Prvi na Google

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Google nema pojma o mušičarima. On rangira milione sajtova a algoritam ocenjivanja je veoma složen i većim delom nepoznat javnosti. Postoje neke stvari koje su poznate ali celokupni proces je tajna. Naš dragi administrator je upoznat sa tim i predloženo mu je rešenje trenutnog stanja i iskreno se nadam da će uskoro naći vremena i vratiti sajtu staru slavu.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Na sajtu http://www.alexa.com/ se vide statistike i rangiranja internet prezentacija. Po njima je org najbolje rangiran. Sto se tice Google pretrazivaca (a i ostalih) postoje cake kako da se dostigne visok (najvisi) polozaj pri rangiranju, tako da to nije merodavno bilo ni ranije a ni sad.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Tu se recimo vidi i statistika poseta sajtu:
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Svaka vam cast momci,drzim palceve i samo bez svadje i OVER THE TOP
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Nista cudno,ovaj sajt kud i kamo zasluzuje i vise nego prvo mesto na Googletu......
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj sajt se neverovatno sporo otvarao proteklih mesec dana. To je bilo dovoljno da ga neki mnogo skromniji sajtovi, sve same kopije ovog, preteknu na Google-u. Čim je počeo da se otvara malo brže i da koliko-toliko funkcioniše (mada daleko od perfektnog), vrlo brzo se zakucao na prvo mesto kako na Google, tako i na Yahoo i ostalim pretraživačima.
Dakle, vodeći mušičarski sajt i forum na ovom jeziku je www.musicarenje.org, skoro neprestano, već dve i po godine, i to, bez nekog posebnog uloženog truda.
Živeo gazda Laki i najaktivniji i najmudriji članovi njegovog sajta! :respect: :firends:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ma nije vazno na kom je mestu, najvaznije da se na ovom forumu mogu naci "male tajne velikih majstora", a sa tim u skladu bice veca posecenost i veci broj clanova.
Dakle, dobitnicki recept: malo zajebancije, malo provokacije a mnogo dobrih i poucnih tema.  :tbumb:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
cerebrum je napisao(la):
Ma nije vazno na kom je mestu, najvaznije da se na ovom forumu mogu naci "male tajne velikih majstora", a sa tim u skladu bice veca posecenost i veci broj clanova.
Dakle, dobitnicki recept: malo zajebancije, malo provokacije a mnogo dobrih i poucnih tema.  :tbumb:
MS WORD! :)
Da smo neki online shop mozda bi nam znacilo to sto smo na prvom mestu jer bi nam glavna ciljna grupa bila SEO traffic. Time sto smo prvi na google ne dokazujemo nista. Vecina clanova i posetioca foruma dolazi direktno na sajt bez koriscenja pretrage.
To sto smo prvi na google znaci naravno ali nije krucialno za sajt.
 

zagor

Newbie
Učlanjen(a)
17.09.2007.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Momci , ovaj forum je najbolji .. ja sam kao pocetnik sve bitno naucio na njemu i youtube-u a samo nijanse doradio na vodi sa kolegom koji je "stari" mušicar.  :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Upoređujem ovaj sajt sa sličnim sajtovima. Prosto ne mogu da poverujem koliko je ovaj posećeniji i popularniji. Broj posetilaca je uvek veći nego na sličnim sajtovima i forumima. Odnos sa sledećim po posećenosti (samim tim i značaju) uglavnom varira između 1:2 i 1:5.
Sve ove rezultate prati stalna napetost u odnosima među članovima foruma, koji često jedni druge osporavaju, omalovažavaju, a neki su postali i pravi neprijatelji. Ovaj forum je često pred kolapsom zbog uzavrelih rasprava, ali neka sila ga drži na vrhu i povećava njegovu prednost nad ostalima. Dokle će tako, ne znam. Ako se ovaj sajt ustali na drugom ili trećem mestu, otvoriću temu "Drugi na Google" ili "Treći na Google"... U ovom trenutku ova tema, kojoj sam ja dao naslov je vrlo aktuelna. Proverite
http://www.musicarenje.org/index.php?action=stats
http://www.google.com/search?q=musicarenje&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&client=firefox-a
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Upoređujem ovaj sajt sa sličnim sajtovima. Prosto ne mogu da poverujem koliko je ovaj posećeniji i popularniji. Broj posetilaca je uvek veći nego na sličnim sajtovima i forumima. Odnos sa sledećim po posećenosti (samim tim i značaju) uglavnom varira između 1:2 i 1:5.
Sve ove rezultate prati stalna napetost u odnosima među članovima foruma, koji često jedni druge osporavaju, omalovažavaju, a neki su postali i pravi neprijatelji. Ovaj forum je često pred kolapsom zbog uzavrelih rasprava, ali neka sila ga drži na vrhu i povećava njegovu prednost nad ostalima. Dokle će tako, ne znam. Ako se ovaj sajt ustali na drugom ili trećem mestu, otvoriću temu "Drugi na Google" ili "Treći na Google"... U ovom trenutku ova tema, kojoj sam ja dao naslov je vrlo aktuelna. Proverite
http://www.musicarenje.org/index.php?action=stats
http://www.google.com/search?q=musicarenje&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&client=firefox-a

Ja razumem da ti je dosadno ali nemoj da se brukas o stvarima o kojima pojma nemas. Bolje pitaj prvo JR-a ili Lazzu i nekoga ko zna kako Google funkcionise. Ako treba da redjam po tvojim postovima kako si cas pricao jedno a cas drugo, mnogo ce da me smori ali mogu i to :D.
Sto se broja poseta tice jedino je merodavna statistika na sajtu a tu razlika nije neka makar izmedju org i com.

Konkretno za april org ima 231713 pregledanih stranica a com ima 212501 sto je razlika od nekih 10% u korist org-a. Ako pogledas broj registrovanih korisnika koji je na org duplo veci (postoji 3 god) razlika i nije neka, a? :D
Meni je vazno da Lakiju ponovo profunkcionise sajt, da se postave tekstovi i nemam pojma sta se toliko ceka sa tim. Ja na org jos uvek gledam kao na prvi iskljucivo musicarski sajt a ne samo kao forum.

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moguće je da sam u nečemu pogrešio, ali ja sam samo napisao ono što primećujem kao posetioc koji se začudi brojem trenutno prisutnih posetilaca na ovom i uporedim to sa ostalim forumima. Možda ja uvek slučajno ubodem takav trenutak.
Simpsone, pogodio si da sam načeo ovu priču iz čiste dosade (moja privilegija ;)), ali nisam hteo da omalovažim ili čačkam bilo koga. Ova tema postoji da bi se upisivale upravo stvari poput onih koje sam ja malopre upisao. Mislim da ista ovakva postoji i na mus.com, koji smatram jedinim ozbiljnim konkurentom ovog foruma u ovom trenutku.
Podsećam, ovo je rubrika "O sajtu musicarenje.org", a tema "Prvi na Google". Ovo je specijalno mesto za prikazivanje važnosti ovog sajta i foruma u odnosu na druge.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Moguće je da sam u nečemu pogrešio, ali ja sam samo napisao ono što primećujem kao posetioc koji se začudi brojem trenutno prisutnih posetilaca na ovom i uporedim to sa ostalim forumima. Možda ja uvek slučajno ubodem takav trenutak.
Simpsone, pogodio si da sam načeo ovu priču iz čiste dosade (moja privilegija ;)), ali nisam hteo da omalovažim ili čačkam bilo koga. Ova tema postoji da bi se upisivale upravo stvari poput onih koje sam ja malopre upisao. Mislim da ista ovakva postoji i na mus.com, koji smatram jedinim ozbiljnim konkurentom ovog foruma u ovom trenutku.
Podsećam, ovo je rubrika "O sajtu musicarenje.org", a tema "Prvi na Google". Ovo je specijalno mesto za prikazivanje važnosti ovog sajta i foruma u odnosu na druge.

Ova tema je tu jer si je ti postavio. mada meni licno ne smeta uopste. U svakom slucaju razlog za otvaranje com nema veze sa ovim niti je bilo kome na pamet palo neko takmicenje u broju poseta. To bi bilo kao da dvojica trce na 100m, jedan krece sa 70m a jedan sa starta :D
Posteno isto koliko i takmicenja u musicarenju ili takmicenje u lovu mladice na Drini :D :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Meni nije baš previše važno ni ko je prvi, drugi, treći...niti gde je posećenost veća. Ovo je za mene čaprazdivan dok čekam da mi se žena porodi. Nije trebalo da se Simpson, kao vlasnik ozbiljnog sajta, prvi upeca na ove moje "mušice", ali šta da se radi kada je mamac bio vrhunski. :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno