Prvi na Google

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pre par minuta, proverih istinitost priče, koju sam čuo od posetilaca ostalih mušičarskih sajtova, pa i kopije Lakijevog sajta, da www.musicarenje.org, nije prvi na Google-u, kada se pretražuje reč "musicarenje".
Otkrio sam da nema nimalo istine u toj vesti i da, ovaj sajt stoji i na prvom i drugom mestu.
Ne vidim zbog čega je to bitno, ali i ne vidim kako bi neki drugi sajt mogao da se istakne, kada ovde ima višestruko veći broj tema, postova, članova, posetioca...
Ako se slučajno i desi da neki sajt, koji je u svemu slabiji, izbije na to "čuveno" prvo mesto na Google-u, to je siguran znak da se nešto u tom pretraživaču poremetilo i da nije savršen. Za sada, odlično funkcioniše.
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Pre par minuta, proverih istinitost priče, koju sam čuo od posetilaca ostalih mušičarskih sajtova, pa i kopije Lakijevog sajta, da www.musicarenje.org, nije prvi na Google-u, kada se pretražuje reč "musicarenje".
Otkrio sam da nema nimalo istine u toj vesti i da, ovaj sajt stoji i na prvom i drugom mestu.
Ne vidim zbog čega je to bitno, ali i ne vidim kako bi neki drugi sajt mogao da se istakne, kada ovde ima višestruko veći broj tema, postova, članova, posetioca...
Ako se slučajno i desi da neki sajt, koji je u svemu slabiji, izbije na to "čuveno" prvo mesto na Google-u, to je siguran znak da se nešto u tom pretraživaču poremetilo i da nije savršen. Za sada, odlično funkcioniše.


Ma svima ce biti jasno na osnovu ovih tvojih reci da si, jednostavno - ljubomoran!
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Svi možete za koješta da optužite her Mixa,al za ljubomoru,heh,ne preterujmo.Čovijek samo uživa u čedu svog drugara,i koliko sam shvatio,jako je ponosan na sajt.A pogotovo ga nemoj optuživati javno za laganje,jer to je u najmanju ruku nisko,oštro i bezveze(ovo je kulturan izraz,ne bih da budem vulgaran),a i nije laž.Mix nije izgovorio ni jednu laž u ovom postu,jer je istina ga se pojavi org prvi na googlu.Ko ne vjeruje,ako je pismen,nek provjeri.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
rabbit je napisao(la):
Svi možete za koješta da optužite her Mixa,al za ljubomoru,heh,ne preterujmo.Čovijek samo uživa u čedu svog drugara,i koliko sam shvatio,jako je ponosan na sajt.A pogotovo ga nemoj optuživati javno za laganje,jer to je u najmanju ruku nisko,oštro i bezveze(ovo je kulturan izraz,ne bih da budem vulgaran),a i nije laž.Mix nije izgovorio ni jednu laž u ovom postu,jer je istina ga se pojavi org prvi na googlu.Ko ne vjeruje,ako je pismen,nek provjeri.

:yeswink: 100% tacno!
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Sad, a i pre mesec dana kad sam ja proveravao.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Evo da ne bude nesporazuma
na google-u
http://www.google.com/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=sr&q=musicarenje&lr=&btnG=Google+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B0
a ovo je sa yahoo-a
http://search.yahoo.com/search?p=musicarenje&fr=yfp-t-501&toggle=1&cop=mss&ei=UTF-8
i sa MSN-a
http://search.msn.com/results.aspx?q=musicarenje&FORM=MSNH

Pa sad prosudite sami ;)
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Cekaj sad ko je na kraju prvi

the biggest fly fishing community on Balkan!

ili

the BEST fly fishing website on Balkan.

Mislim da bi ovo trebalo razresiti tako sto ce vlasnici ova dva sajta da se u tigrastim tangama rvu u bazenu punom rasola. :sm:
Ako neko ima neku interesantniju ideju nek kaze :hammer:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Sto se rvanja tice tu sam nazalost u podredjenoj kategoriji.  :'( :'(
A sto se tice potpisa ispod sajta bolje da ne krenem o tome da pisem. Ko je i kada prvi formulisao to! Ali nije ni bitno, samo mi malo smeta kada se pojavlju nieki likovi koji pisu o prepisivanj i kopiranju. Nije fer, ali dobro, zivot ide dalje!
Ja nemam nista protiv da se na orgu pise o comu. Naprotiv, samo mislim da nije u redu jer je dosadno. Oni rade svoje, mi svoje i to je to. Prosto. A sto se tice prvog mesta na googlu i za to samo opusteno.  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dr. Lucky je stvaraoc i jednog i drugog sajta. Ovaj drugi je nastao po uzoru na www.musicarenje.org, bez ikakvih bitnih promena, pa autor ostaje isti. Jedina razlika je što je na sajtu-kopiji drugi gazda, mada bivši moderator i još uvek veoma aktivan član ovog sajta.
Najčudnije je da ispred ovog sajta piše biggest, što je tačno, a na kopiji od samog formiranja piše "best", što je krajnje sumnjivo i glupo.
Ja posećujem samo ovaj sajt, a par puta, mada odavno, greškom sam zalutao kod prepisivača i smučilo mi se. :puke:
Laki ne voli da upoređujemo prvu i drugu verziju njegovog sajta, ali to je neminovno. Svako od nas vidi da postoje "braća", nismo slepi. To ne može zauvek ostati "javna tajna".
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Postoje kopije uvek ljudi i na to moramo da se naviknemo. Tako su kinezi iskopirali Nike, Adidas, Reebok ... eto tako je i nas omiljeni sajt dobio i dvojnika. Na svu srecu jako losu kopiju - tako da je kvalitet prepoznatljiv. ;)
Malo nisko i pokvareno ali opet - sta je tu je. Kad ljudi nemaju ideja... hehe
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Lucky je jedan fini mladi gospodin i kao i svakigentleman, i on ima tabue o kojima ne govori, ali redovno upraznjava.  :D Na neki nacin, podrzavam da u tome, jer je slast zabranjenog (makar i virtuelno zabranjenog) dodatni kvalitet zadovoljstvu. Voli Lucky!!! :D
Najsmesnije mi je bilo, medjutim, u linku koji je Sjekloca poslao, utrcavanje BaneFly (ko muva u ..., dobro je ime odabrao) i odgovor koji mu je usledio; ko god to bio, svaka cast.
The biggest je merljivo (moze se kvantifikovati i kao apsolutni broj i kroz stopu rasta, najbolje ponderisanu na neki istovetni period). The best je subjektivni dozivljaj, obicno mu pri iskazivanju u prisvojnom obliku teze razvojno nezrele osobe (i kompleksasi) - ostali to konstatuju i deklarisu, ali retko govore u prisvojnom obliku.
Uostalom, vreme pokazuje realnost i samo treba gledati svoja posla, a mozda je i takvo mesto za ostvarivanje srece takvih musicara vid kosmicke pravde. Sto da prave stetu drugom, kad mogu sebi.
 
Vrh Dno