Prve muve za klena

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Zdravo drugari,

Probah i ja da vezujem muve. Okacio sam jednu u temi "danas sam vezivao", ali da ne bih kvario temu svojim krljotcima, rekoh da otvorim temu ovde, posto ljudi koji kace tamo svoje muve, stvarno rade na zavidnom nivou. Kupio sam set alata - stega, kontra pincete, finisher..... i sta vec tu ide. Takodje sam kupio i nesto materijala, koji je na slici. E sad, konci znam za sta sluze, body wool ne znam, pretpostavljam da je za telo muve, i ovo trece mislim da je dubing, koji se namota oko konca kojim vezujem muvu. Ispravite me ako gresim. Kolege su mi u vec pomenutoj temi napisali, da za kafenu bubu, treba da kupim podlogu za misa, i to cu sad otici kod kineza. E sad, od cega je ova "griva" da se tako izrazim, ispred zrna kafe? Predpostavljam da je od nekog perja. Ne bi bilo lose, ako bi neko mogao da me uputi, odakle da pocnem. Sta jos treba kupiti od materijala, i ako mozete da mi predlozite youtube klipove, sa jednostavnijim imitacijama za lov klena.

Hvala.....

 

Prilozi

  • konci i ostalo.jpg
    konci i ostalo.jpg
    294,5 KB · Pregleda: 382

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Ma pusti podlogu za miša, naruči policelon kod Djoleta u Niš ili u Time Pirot, kad počinješ počni sa pravim materijalima...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
Kupi i perje petla, to je ova griva ispred zrna kafe.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3C5suL8BsgE&index=11&list=PLbDvlvKQogH3fcAQ3svUZSf5SDzEuTc4m[/youtube]
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
E, hvala ljudi. Narucicu, nego, da vidim, sta mi sve treba, i za neki drugi tip muva, koje bih pravio, da ne narucujem jedno po jedno, nego da napravim spisak, pa da narucim od jednom.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ja sam u temi danas sam vezivao pisao o čistoj improvizaciji o materijalima koje imaš oko sebe.
Za sigurno ti je najbolje da nabaviš prave materijale.
E sad kako hoćeš i kako je tebi zgodnije.

Od postojećih konac akoje imaš uzmi najtanji da se ne raspadaju niti,jer imam takav set i ti konci su teški za rad!
Antron ti je dobar za krila-indikator,dabing možeš za tjelo.
Poželjno je neki sa više sjaja.Ako imaš sa čim pomješati još bolje!
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Pise li nesto na kutiji od konca?
Jerbo cini mi se da je floss...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Jos jedno pitanje.
Da li si ovo pazario u free time iz Uzica?

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
http://www.riboloventer.rs/pribor-i-oprema-za-ribolov/konci/enter-konac-obican-sjajni-12-boja/

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ovaj konac je gadan,imam j aod kompleta Sunline,tako nešto.Klizi,raspreda se,težak za čvor!Generalno za početnike pravi problem!
 

VladaBG

Junior member
Učlanjen(a)
21.06.2006.
Poruke
23
Broj reagovanja
0
To nije osnovni konac, to je flos, koji moze za tela, rebra, poneki repic ili tako nesto, uglavnom nizasta...
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Sta da kupim? Koje muve da vezujem? I odakle da narucim? Konkretno mi treba za klena, na Velikoj Moravi, trenutno. Šta mi savetujete?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Pogledaj  najpoznatije muhe za klena,, vecinom stoje i recepti, koja udica i koji materijali  su upotrebljeni i onda sam vidis da li imas nesto od toga,, ako nemas , to sto ti fali  kupis  ili nadjes  ili nesto slicno kao alternativu ,,, Sam ces vremenom odrediti  koje ti se svidjaju i koje su ti korisne  i onda ces ono sto ti bas treba uzeti u vecoj kolicini ,,  Za klena ti treba osnovni konac srednje debljine ili tanki  0(6 ili 0/8  skalp visoke kvalitete ti ne treba uzmi obicni pogotovo za pocetak ,, udice vecinom one za insekte  srednje debljine ili tanke ,,, rijedje  one za nimfe ,,raspon su od  br 6 do br 14,,
 
Vrh Dno