Problem pri zabacivanju

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
U svakom slucaju snaga je nepotrebna u ovolikoj meri na kratkim izbacajima...


Sent from my iPad using Tapatalk
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ozbiljan napredak za vrlo kratko vreme.  :tbumb:

Ostaje ti da, ako već nisi, malo poradiš na manipulaciji kanapom (reach, mending, dodavanje) da bi pravilno vodio mušicu i ti si osposobljen da kreneš sa pecanjem. Vremenom ćeš doterati tehniku i to je to.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
MM je napisao(la):
Ozbiljan napredak za vrlo kratko vreme.  :tbumb:

Ostaje ti da, ako već nisi, malo poradiš na manipulaciji kanapom (reach, mending, dodavanje) da bi pravilno vodio mušicu i ti si osposobljen da kreneš sa pecanjem. Vremenom ćeš doterati tehniku i to je to.

Samo jos kad bih ja znao sta je to (reach, mending, dodavanje)....  :hammer:
poradio bih na tome. Pa ako ti nije problem, pojasni, ili mi posalji neke youtube linkove, da vidim sta je uopste to :).
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Pardon.  :)

To su radnje za vreme i nakon zabačaja, manipulacija mušičarskim kanapom. Služe tome da omoguće što dužu pravilnu prezentaciju mušice. Cilj je da tvoja mušica što duže putuje niz vodu prirodno baš kao prava, bez da počne da para vodu.

Ima dosta snimaka na tubu, ali je najbolje da ti uživo pokažu tvoji Kragujevčani - strashni, Todor, Sendenca... brzo se to ukapira i nauči.

https://www.youtube.com/watch?v=14njsZy47qg

https://www.youtube.com/watch?v=26U516OjT0I

https://www.youtube.com/watch?v=rmiFC7J9jco
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Mogao bih da te hvalim i da kazem da je ok i da si napredovao ali posto vidim da zelis da stvarno savladas kasting bicu malio ostriji iz cisto prijateljske namere  :). Nadam se da se ne ljutis  ;)

Ovakvog bacanja sam se i plasio. Jedino sto si dosada savladao je da negde zaustavis stap sto ti daje malo bolji lup, ali je sve to jos uvek daleko od dobrog.

Gledam tvoj ugao izmedju podlaktice i nadlaktice i konstantan je sve vreme. To je izuzetno pogresno. Da bi dodao duzinu pokreta, vidis da moras da savijas telo. I to je izuzetno pogresno, jer sta ce se desiti, ako ovako nastavis, kada pozelis da drzis vise kanapa u vazduhu? Koliko ces se tada savijati?  I da savladas haul, ovi pokreti ce ti ostati, tako da i neces imati neke koristi od njega. Pogledaj u koju visinu ti je zadnji a u koju prednji stop. Pogledaj pod kojim ti je uglom stap u odnosu na vodu... I da hoces ove dve najosnovnije stvari da ispravis, tesko da mozes zbog samog nacina bacanja.

Za ovoliku duzinu kanapa pokret mora da bude mnogo manji, a da bi bio manji moras otvarati i zatvarati ugao u laktu kao na onom videu koji sam ti postavio. Jednostavno, pogresno pocinjes, jer ovakvo bacanje nije dobro i ne daje ti prostora za napredovanje. Lako se usvaja, ali se tesko iskorenjuje.

A da ne pricamo o problemima koje ces imati da savladas gore navedene finese.

Imas ovde jos dosta gresaka ali je tesko o njima ovako govoriti jer su o tome citave knjige napisane. Najbolje bi bilo kada bi sam dosao sa sitnim pitanjima koja ja lako konkretno odgovoriti.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Vidi se napredak ,naviko ti se zglob i ruka na mahanje ,,forsiraj  kad si na rijeci  kao u ovom slucaju na  videu  bacanje nizvodno, to  dosta olaksava vjezbanje ,,, obrati paznju  kod stava  da ti je lijeva noga blago naprijed  ,,,
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Nespetro, nemam razloga da se ljutim zbog bilo cega. Ok, ti mi kazes da gresim, ali poenta je sto i ja sebe i svoj lakat, tek vidim na snimku. Vidim razliku. Na snimku on otvara i zatvara lakat, a ja sve to radim iz ramena i zgloba, dok lakat miruje. Ta neka konkretna pitanja, ne mogu da imam, jer ponovo kazem, ne mogu da vidim sebe, niti stap kako se ponasa, vec samo vidim kanap u front castu. Znam da nije savrseno ovo, i bice sve bolje. Sledeci put cu probati, da radim iz lakta, i sa manje snage. Ali s obzirom, da mi se struna vise ne nagomilava, i da ne lupam u back castu u vodu, ovo je super  :). U svakom slucaju, ne ljutim se, kao sto vec rekoh, svaki savet je dobro dosao.

Dzolix....

Znam da je lakse zabacivanje, ako je leva noga, blago napred, ali je takav teren, stajao sam na ovom kamenju, a posle ovog kamena je veca dubina, tako da sam stao onako, a i nisam znao da ce drugar da me snima  :). Znam da kad iskoracim malo levom nogom, desna ruka postaje slobodnija, tj ima vise prostora, za manevrisanje.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Nebojsa.kg je napisao(la):
Ta neka konkretna pitanja, ne mogu da imam, jer ponovo kazem, ne mogu da vidim sebe, niti stap kako se ponasa, vec samo vidim kanap u front castu.

Shvati da je bacanje jedna kontrolisana radnja. Radnja koja se odvija pokretima koji nisu slucajni. Svaki pokret ima svoje kako i zasto. I za svako skretanje od osnovnog pokreta postoji objasnjenje zasto se ne treba tako izvoditi, tj koje greske proisticu od odstupanja.

Dakle sve je jasno, do najmanje sitnice, definisano i zato kazem da moras znati sta radis. Mora se imati apsolutna kontrola kasta, a ne da iz nekih slucajnosti ili iz ``tako mi odgovara`` principa, usavrsavamo bacanje.

Ako ovako pristupis kastingu imaces mnogo pitanja.
 
Vrh Dno