Pridvoricka brana

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Pridvorica je maleno selo na nekih 10-15km od Blaca. Malo i oronulo ovo jastrebacko selo ne pruza nista osim brane koja sluzi za vodosnadbevanje Blaca. Brana formira jezero od oko 1.5 do 2km i sirine od 100-200m. Brana je dosta nepristupacna i kolima je moguce doci do nekih 500m od brane (put je delimicno asvaltiran a delimicno poljski). Problem je sto je, da bi se doslo do musicarskih mesta, potrebno pesaciti jos nekih 3km uzbrdo (pod punom ratnom opremom). Ova nepristupacnost je sa druge strane blagotvorno uticala na nezagadjenost i ocuvan biljni i zivotinjsji svet. Obala jezera je veoma strma pa sudeci po tome i jezero je dosta duboko u odnosu na svoju povrsinu. Pri normalnom vodostaju ima veoma malo mesta za musicarenje sa obale ali ja sam imao tu srecu da za vreme moje dvodnevne posete nivo bude 2m nizi pa su se otvorila nova i dobra mesta za musicarenje. U svakom slucaju dubak ili, jos bolje, camac je pozeljan. Jezero je bogato klenom (uglavno sitnim), bodorkama koje u jatima mirno plivaju ispod same povrsine vode a ima i karasa i drugih vrsta riba koje dostizu ogromne dimenzije i izbacuju se po sredini jezera. Ima i grabljivica ali ne znam kojih (po nekim izvorima ima i pastrmke ali mislim da je voda pretpla za njih).
 

Prilozi

  • Suma1TT.jpg
    Suma1TT.jpg
    114,1 KB · Pregleda: 723
  • KornjacaTT.jpg
    KornjacaTT.jpg
    42,3 KB · Pregleda: 634
  • Klenovi1TT.jpg
    Klenovi1TT.jpg
    55,4 KB · Pregleda: 870
  • SumaTT.jpg
    SumaTT.jpg
    90,3 KB · Pregleda: 818
  • BranaTT.jpg
    BranaTT.jpg
    128,1 KB · Pregleda: 1.504
  • BodorkeTT.jpg
    BodorkeTT.jpg
    70,5 KB · Pregleda: 880
  • Bodorke2TT.jpg
    Bodorke2TT.jpg
    44,5 KB · Pregleda: 884
  • Bodorke1TT.jpg
    Bodorke1TT.jpg
    33,7 KB · Pregleda: 767
  • PutTT.jpg
    PutTT.jpg
    89,4 KB · Pregleda: 855
  • KlenciciTT.jpg
    KlenciciTT.jpg
    46,1 KB · Pregleda: 824

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Moj boravak na brani sam iskoristio i za testiranje moje muve (iz teme lepa ili ruzna). Ona se pokazala fenomenalno. Prvi dan sam uhvatio 3 krupnija klena a sutradan sam uhvatio svoj novi rekord: klen 45cm (1100 gr). Jednostavno me je odusevila. Nazalost adrenalin zbog trofejnog ulova je uticao da moj sledeci zabac zavrsi daleko u krosnjama lepe bukove sume.
U svakom slucaju, ako se zadesite u Blacu obavezno posetite Pridvoricku branu (makar organizujte piknik). Za uspesan ribolov ipak je potreban dubak ili camac.
 

Prilozi

  • klenoviTT.jpg
    klenoviTT.jpg
    56,9 KB · Pregleda: 690
  • KilasTT.jpg
    KilasTT.jpg
    56,5 KB · Pregleda: 690

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
ttttt bravo za ulove.... :tbumb: :tbumb:ali jel hoces da podelis sa nama tu tvoju novu muvu,koju si testirao (uspesno)..

 
Predlog:eek:tvori novu temu i napisi sve o njoj i to podkrepi sa par fotografija.... :drool: :drool:


 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Toni, lepe si klenove lovio. Ove ribe ispod povrsine su izgleda babuske. Moraces da me vodis na to jezero da ih kovemo zajedno. Dobrodosao u klub lovaca na kilase!
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Da, da, lepo si primetio - većina babuški, ali bih se zakleo da tu ima još po neka vrsta. Mislim da među tim babuškama vidim i ponekog klena, a možda čak i šaranče. Naravno, možda ima i bodorki.

Sviđa mi se jezerce i već sam se malo raspitao o njemu. Kažu da se povremeno prazni zbog održavanja, ali izgleda da ribe prežive. Od Niša do Blaca je 68 km, plus ima još 15 minuta vožnje asvaltom do jezera.

Važi li niška dozvola? Ako ne važi jel ima kontrole?  :D Ako ima gde su kupuje dozvola i pošta je?  ??? Ako je skupa kolka je kazna kad te uvate?  :blush:

A stvarno je lepa voda, malo, skutkano, čisto... Đavo u meni bi ovde pustio basa...  :-X
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Hvala na cestitkama  :smoke:. Moje ne iskustvo u prepoznavanju riba je ucinilo da pomislim da su bodorke ali istina je da nemam pojma koje su to ribe  :blush:. Umem da ih prepoznam tek kada ih izvucem na obalu (osim klenova naravno)

Kontrola nije tamo prosla nikada jer na celom jezeru ima dnevno prosecno 3-8 ribolovaca (jedino ako cuvar brane nije i kontrolor). Jedini problem je ne pristupacnost i ne mogucnost zabacivanja sa obale.

Mix placam skolu musicarenja babuski tako sto vozim na branu  :tbumb:.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Evo ovako: cuo sam dosta prica o tom jezeru, a kako mi je vikendica relativno blizu - naprtim musice, pivo, stap i odem da vidim o cemu se radi.

Jezero je klasican primer vodozahvata, sa dubokim delom pored brane i TOTALNO nepristupacnim obalama (strmo za pod rucnu, obraslo rastinjem i muljevitom obalom... camac je jedino resenje, pod uslovom da mozete da ga prokrijumcarite do gornjeg dela jezera, gde je zabranjen pristup vozilima). Tabla "Zabranjeno kupanje i pecanje"  stoji ispred kuce u kojoj obitavaju cuvari (koji inace pecaju!). U jezeru, pored evidentnog klena, zive i babuske (srebrni karas... a gde ga nema?), retki preostali primerci krkuse, " usisivaci", beovice (bejavice, belice), poneko sarance (dobrovoljni prilog kojekakvih nabedjenih ribolovaca koji misle da ce jezero, na kome je inace zabranjen ribolov (!), postati ADA SAFARI), a kako sam cuo iz poverljivih izvora - pojedine budale se spremaju da u jezero puste stuke i smudjOve (!) i nesto malo kalifornijske pastrmke... mozda i ponekog soma... Ima li kraja nasoj gluposti?
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Sjekloca je napisao(la):
Tabla "Zabranjeno kupanje i pecanje"  stoji ispred kuce u kojoj obitavaju cuvari (koji inace pecaju

:D :D :D Video sam ih da pecaju ali nisam video tablu  :blush:. Inace Jos prosle godine sam cuo za nekog musicara iz Nisa (nije MIX  :hammer:) da iz dubka rastura klenove (mada na osnovu ulova tih izvora informacija verujem da je i 2kg klenova - razbijanje  :doh:).
Inace stvarno je nepristupacno, samo ako se uhvati nizak vodostaj moze da se malo musicari sa obale i ta na samom uscu potoka koji formira jezero.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Za tog Nisliju (?) koji vozi gumu i razbija klenove sam i ja cuo.... Jedva cekam da ga sretnem, al da bude negde daleko od obale... Imao bih svasta da mu porucim kroz opticki nisan! Pazi, ako ja mogu da se lomatam po obali i krijem se jer je zabranjeno pecanje, da i ono sto uhvatim - vratim u vodu, sta bih onda pozeleo majmunu koji uz blagoslov cuvara koga ocito poznaje, plevi klenove na nepristupacnim mestima.

Mislim da sam tog Nisliju video i na Bresnickom jezeru. Ima ROZE dubak.... a ja nisam bio poneo pusku.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo je vrlo ozbiljna pretnja i poručujem Sjekloci da ne povredi, niti bilo kako naudi našem kolegi. Ne znam o kome se radi, ali ako krši bilo koji propis, treba ga prijaviti, a ne ugroziti njegovu bezbednost ili život.
Ipak, taj mušičar ne seje kasetne bombe iz aviona, niti krade našu imovinu ili ušteđevinu. Verovatno je željan dobrog mušičarenja, kao i svi mi, a čuvar ga voli više nego ostale. Po mojoj logici, treba prijaviti čuvara, a ribolovca ostaviti na miru, jer nije kriv.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Miks, potpuno si u pravu : OVO JESTE VRLO OZBILJNA PRETNJA. :mad:  A tog musicara ne priznajem za kolegu, nego na najobicniju crevaru (ako znas sta to moze da znaci). Da je neki pravi ribolovac, ne bi radio to sto je radio, pa ne bi bilo potrebe ni da se prijavljuje cuvar jezera. Jel mislis da je bolje da cuvar ostane bez posla (mada ni oni nisu neke cvecke) ili je bolje da mamlaza-musicara naplasis da mu vise nikad ne padne na pamet da SPORTSKI peca?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ma nikako mi nije jasno šta taj mušičar loše radi. Peca iz dubka, a to isto i ja planiram da kupim, kako bih na nepristupačnim vodama prišao najboljim mestima. Razbija klenove, a to isto i ja radim gde god se pojavim. Mislim da je i to sportski, s obzirom da izraz "razbiti" koristimo kada ih neko iole uspešno lovi. To ne mora da znači da vadi i po 20 kg.
Jedan mušičar, dosta stariji, mada mnogo mlađi po mušičarskom stažu, pohvalio mi se pre neki dan da je kupio dubak i da je posećivao Pridvoričko jezero. Ako je to on, treba da znate da uglavnom oslobađa svoj ulov i možda je to razlog što ga čuvari puštaju da se zabavlja. Polako, nije "mamlaz".
Ima još jedan naš kolega sa dubkom koji posećuje to jezero. Njega još bolje poznajem, mada mi nije poznato da preteruje sa ulovom.
Momci, otkud vam ideja da taj čuvar ne bi i vas pustio, kad bi imali dubak? Možda tu i nije zabranjeno to raditi?
Bio sam na tom jezeru i mušičario sa obale. Znam koliko je to teško i mučno, a pomalo i glupo. Hajde da svi nabavimo float-tube i peraja, poribimo jezerce kalifornijskom pastrmkom i smallmouth bass-om i razbijemo i njih i klenove, ni krive ni dužne. Meni to zvuči kao prava zabava, a ne ovo pucanje u čoveka koji mušičari, ma kakav bio.
 
Vrh Dno