Prve muve za klena

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Hvala tommylee :)
Ja mušičarim, bolje rečeno učim da mušičarim na rečici Zamni ( http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=6605.0 ), uska, plitka, puna kamenja, uglavnom brza sa retkim dubljim i mirnijim mestima. Pri obalama se pored velikog kamenja uglavnom nalazi i korenje velikog drveća koje se nadvija nad rečicom, gde se klenovi skrivaju. Kako sam ja video za sada, gde god je voda plitka (u većini slučajeva), bambule rade odlično a gde god je malo dublja voda, tamo bacam suve mušice koje posle nekoliko bacanja počinju polako da tonu, ili da se preciznije izjasnim, lebde u vodi. E to voli klen, bar ovaj u mom kraju.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Onda neku verziju mokre muve,veliku slobodno!
Manji strimer,ja na brzom toku bacam nizvodu i lagano povlačim sa pauzama da strimer potone što dublje.Navlačim oko prepreka i tu očekujem udarac.
Hoće da se digne na površinsku ali je rijetko stigne,a ako se pokrene nema nazad,taj lokalitet preskačeš.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Predlozite, jos par suvih osim kafene bube i red taga. Ili je mozda to dovoljno za pocetak od suvih. Predlozite i par prostih a lovnih  :) strimera, mokrih muva i nimfi, koje bi mi pocetnici trebali da oprobamo.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Ako ti je nezgodno da smirglas balzu,kupi kineske papuce,izumbaj valjke,oblikuj glavu I guzove :D,I namotaj nogice I to je to :)
 

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Kineske papuče!? Pa da potrujemo ono malo klenova što je ostalo? :D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Prvo zavisi koju aftmu štapa imate i da li tako veliku i tešku muvu možete uspješno zabaciti.Bez rizika da pribor strada ili sam ribolovac  :yeswink:

9c582a4a7b5f86cf33cac769d693cc44.jpg
 

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Dobro je, malo sam upao i sa udicama #8 ali nije strašno, ni pribor a ni ja nismo stradali :D
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Nebojsa.kg je napisao(la):
Predlozite, jos par suvih osim kafene bube i red taga. Ili je mozda to dovoljno za pocetak od suvih. Predlozite i par prostih a lovnih  :) strimera, mokrih muva i nimfi, koje bi mi pocetnici trebali da oprobamo.
  moja prva muha na kojoj sam uhvatio klena to je bilo zimi snijeg na malom potoku  nevjerovatno je bilo  na kraljevsskog kocijasa  r, coachman ,,,
  U literaturi  o klenu  najpoznatija je  red zulu i suha i mokra  ,,jedan ribar je na nju uhvatio  oko 80 komada za dan  vecina su bili kilasi i svi su pojedeni u lokalnom mjestu, to je bilo prije oko 100 g,,  Znaci  probaj prvo sa starim klasicnim  poput  kocijasa ,kraljevog kocijasa ,red zulu, pa onda kasnije probaj moderne  hibride ,,  Klen obozava  palmer muhe  imitacije  sedjeva ,,kamenjarki poput stimulatora i  skakavce,  gundelje ,,  Ja forsiram  kad idem na klena  slovenacku sasu,,  Klen nije  nesto izbirljiv sto se tice muha,  bitno je da je cupava  ili bombasta  ,, Probaj napravi Panama fly 
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Znači uši su na broju  :hammer:
Za svakog početnika bih preporučio da proba neku od foama imitaciju,ne mora da bude po nekom receptu bitno je da ima dobru proporciju.
U pretraživaču kucajte "foam fly" i dobićete pregršt ideja.Kao i SBS "foam fly patterns".
P.S.
i koristite bilo kakave naočari ako nemate polarizacione onda bar sunčane!
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Aha ok, a jel moze onaj zidarski slem ?  :hammer:

Sto se tice naocara, tu sam bezbedan, nosim za vid  :D
 

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
tommylee je napisao(la):
Znači uši su na broju  :hammer:

Sve na broju, osim mušica, danas mi je 4 ostalo na granju  :doh:
Treba mi po sata da sredim bambulu, da bih je posle sat vremena ostavio na grani. Valja li ova bambula koja je 'vako izgledala dok nije završila karijeru i pridružila se ostalim osama na grani
797248099d.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Preveliko telo za udicu i nigde mesta za nogice

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno