Pridvoricka brana

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Hvala na savetima druže Sjekloća!  ;)

Kod same rampe smo sreli čuvara koji nam je dozvolio i da idemo kolima desno, ali nas je pozvao na kaficu pa smo išli do kuće, a onda uz branu (što nam nije teško palo jer i ja i ćale često idemo na planinarenje po Suvoj i Staroj planini  :) ), pa nalevo krug. Nismo stigli ni do pola jezera a kamoli do uliva potoka, jer smo ubrzo digli ruke zbog jakog vetra i hladnoće. U priobalju je bilo sitnog klena (i uhvatili smo ponekog), ali su krupni izgleda otišli u dubinu...

Kao i mnoga brdsko-planinska jezera, i ovo zna da bude veoma negostoljubivo tokom jeseni... Ipak, beše to lep izlet na jedan novi teren koji ću sledeće sezone sigurno posetiti par puta tokom leta. Uzeo sam i broj telefona od radnika pa mogu uvek i da saznam vodostaj, jer je, kolko vidim, poželjno da je bar malo ispod maksimuma kako bi se moglo ići obalom.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ne sali se glavom... :D Obalom se ne moze ici nikako! Provereno! :whistle:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Sjekloca je napisao(la):
Ne sali se glavom... :D Obalom se ne moze ici nikako! Provereno! :whistle:

Potpis

Svojim ocima sam video kako se neki tip strmoglavio u jezero sa sve stapovima i opremom. Pravo je cudi da je prosao sa samo par ogrebotina i ubivotina.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Mali opis: obala je strrrrrrma i neprohodna (puno grmlja i tankog drveca), a na samoj vodenoj liniji (gde se voda dodiruje s kopnom) imas sloj od mozda 1-2 metra opalog lisca i mulja, koje lako moze da prevari... pa se nadjes u mulju do guse!
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Jos jedno mesto koje je prelepo..
Nisam ga posetio ali sam spreman da se sjurim ove godine i to vise puta posto OBECAVA
--pOZZ--
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Bucka klen na Pridvorickoj brani,naime dug iz Blaca posetio je u Nedelju ovo jezerce i imao dosta uspeha,18 udica,mravcic i ne samo sitniji komadici vec i jednu budaletinu oko 800gr.
Pa kolege hocemo li u akciju
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
A mora li da se musicari???  :-[  ... ili ce da radi dzigerica i crv?
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Od kad sam prvi put uhvatio musicarac u ruku nisam pecao ni na jedan drugi nacin. Dakle, dzigerica, crvi, gliste i ostale zajebancje ne dolaze u obzir.  :bleh:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
ttttt je napisao(la):
Dakle, dzigerica, crvi, gliste i ostale zajebancje ne dolaze u obzir.  :bleh:
Upravo tako ta dzigerica ide kasnije na razanj uz pivo a u obzir dolazi samo muva  suva ili mokra te ninfa ili strimer sve jedno je
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Procitao sam temu od pocetka i slatko sam se ismejao. Prvo Sjekloca koji hoce da upuca kolegu jer ovaj ima pederski dubak. Zbunjeni i naplaseni ribocuvar u ulozi statiste. Pa zatim Mix staje na stranu nesrecnog kolege planiranog za odstrel. Ispipava tako teren i polako uvidja da ce Sjekloca i na njega da pripuca ako se pojavi na vodi. Ali nije mixu lako, namirisao velike klenove i sad prosto vidi da ce da pogine kao macak u februarau pa apeluje na vlasti - Lakija, koji deluje sa pedagoske strane na kolegu koji nosi pusku.U medjuvremenu neko predlaze hladno oruzje kao sigurniju varijantu. I sam Laki savetuje konspirativno ubistvo bez javnih pretnji i cini se da Laki konzumira crnu hroniku i jedva ceka  novi broj sa Pridvoricke brane. Seb dobrodusno komentarise vodu neuvidjajui da ce stvarno da dodje do pucnjave, a jr cita iste novine kao i laki. Neko se i davio u blatu i kotrljao niz branu pod vrlo cudnim okolnostima... Kakav krimi roman u nastavcima. Ziv sam se upisao. Plus svim akterima price
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Na ovom forumu ima svega i svačega. Ja ispisah gotovo 5000 postova i izgleda da sam bar pola zaboravio. Ima puno gluposti, smejurija, ponižavanja, omalovažavanja, izmišljotina, svađa...ali i ogromna količina korisnih mušičarskih saveta i iskustava.
Pridvoričko jezero i njegove klenove je čika Mixy "omirisao" davno pre ostalih članova ovog foruma. Zanimljiva voda za lov kalifa iz floatube-a. Nažalost, niti je dozvoljeno to plovilo (osim ako poznajete čuvara), niti ima kalifornijske pastrmke.
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Napokon da si upravu i ti za nesto...!!!!!!!!!
IMA SVEGA,a to si TI!!!
IMA SVACEGA,OPET SI TO TI!!!!!!
                                  --NAZALOST--
 
Vrh Dno