Problem pri zabacivanju

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Da mom imenjaku Nebojsi lezi kasting tj, da ima bar malo neke osnove ne bih mu to rekao. Ali on mora da pocne od totalne nule, a poceti od nule i doci do normalnog upotrebljivog kastinga, treba vreme koga on nema za ovu sezonu. Mogu tu i tamo pasti po dva-tri klencica, ako nastavi, ali je u sustini mnogo veca steta nego korist. Uostalom to je samo moje misljenje i ne znaci da imenjak mora da me poslusa.

Sigurno se necemo sloziti oko recenice G.Andersona kad kaze: `` Ko uci kasting pecajuci, niti ce nauciti da baca niti da peca``.

Za mene je ona AMIN.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ma OK. Moracu ja negde na livadi da vezbam. Znam da na vodi ne vidim da li se struna ispravi, ni da li bacim pravo. Ali opet bas da ne idem na vodu uopste ....  :D.... pa ko da izdrazi  :hammer:.  Mislim Ok, nisam ja jos rasprodao ostalu opremu, ne moram ja sa musicarskim stapom na vodu.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Izvini, ali moram da te pitam, jesi li složio pribor kako treba? Ovde mislim na konac, na njega nastavljen upredeni predvez pa na njega tipet ( što bi plovkaroši rekli predvez ).
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Pribor su mi sluzili u radnji iz koje sam narucio (da je ne imenujem, ne znam da li je po pravilima foruma). Znam da je stap aftma 4 - cekrk 5, zato sto ima backing, i struna je 4. Na strunu je nakacen konektor (spalo mi je plasticno crevco) pa sam vezao za strunu konektor. I na kraju je konusni predvez, i za taj konusni predvez vezujem muvu. U radnji su mi rekli da je to sve, i da  tim mogu na vodu.  Sad, da li treba jos nesto, ja stvarno ne znam.

Nemas druze potrebe da se izvinjavas. Ja sam svestan da nemam pojma o svemu ovome, kao i sto ne znam da vozim avion  :D. Svaki savet i kritika mi je dobro dosla. Na zalost, ne poznajem nikog u svom okruzenju da me malo vise uputi, pa moram da ucim preko youtube-a i na osnovu Vasih saveta. Znam da je ovo tezi nacin, ali drugog nemam.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Evo da malo osvezim temu  :)
Prvo da se zahvalim kolegi Salex-u i kolegi Strashnom, koji su mi izasli u susret i odvojili vreme da me licno malo upute oko castinga. Sve dosta bolje ide, i dosta lakse, samo imam problem sa Double haulom. To jest nemam problem uvek. Neki put uspem a neki put ne uspem da izvedem. Jednostavno struna nema dovoljno snage da izleti prilikom zabacaja, tj imam osecaj kao da se zakaci za sprovodnik, pa sam hteo da pitam, da li je problem u stop-u, tajmingu, ili ne dovoljno energicno cimnem levom rukom? Na zalost nemam snimak da vidite kako to izgleda.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Problem je sto ti "cimas" dovoljno ili ne, potpuno nebitno. Bitno je da prestanes da cimas. Prednji lazni zabacaj kao i zadnji mora da ima konstantno ubrzanje i stop na kraju. To je ono sto daje energiju struni. Savetujem ti da zaboravis na levu ruku dok desnom ne navezbas da drzis 15ak metara strune u vazduhu tokom mahanja. Double haul ti treba kasnije.
Cudi me da ti Strashni nije to napomenuo.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
simpson H je napisao(la):
Problem je sto ti "cimas" dovoljno ili ne, potpuno nebitno. Bitno je da prestanes da cimas. Prednji lazni zabacaj kao i zadnji mora da ima konstantno ubrzanje i stop na kraju. To je ono sto daje energiju struni. Savetujem ti da zaboravis na levu ruku dok desnom ne navezbas da drzis 15ak metara strune u vazduhu tokom mahanja. Double haul ti treba kasnije.
Cudi me da ti Strashni nije to napomenuo.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ma sve je to Ok sada. Nije meni problem da drzim strunu u vazduhu, nemam sad neki noviji snimak, ali dosta je bolje od onoga sto ste gledali. Sad dal je 15 metara, ne mogu da procenim, ali sigurno je izmedju 10 i 15.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Vec sam ti pisao kako se vezba double haul.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Za tu duzinu kanapa, to ``cimanje`` levom rukom ne treba biti duze od 20cm. Pod uslovom da sve ostalo uradis kako treba.

Kao drugo, za sad ti je totalno nepotrebno da drzis 15m kanapa u vazduhu. Samo ces se zapetljavati.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ako drzis 15 m kanapa u vazduhu to znaci da bez problema bacas bar 20m . ako bacas 20 m nista ti vise nije potrebno da bi veoma uspesno pecao
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Nebojsa.kg je napisao(la):
Evo da malo osvezim temu  :)
Prvo da se zahvalim kolegi Salex-u i kolegi Strashnom, koji su mi izasli u susret i odvojili vreme da me licno malo upute oko castinga. Sve dosta bolje ide, i dosta lakse, samo imam problem sa Double haulom. To jest nemam problem uvek. Neki put uspem a neki put ne uspem da izvedem. Jednostavno struna nema dovoljno snage da izleti prilikom zabacaja, tj imam osecaj kao da se zakaci za sprovodnik, pa sam hteo da pitam, da li je problem u stop-u, tajmingu, ili ne dovoljno energicno cimnem levom rukom? Na zalost nemam snimak da vidite kako to izgleda.
  Nastoj da  povlacis lijevom rukom d, houl onolikim intezitetom  koliko mases sa stapom  ako slabije zamahnes slabije je i cimanje ,  jace mahanje jace i cimanje ,treba  da je identicno sto je vise moguce i  tajming je bitan  ,,,Kako drzis visak strune  je bitno ako ti je u vodi onda se  cesto ljepi  za vodu pa dolazi do onog osjecaja teskog prolaska kroz sprovodnice ...
 

Salex

Junior member
Učlanjen(a)
11.02.2012.
Poruke
85
Broj reagovanja
8
Lokacija
Pozarevac
Nebojsa, samo ne zuri i ne preskaci korake... Kao sto sam ti objasnio, potrebno je neko vreme da sve sto si do sada naucio "legne". Drugu ruku sam ti preporucio da za sada ne ukljucujes.
To sto si posle prvog susreta ispravio neke stvari, je odlicno, ali je potrebno da ti to postane rutina, a to ne ide preko noci.. Mislim da si ti jos uvek u fazi kada u glavi treba da ponavljas i razmisljas o svakom koraku..
Samo ne brzaj, nego uzivaj u svakom koraku, budi uporan i raduj se napretku...
Nemoj da zuris ni sa kupovinom novog pribora dok ne shvatis sta ti je potrebno tj. gde bi pecao, sta bi pecao, kojim tehnikama i sl., a i za to je potrebno vreme...
Tek nakon toga mozes da odlucis da li ces jednim stapom moci da pokrijes sve situacije koje tebe interesuju i da li bi to bio jedan "univerzalni" stap, ili ti je potrebno vise stapova itd... mada ako ne uspes da se izlecis od ove neizlecive bolesti (paradoksalno zar ne ? :) ) onda ti jedan stap sigurno nece biti dovoljan.
Dakle moj generalni savet ti je da ne zuris... video si i sam i u mahanju, cim pozuris sa nekom operacijom, sve se rusi...
:)


 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
najvaznije je da se mahanje najmanje uci na forumu... livada je glupost ako je vec lako dostupna mirna voda u nivou nogu sa cistinom iza ledja...
nebojsa ima problem da je od starta naucio pogresno i to ne moze da zaboravi kako bi usvojio pravilno...narocito je bezveze recima opisivati sta neko radi, misli da radi ili je razumeo da mu je receno da tako radi a ovi drugi dodatno tumace i savetuju...
Stap u ruke i udri, osnove sam ti pokazao, sustinu si razumeo i sad udri...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Za double haul je neophodna livada za najkraci nacin kapiranja. Voda otezava ucenje.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 
Vrh Dno