Prve muve za klena

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
evo kako ces nabaviti osnovni konac ...  http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=5365.0
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
O ovome sam ti pisao. Organdin, 15-20 dinara metar, a kad se rasprede ima ga ohoho. Dosta je tanak pa ces morati da vodis racuna i ne zatezes previse.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kod kineza ili u radnji gde prodaju materijale za sivenje
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Hvala ljudi, napravicu valjda nesto. Do sad sam izbegavao da ulazim u kineske radnje, ali izgleda da cu poceti redovno da ih posecujem :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
d785c3b242356598eef4c7df11233eb5.jpg


Bambula, rad drugara Andreja, ja probao klena al sve neke ribe sa krizom identiteta gadjale :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Imas li youtube link, kako se ovo pravi? Ali ako je nesto komplikovano, nemoj da mi saljes  :D. Ja malopre probao da napravim mrava. Nisam imao neku cetku da isecem za nozice, pa sam od istog materijala (foama) isekao, i vezao.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Baš kao što sam i naveo,konac je blagi užas!
Zombi ant  :hammer:
Fora je odrediti količinu materijala za udicu,manje namotaja i slično!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
fora je da pocnes sa jednostavnim muvama dok se ne uvezbas . red tag ti je muva od koje bi trebalo da pocnes obuku
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Red tag definitivno. Odlicna muva a prosta za rad

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Odlična tema i mislim da bi stariji i iskusniji mušičari mogli da pomognu nama početnicima smernicama kojih muva prvo da se latimo :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Prvenstveno zavisi od terena i načina na koji se tu klen(ovi) hrane.Pri površini najčešće su sitni kao i uz obalu.Mada zavisi od konfiguracije terena.Znaju jako krupni biti tik uz obalu.Pogotov ako je debela hladovina!
Sporija ili brža voda to je po meni dilema.Ja sam na brzoj vodi i svaka površinska muva im proleti da i ne stignu da je registruju.
U tom slučaju moj predlog je strimer,kao npr. wolly bugger.

Manje vode.Jezera,stajaćice sigurno bih koristio površinske muve.Na vodama sa što manje protoka manje muve da suptilno padaju na vodu.Ako iole ima protoka.Muve koje svojim padom privlače pažnju riba,muve od balze ili foama.

Za svakakog vezača početnika predlažm jeftinije udice da nabave i da krenu da motaju.Svaku imitaciju u par primjerka,da se stekne rutina!
Mnoge će biti neupotrebljive i spremne za kantu,to je normalno,dok se ne stekne osjećaj za proporcije.
 
Vrh Dno