Problem pri zabacivanju

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ljudi,

Kupio sam stap Fladen Vantage Fly #4 2.4m. Na prvom izlasku sam imao 3 klena, danas sam imao 2 beovice, tako da sto se tice ulova, kao totalni pocetnik, super,s obzirom da su bili izlasci po 3sata. E sad, imam problem, cesto mi se mrsi struna, udari muva u stap, zakaci se, drugo, mogu da zabacim 10ak-12 metara, ako mi je vetar saveznik  :D , i struna leti sva onako spiralno. A ako nije vetar saveznik.... Zabacam kao i umesto struna da leti napred, ona padne onako ukrug, na 5-6 metara od mene. Uglavnom pecam, na Velikoj Moravi, kod Batocine. Bagrdan.... Bilo bi dobro, ako neko moze da pomogne, da mi kaze gde gresim, a ako ne, mucicu se i dalje sam :). Predpostavljam da nije problem ni u stapu ni u kanapu, nego u mojoj tehnici. Inace sam iz Kragujevca.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
Gledaj youtube dok ne nadjes nekog u kg da ti pokaze. Problem je u pokretima. Poenta je da kanap prati liniju vrha stapa. Ako vrh stapa pravi spiralu kanap ga prati. Nadji na netu snimke dok ne dodje neko uzivo i pokaze ti

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
Ako sam te dobro razumeo, ne cekas da se kanap ispravi kada ti je iza ledja. Slobodno baci pogled iza sebe.
Pgledaj klip [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oDJJ6W23gHw[/youtube]
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
I ovaj klip je dobar


https://www.youtube.com/watch?v=kLfJBTctA4Q
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Nebojsa.kg je napisao(la):
Ljudi,

Kupio sam stap Fladen Vantage Fly #4 2.4m. Na prvom izlasku sam imao 3 klena, danas sam imao 2 beovice, tako da sto se tice ulova, kao totalni pocetnik, super,s obzirom da su bili izlasci po 3sata. E sad, imam problem, cesto mi se mrsi struna, udari muva u stap, zakaci se, drugo, mogu da zabacim 10ak-12 metara, ako mi je vetar saveznik  :D , i struna leti sva onako spiralno. A ako nije vetar saveznik.... Zabacam kao i umesto struna da leti napred, ona padne onako ukrug, na 5-6 metara od mene. Uglavnom pecam, na Velikoj Moravi, kod Batocine. Bagrdan.... Bilo bi dobro, ako neko moze da pomogne, da mi kaze gde gresim, a ako ne, mucicu se i dalje sam :). Predpostavljam da nije problem ni u stapu ni u kanapu, nego u mojoj tehnici. Inace sam iz Kragujevca.

Ovo sto opisujes moze da se desi iz vise gresaka. Izadji negde na travu i zamoli nekog da te snimi dok bacas pa postavi ovde. Drugacije ne ide.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Snimao me drugar kako zabacujem. I to u usporenom snimku. Sad cu da ga zovem da mi posalje, pa postavljam malo kasnije.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
https://www.youtube.com/watch?v=roPlJ59rRls&feature=youtu.be

evo sam :)

Al, ovako na prvi pogled, priznacete, da izgledam kao profesionalac  :hammer:
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Hvala na brzim odgovorima. Zaboravio sam da napisem, da mi se cesto desava i da mi kanap udara u vodu iza ledja.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Stap ti ide previse unazad i pada nazad zbog zgloba  zaustavi ga ranije  i ukoci zglob  ,,spusti malo laktove  prirodno previse drzis ispred sebe stap  malo sa rukama povuci ka nazad da dobijes zamah ,,  malo radi tijelom naprijed nazad sa  desne noge na lijevu ,i pocni da mislis na double haul i pri kraju izbacaja malo dodaj trzaj ka naprijed  :)  bolje vjezbaj predvece kad je malo hladnije a ne po zegi ,,,dobro je,,, naucices
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
Kao sto rekoh, obrati paznju iza sebe. Kasnis sa zaustavljanjem staba u tom pokretu. Zamisli casovnik, prednji zabacaj ( front cast ) bi trebalo da zaustavis na broju 10, a zadnji ( back cast ) na broji 2. Vrh stapa bi trebao da se krece pravolinijski pri oba zabacaja

https://paracaddis.files.wordpress.com/2012/02/casting_clock_new.jpg

nesto ovako ( zanemari ovo sto je na slici oznaceno 11 i 1 :) )
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
https://youtu.be/KyThAv-WPSg

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Meni je bakica najviše pomogla kad sam počinjao. Puno srece pozdrav :D

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Salex

Junior member
Učlanjen(a)
11.02.2012.
Poruke
85
Broj reagovanja
8
Lokacija
Pozarevac
Nebojsa, ja radim u Kg-u, doduse putujem svaki dan, ali bicu 3 dana u Kgu-u za vreme Arsenal festa, pa bi mogli da se vidimo i da te malo uputim :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
posle ovoga odgledanog, treba ti sto pre neko pored tebe da ti za 15min objasni osnove zabacaja. Moj savet ti je da obustavis sve aktivnosti dok ne nadjes nekoga ko zna jer ces tonuti u sve dublje greske. A posle muka ispraviti. Ovako nema sanse da bacis ni tih 10-12m

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 
Vrh Dno