Prikradanje ribama

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Ja sam svoje najkrupnije klenove lovio na tri metra od sebe,stanem na jedno mesto-nepomeram se(ukopam se),kao da me nema onda on sam doje i ja mu samo poturim muvu pod nos,ali pre toga se pazljivo prikradem mestu!!  Za ostale ribe neznam jer nisam imao prilike,ali sam i beovicu uspeshno mushichario!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
lazar je napisao(la):
Ja sam svoje najkrupnije klenove lovio na tri metra od sebe,stanem na jedno mesto-nepomeram se(ukopam se),kao da me nema onda on sam doje i ja mu samo poturim muvu pod nos,ali pre toga se pazljivo prikradem mestu!!  Za ostale ribe neznam jer nisam imao prilike,ali sam i beovicu uspeshno mushichario!
Genijalan post. I ovo za beovicu je extra! :D
 

grom

Newbie
Učlanjen(a)
02.02.2009.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Lokacija
Sweden
Procitao sam vase postove i necu reci da nije istina,jer sam slabo musicario nasim vodama,ali ovdje gdje sad ribarim je potpuno nebitno kako udjes u vodu naravno ne mozes utrcati ali ni blizu ne trebas paziti kao sto to vi morate. Kad sam poceo prije par godina sa musicarenjem u klubu u kojem sam clan imali smo obuku od drzanja do bacanja te izbora musica i vjerujte niko ne polaze na takvu tisinu kao sto sam nailazio na tekstove raznih profica sa nasih prostora (skidam kapu na znanju)ali ipak mislim da je malo pretjerano to sa tim da bi se odbile siroke mase da krenu u taj nacin ribolova,jer stvarno je dozivljaj imati ribu na prstu i tu nalazim taj dio ljubomore da nas je sto manje u musicarenju i da bi bili iznad obicnih ribolovaca.Sad da se ne dizu tenzije i napadi ostalih clanova jer sam vidjeo da ima tih koji jedva cekaju da ulete u neku raspravu..tehniku bacanja,odabir pribora i poznavanje ribe na koju ides to se mora donekle poznavati...pozdrav :whistle:
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ja mislim da je klen najcrnji. Letos sam ga jurio na Resavi, sta sve nisam radio i nista, mali vodostaj, bistra ko staklo a pescano dno ili sitno kamenje, ja se kao normalno prikradam al ukapiram da mnogo mrdam i poplasim ga. Kad vidim da nece je krenem uzvodno i kad pocnu da izledju klencine, ljudi ono su gogonje. Znam da su tu al napravim sranje...

Ima situacija kada prikradanje nije relevantno jer bi riba pojela i patiku ali mislim da je ponekad jedino to presudno - licno sam se uverio.

Rancic je pomenuo klenarose na plovak. Taj covek vas povede na pecanje i pita vas - oces uzvodno ili nizvodno. Sam biras a on se uvek vrati sa punom cuvarkom. Ljudi su ga gledali. Taj se ne prikrada, on se sunja kao indijanac, ubere granu i krije se iza nje i lagano... Uvek izuje klena - ne mislim da je to slucajno.

Sto se tice pastrmke, mislim da je manje plasljiva od klena, bar je glavonja meni vise zadavao muke i nervirao me

Zakljucak - jako bitna stvar ako covek zeli da bude kompletan musicar

Nastavljam da se sunjam zarez prikradam - shinko ne pucaj dok ne vidis beonjace
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ova tema je malo zaboravljena.

Upotrebljiva je sva vrsta obuće, kombinezoni... Postoji jedna stvar tj. materijal koji se zove koflin, njega koriste kinezi a i naši proizvođači jakni. Ima ga u raznim gramažama tj. debljinama i on prošiven uzduž i popreko i kao takav zalepljen na đon čizme znatno smanjuje buku kada gazimo kroz vodu, veoma dobra stvar. To mi je nedavno palo na pamet, koflin imam iz stare jakne pa ću iza nove godine sigurno da ga lepim na gumene čizme kombinezona. Slikaću da vidite kako to izgleda.

A evo sada jedne slike
koflin2.jpg

, koflin može biti i u rolnama, takav se traži.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Iseci itison ako ces vec s tim da se bakces ali vise ima veze sa klizajnem nego sa smanjivanjem buke

"takav zalepljen na đon čizme znatno smanjuje buku kada gazimo kroz vodu" , pre bih rekao, tezina, brzina, karakteristike dna reke (kamen, pesak, stene, mulj...) ...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Djole je napisao(la):
Iseci itison ako ces vec s tim da se bakces ali vise ima veze sa klizajnem nego sa smanjivanjem buke

"takav zalepljen na đon čizme znatno smanjuje buku kada gazimo kroz vodu" , pre bih rekao, tezina, brzina, karakteristike dna reke (kamen, pesak, stene, mulj...) ...

apsolutno se slazem, odnesi druze to kod nekog obucara da ti sastruze gumene krampone i lepo zalepi filc
 
Vrh Dno