Problem pri zabacivanju

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Salex je napisao(la):
Nebojsa, ja radim u Kg-u, doduse putujem svaki dan, ali bicu 3 dana u Kgu-u za vreme Arsenal festa, pa bi mogli da se vidimo i da te malo uputim :)

To bi bilo extra. Videcemo se onda za vreme Aresenala.  Onda da poslusam i savet Simpsona, da ne mlatim stapom bez veze, dok me ne uputis.
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Levu ruku kao da nemaš , dok ti neko ne objasni bolje da ne posećuješ vodu,pretpostavljam da imaš čvorova i na tipetu i na kanapa  i na svemu,nemoj da te sve ovo muči trebalo bi osnove brzo da savladaš ;-)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Dexa89FLY je napisao(la):
Levu ruku kao da nemaš , dok ti neko ne objasni bolje da ne posećuješ vodu,pretpostavljam da imaš čvorova i na tipetu i na kanapa  i na svemu,nemoj da te sve ovo muči trebalo bi osnove brzo da savladaš ;-)

U ovoj fazi ucenja, dakle od 0, za levu ruku je najbolje da je u dzepu ili vezana.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Poceo sam od prilike da kapiram gde gresim, pa vasim primedbama, i po klipovima sa youtube-a. E sad, to teoretski kapiram, a da li cu moci to da primenim u praksi, videcemo.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Dexa89FLY je napisao(la):
Levu ruku kao da nemaš , dok ti neko ne objasni bolje da ne posećuješ vodu,pretpostavljam da imaš čvorova i na tipetu i na kanapa  i na svemu,nemoj da te sve ovo muči trebalo bi osnove brzo da savladaš ;-)

Ako je tipet - predvez, onda imam par cvorica tu, koji su nastali mrsenjem. Takodje, konektor za strunu sam vezao Loop to Loop cvorom, jer mi je ono plasticno crevce spalo. Nisam znao da sve to moze da pravi problem. Jel to znaci da treba da promenim i konektor i predvez ?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Stavi plasticnu flasu od vode (0.5l) na vrh stapa, naravno praznu, pa probaj da zabacis i javi rezultak koliko je flasa otisla?
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Nebojsa.kg je napisao(la):
Ako je tipet - predvez, onda imam par cvorica tu, koji su nastali mrsenjem. Takodje, konektor za strunu sam vezao Loop to Loop cvorom, jer mi je ono plasticno crevce spalo. Nisam znao da sve to moze da pravi problem. Jel to znaci da treba da promenim i konektor i predvez ?
Tipet ti je komad strune na cijem kraju vezes musicu,predvez ide pre toga(mozes da ga pravis spajajuci monofile raznih debljina,a imas i da kupis,konusni su,imas raznih vrsta )
Trebao bi da stavis drugi konektor,drugi predvez,pa tipet , pretrazuj malo po forumu ima dosta toga napisanog na tu temu ..
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
simpson H je napisao(la):
Stavi plasticnu flasu od vode (0.5l) na vrh stapa, naravno praznu, pa probaj da zabacis i javi rezultak koliko je flasa otisla?

Ne kapiram koja je poenta sa plastičnom flašom? Verovatno će se zakačiti za sprovodnik, i neće ni izleteti, ili će vrlo malo leteti.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Poentu cu da ti kazem kad probas. A mozda je i sam shvatis, ali sigurno neces bez probe. Nece karika da kaci, nista ne brini.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
I probaj vise puta ... Vidi kako najdalje leti

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Nebojsa.kg je napisao(la):
Poceo sam od prilike da kapiram gde gresim, pa vasim primedbama, i po klipovima sa youtube-a. E sad, to teoretski kapiram, a da li cu moci to da primenim u praksi, videcemo.

Bez da se nadjes uvredjen druze, ali sudeci po klipu ovde sve radis pogresno. Moras poceti od nule.

Ostavi svakakve yutube snimke. Pogledaj dobro, vise puta ovaj od 4.tog minuta. Obrati paznju gde je ruka u odnosu na telo. U kom je polozaju nadlaktica i kako se krece podlaktica. Kad i kako se otvara ugao izmedju njih. Pogledaj sta se desava sa zglobom. Pogledaj takodje gde se i kako stap zaustavlja, tj stopove.

Skini kanap sa stapa i uzmi samo donji deo i pokusaj da u tancine iskopiras ove pokrete. Neka ti uzme vremena koliko hoce ionako ovu sezonu tesko da mozes pecati. Kad savladas ovaj osnovni pokret bez kanapa, stavi kanap oko 6m plus predvez i sa komadicem vunice probaj ali polako. Ne zuri se jer je ovo tehnika koju misici moraju zapamtiti.
U zavisnosti koliko si zainteresovan i kojom brzinom ucis, ovom tehnikom mozes relativno brzo bacati i sigurno i na koju god daljinu hoces, ali je daljina vec druga tema. Nek te pokoleba sto je ovo star video, al veruj mi 99% ``modernih`` videa mu ne mogu vodu prineti.
Ako zaskripi negde u nekom pokretu pitaj slobodno. Imao sam neke tekstove o ovom bacanju na naslovnoj musicatrenja ali izgleda da je nema vise  :)

Uporedjuj svoje greske sa ovim pokretima. Cim skrenes od njih znaj da gresis. Manje ili vise.

https://www.youtube.com/watch?v=5p3xAq3Wl8Y
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Pretpostavljam da nece daleko da leti, jer pravi preveliki otpor, a najdalje će da leti ako dno flase leti napred. Ne mogu da probam dok ne odem na vodu ili u selo. Zivim u zgradi, a imamo ludnicu u Kgu. Pa ako izadjem ispred zgrade i pocnem da bacam flasu stapom za pecanje, vrlo brzo ce me pokupiti 😄.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nema bre veze sa otporom, dnom flase i slicnim. Potpisujem da neces moci da bacis flasu ni 1m, ali probaj nekoliko puta pa kad bacis 4-5m mozda i shvatis zasto. To sto je tebi blam da probas ispred zgrade je nesto sasvim drugo. Meni nije blam da probam bilo sta i bilo kada.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Vrh Dno