mandata, a posle ide na drugo mesto i ko ce da zaboravi i to moje jezero, i sva ostala jezera i reke po kojima ti i ja gacamo vodu i 'vatamo ribe. Jezero (bilo koje, za tvoju informaciju) NE SME DA ISPRAZNI NIKO, cak i da mu ministar ekologije ili neki njemu srodan to dozvoli. Postoji nesto sto se zove bioloski minimum, a to mora da se postuje, bez obzira na ko je gazda i sta misli.
Pa ako postoji neki dzentlmenski sporazum izmedju cuvara i uprave jezera i lokalnih ribolovaca o zatvaranju jednog oka za pristojan (nedozvoljeni, ali ipak prikrriveni) ribolov, zasto onda da ne pucam u stoke koje nemaju ni casti ni obraza da rade ono sto rade? Svadjala se posle toga moja zena samnom: sta da si pucao i ubio coveka? Stvarno, sta? Kako objasniti da jezerom, na kome je zabranjen ribolov, pa cak i sam pristup vodi, pluta roze (!!!) dubak s mrtvim musicarem i pletenim dzakom punim krupnih klenova? Ko je on? Sta on trazi tu? Ko ga je pustio? Kako je poginuo? Ko je mogao i zasto da puca u njega?  :'( Da ne pominjem da je jezero okruzeno gustom sumom...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Preterujete i ovo prelazi u veoma ozbiljnu pretnju, koja se može okarakterisati jedino kao pretnja ubistvom, što je krivično delo i zaslužuje bar upozorenje nekog od moderatora. Ja osuđujem ovakve pretnje prema bilo kom čoveku, prekršiocu bilo kakvog propisa, pa čak i pravom kriminalcu. Pretnja nasiljem je nespojiva sa našim sportom i ako se ovo dozvoli, naš mir i bezbednost u ribolovu mogu biti ugroženi.
Osnovni uslov za mušičarenje je mir i bezednost. Upućujem oštar protest upravi ovog sajta što, bez ikakvog upozorenja, dozvoljava ovakve stvari.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Smrtna kazna je odavno ukinuta u civilizovanim zemljama (cak i za mnooogo veca nedela od krivolova i unistavanja ribljeg fonda). Sta treba uraditi onda trovacima Toplice i ostalih reka (gde su unistene tone i tone riba) ako bi ovog nesretnika osudili na ovaj nacin.

Ipak svako od nas treba imati dozu savesti i u ribolovu i u kaznjavanju drugih.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Onaj post gde se spominje odstrel pecaroša u dubaku pederske boje bi trebalo pod hitno obrisati!  :mad:

Goci iz ugla urednika varalicar.com foruma
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Postovani clanovi,
Sa vremena na vreme moram, a zasita me uzaso mrzi da pisem ovakve postove. Ali izgleda da moram, drazi urednika sajta.
javne pretnje su potuno nepotrebne, pogotovu za stvari kakav je ribolov. Covek sta god da je uradio nezasluzuje da bude ustreljen. Tacka. Ako neko javno govri o otme da ce nekog da odstreli, to nije moj problem. Ubi ga bre druze i gotovo. Ali sta postizes time. Da li svi treba da uzmemo pravdu u svoje ruke i kao Zoro, Batman i ostali krenemo da ispravljamo napravdu oko nas. To nevodi samou anarhiju kao takvu, vec u totalno ludilo.
Sa druge strane, posto je na sjatu iznesena javna pretnja NN licu, ja je ostavljam. Ako zaista neko bude ubijen, sada postoje i dokazi ko je i kada pretio nekome.
Medjutim ja sam poprilicno siguran da je drug Sjekloca samo izneo svoj bes i na taj nacin sebi olaksao gnev. Nije lako ubiti coveka, a pogovotu se o otme ne pise. Bang i gotovo. Ovako je po meni coveku trebao ventil i imao ga je. 
Opet i opet se javlja isto pitanje, cenzure i javnog govora. Forum jeste mesto za iznosenje misljenja, vredjanje nicht. Pretnje, e sada drugi problemi. O zasto ovo nije normalan sajt? ;) Manimo se corava posla i okrenimo se musicarenju.
Salut
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Tako je, Laki. :tbumb:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ovaj Lucky pravi psiholog.

Sjekloca, mozda nisi primetio, ali mi ovde na sajtu preferiramo hladno oruzije (http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=992.0), mozda da ga gadjas nekim shirukenom (ako se tako kaze  :() to bi bila sasvim prihvatljiva stvar  :D :D :D :D .

Nego manimo salu, ja na branu cesto idem u prolece (silom prilika, posto su druge vode velike i mutne a zateknem se u Blacu) kada za musicarenje imam bukvalno 5m na uscu potoka, i kada uhvatim prosecno 10-ak klencica cca 20cm (koje normalno vracam).

Znam da to nije neki ulov ali posle duge zime pravi je uzitak...
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Eto... i sad mi kazi ko je lud? Ti sto lovis klencice gore po uscu, ili ovaj sa dubkom koju obidje sveku vrbu gde se nabiju kapitalci pa trsi li trsi? Jel resenje da svi nabavimo dubke, pa da istrebimo klena??? Ja kad dodjem na Pridvoricu, iskreno, jedva se popnem do usca, gde objektivno, jedino moze da se peca (izuzimam branu)... bacim tri-cetiri puta muvu... i vratim se u sumu da berem pecurke!  :tbumb:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
E bre Sjekloca, pa duga je zima, a ribu i onako vratim nepovrdjenu  :D. A za pecurke nisam znao a ni vid'o, a i previse je strmo da bi se sa opremom pentrao po sumi. Doduse ovog leta sam par puta u potpunosti obiso jezero (malo po stazama, malo po sumi rizikujuci zivot).

ps. nemoj samo sa puskom na branu u rano prolece  :hammer: :hammer: :hammer:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
:D :D :D Jos uvek ga nemam ali moram da napravim neki ... i to ROZE  :doh:
 
Vrh Dno