Probirljivost klena

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Dajem 5 potocare od 500gr za jednog klena od 1kg.  :smoke:
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Mislim da je klenu mnogo vaznije oprezno prici nego izbor musice...
Musicu mozes da promenis ali kad ja uletim u vodu kao indijanac tu vise ne uhvati ribu ni bombom :doh:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
strashni je napisao(la):
Mislim da je klenu mnogo vaznije oprezno prici nego izbor musice...
Moze biti mada ne mora da znaci  :D Cini mi se da sam vec negde napisao sta mi se desavalo na vodi,dize se krupan klena dva tri puta na jednu muvu,pogleda je i vrati ka dnu.Stavim drugu,ista voznja klen se dize i pokupi je ko da tri dana nije jeo.Slucajnost...mozda.Zasto mi je najkrupnije klenove dala ona mokra sa zelenkastom folijom a ne recimo osica koju mozda cak i vise forsiram?Za sitnog klena i nije mozda bitno ali oni krupniji itekako znaju da se u poslednjem trenutku predomisle.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Moje iskustvo, kada god idem loviti klena u bilo koje doba godine kada ga se da pronaći zainteresiranog za dešavanja na površini....pristup, prezentacija i moja osa sa zatkom od balse odradi posao u 90% slučajeva. A ta imitacija ose mi je često i veča od originalne ose i to joj ne zamera ni jedan klenđo....lovim ga dosta dobro-uspešno i sa policelnokama također, bambulama isto, jednodnevke isto, imitacije caddisa isto....ali sve je u pristupu i prezentaciji...ali ne mogu reći da nisam na letio i na selektivnog klena kojeg sam mogao uloviti samo imitacijama letećih mrava ili malih jednodnevki (za sada). Vrlo je plah a manje izbirljiv...po mojem iskustvu. U svakom slučaju valja imati nekoliko različitih mušica u nekoliko veličina....ovo što pišem je vezano za suhe mušice jer ga ja ciljano lovim ponajviše suvim mušicama. Par kilaša i dvokilaša je palo i na nimfu "zekino uvce" povlačenjem dok sam lovio pastrmku ali to su samo slučajni ulovi koji ti polepšaju dan ali čim nije ciljano to za mene nema neke značajnije vrednosti. Ulovio sam ih dosta lepih baš krupnih komada (50cm+) na suve ali i podvodne imitacije....verovali ili ne na strimere sam dobio samo neke sitnije komade...dok znam za slučajeve gde kao jedan naš kolega sa foruma lovi baš krupne klenove strimerima.
Još jednom, rekao bih da nije nešto naročito probirljiv ali ima dana kada jeste takav.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
upravo ovo sto si rekao,Seb......i ja mislim da nije toliko probirljiv koliko je "prpadzija" i tu lezi razlika izmedju ulovljenog klena i polomljenih zivaca...... :D  ja recimo,kad ugledam jato klenova na povrsini,brze-bolje gledam da pridjem mestu,nepazeci da li ispod mene ima granja,flasa,kesa i ostalog...i tu poprilicno uplasim i samog sebe a ne jos klena...pa ako i koji preostane,kad zabacim pogresno i jos tu dodatno iznervirano povlacim,trzam,kidam predveze i slicno,ode moj klen u sigurnost dublje vode......ovo se ne desava uvek,naravno,ali je slikovit prikaz sta je bitnije od odabira lovne musice......
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
koliko je vazno znati prici reci , uci u vodu i hodati po njoj ...isto je vazno znati odabrati pravu muvu .jer ako se sve drugo lepo odradi muva odredjuje dali ce ulov biti solidan ili odlican...naravno ako riba radi ili je ima uopste u reci  :doh:
 

todor

Junior member
Učlanjen(a)
22.09.2006.
Poruke
71
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kragujevac
Mislim da je ovo poslednje presudno.

"...naravno ako riba radi ili je ima uopste u reci"
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
a najpre ce biti ovo poslednje od poslednjeg ........................ili je ima  opste u reci :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 

sasa zitoradja

Junior member
Učlanjen(a)
23.05.2010.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Veliku ako ne inajvecu ulogu po meniima velicina muve,kad je raspolozen da se hrani uzima skoro sve,a kad nije treba probati sa manjim muvama.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Da je probirljiv, jeste. A da je veoma plašljiv i oprezan to je 4 x jeste.
 

drmimi

Newbie
Učlanjen(a)
29.09.2020.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Pozz, ja sma nov musicar od pre 2 meseca ali sam dugo ribolovac. Lovio sam klena od malena uglavnom na varalicu i kao klinac na belicu ili njen rep.
U novembru mesecu sma doziveo nesto sto da mi neko prica nebi verovao. Lovio sam 3 dana zaredom po 100 klenova za 4 sata ribolova na Belom Timoku.
Imao sam seriju od po 4 klena od kilo na stapu jedan za drugim, iskreno slike koji drugi postavljaju su isti takvi klenovi ali ih drugi cene da su 1.5kg ali ovi moji ispod kila nisu bili.
Vodio sam na ta mesta i jednog drugara koji je taj dan ulovio oko 50 komada. Gledao me je i snimao, imam puno snimaka sa klenovima od kilo. Imali smo i zanimljiv dogadjaj da su nas kormorani gadjali i mene pogodili u nogu ribom (mrena od 600g).
Klen je uzimao najvise Bambulu by Ivan Randjelovic i Marko masic ali sam iih zadnji dan razvalio na osu Dragana Tasica.
Vraito sam se na to mesto nakon par dana i kao da je atomska bomba pala, ni komad ne da nisam ulovio nego ni video.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Mozda je bilo odredjene hrane koja ih je privukla ili se jate za zimovnik

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 
Vrh Dno