Radovanska reka

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ne vezuju me lepe uspomene za ovu reku. Priča je smešna iako sam već negde pisao ponoviću u kratkim crtama. Poršle godine krenemo na uliv ove reke u Crni timok, MixMaster, Pera i ja. i Mix naravno sve vreme priča o ovoj reci, kao to je opaka reka, ima pastrmki, ludilio i tako dalje..puni mi uši, iskusno...jer čin smo došli na uliv ja sampovikao kao moja je Radovanska reka, hehehhe bio sam spreman da se bijem da bi sam lovio na njoj )nevoim da lovim čak i sa drugarima i prijateljima, zajedno). Mix kao krenu da se buni, ako što to tako jao ovo ono, ali u sebi je znao posanu istinu. A to je da reka nije dobra, barem njen deo oko uliva. Mala je to i inkakva reka, veoma pltka, bez prepreka i sa svega par virova. Pastrmki nema ni za lek, imam par fotki, treba samo da ih iskopam.
E sad zašto ja ovo pišem. Naime čuo sam  da ova reka uopše nije loša u svom gornjem toku, da navodno jedan njen deo postane ponornica i da se oko uliva u Crni Timok veoma smanji. Negde sam pročitao, sem ako se nisam zajebo (moguće da jesam), da je Pedja lovio na njog. Oooo druže Pedjo ako jesi otkri nam da li je ovo istina što pisah ili ne. Ako bilo ko ima te informacije neka ne štedi tastaturu!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Bejah jednom, slučajno, usred leta pre par godina. Da me pitaš gde - ne znam, vozili smo se negde uzvodno dok nisam rekao Banetu STOP. Isklepah ribu!!! Par krupnih kalifa (oko 500g), nekoliko sličnih potočara i puno sitne ribe. Posle sam čuo da je pre toga bila neka zabrana ribolova 2 godine... Mala reka!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
hvala druže Milance na odgovoru,
Pa tako nešto sam i očekivao. Jeste mala reka, ali deo gde sam ja bio je minimalna. Ako tiu nije cimanje, molim te da se prisetiš kolika je bila u proseku u delu gde si ti bio. A sada jedno zanimljivo pitanje. Da li bi opet lovio na toj reci?

Kao što rekoh, evo par fotki sa ove reke.
Salut
 

Prilozi

  • S3010010.jpg
    S3010010.jpg
    183,1 KB · Pregleda: 612
  • S3010013.jpg
    S3010013.jpg
    215,3 KB · Pregleda: 652
  • S3010014.jpg
    S3010014.jpg
    154,7 KB · Pregleda: 582
  • S3010019.jpg
    S3010019.jpg
    204,8 KB · Pregleda: 534

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Uuuu ... tama .. dzungla ... Moj stil! :) Odlicna recica!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Eeee prijatelju moj, ove slike su samo loš marketinški trik. Sledeći put kada budemo išli ima da ti je prepustim  :smoke: a kada se vratimo do kola motka ima da radi, sa tvoje strane. Slikao sam samo dva vira na koja sam naišao. Nije ih bilo više....jednostavno nema. I tu sam i ulovio dve pastrmke ispod svake mere. Deo oko Crnog Timoka zaobioći. Pazi ja sam sreo domorodca koji mi je objasnio da ona postaje bolja reka uzovdno, ali ja nakon 2 km pešačenja nisam naišao na taj deo reke. Milancetu verujem i kapiram da je on bio na tom delu. Deo koji je meni zapao, ponavljam zaobići!
Salut
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Radili smo na njoj, ribarska osnova ribarskog podrucja "Timok". Bila dve godine u zabrani. Radio sam za sud u Boljevcu vestacenje protiv krivolovaca sa 20-i-kusur merasica. Bio na izvoru, ispod kog je odmah ribnjak duzicaste pastrmke. Na kraju, jednom otisao i sam, da pecam, zatekao ogromnu vodu, ostao u srednjem toku, probao sa nimfama par sati i otisao dalje, za Zajecar, na sastanak bez da sam se upisao.
Ribe ima, ali treba doci po povoljnom vodosrtaju. U gornjem toku, ako se dobro secam, ima po neki razliv i vircic, ali sve sto je nizvodno ja zovem "trcecom" rekom: sve je manje-vise jedan digacak brzak, sa malo slabijom strujom pri obali. Zbog jakog poribljavanja koje je dugo trajalo mislim da je reka "prebukirana" te da su krupniji komadi retki, ali to ce tek ulovi i ponovni rad za ribarsku osnovu dogodine pokazati.
Mislim da bi lagano pecanje nimfom bilo sasvim pristojno, ali neke spektakularne ulove ne ocekujem. Crni Timok je za to, ispod i iznad uliva Radovanske reke. Napomena: na svim vodama RP "Timok" dozvoljeno je i varalicarenje salmonida.
Na kraju, skrecem paznju da je pastrmka sliva Crnog Timoka posebna molekularna varijanta koja zivi samo tu U SVETU! Dakle, kad bismo postavili meru na 40 cm i komada jedan, Bog bi nas video. Catch & Release po volji.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
pedjabg je napisao(la):
Napomena: na svim vodama RP "Timok" dozvoljeno je i varalicarenje salmonida.
Na kraju, skrecem paznju da je pastrmka sliva Crnog Timoka posebna molekularna varijanta koja zivi samo tu U SVETU! Dakle, kad bismo postavili meru na 40 cm i komada jedan, Bog bi nas video. Catch & Release po volji.
Na kraju tog neuspešnog dana, sedim na obali, varim Camel  :smoke: i psujem usebi Mixa što me je navukao da odem na Radovansku reku ;) salim se nisam te dragi Mixsiću psovao........... mnogo
I iz zbunja kao Yeti izlazi varaličar. Dobro veče, dobro veče, Šta ima, nema ništa, kod tebe pa onako a u čuvarci 15, ajde i slovima da napišem PETNEST pastrmki. Ja u nesvest, on mi još pumpa nervozu, kao ja sam svaki dan na Crnom Timoku, jaooooooooo. Svašta mi je iskreno prolazilo kroz glavu. Da ga našutiram ne ide. Mator je čiča, a nije ni na meni da izigravam Zoro osvetnika. Šta da radim.....
I tako on ode.....a i pastrmke sa njim! :'( :'( :'(
On je svaki dan na reci. I sami uradite matematiku drugovi mušičari, mene je strah od velikih brojeva.
Salut
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
??? Ne zanm sta moze da pokrene ribocuvarske sluzbe da rade, a ni policiju, mada je sad krivolov posebnog i znacajnog ribljeg fonda krivicno delo.
Setio sam se price iz Crne Gore, kad mi je jedan poznanik ispricao da je nekad kazna zatvora za krivolov bila do 6 meseci  i da su je mnogi robijali. Tad je milicioner silazio u kanjon Mrtvice, skidao cipele (secate se gradskih vojnickih?), pertlama ih vezivao oko vrata, pregazio reku i isao od jednog do drugog ribara da pregleda dozvole i ulov. Znao je sve domace, a strani koji bi pokusao da utekne ne bi stigao daleko ili ostao dugo nepoznat. I krivolov je bio u granicama podnosljivog.
Stosta se medju nama izmetnulo otada. Imam utisak da se sve nekako radi bez ikakvog obzira, samo da bi se spakovalo u nesto sto se moze pojesti, iako je u sustini g.vn., i to svi znaju.
Ipak, hvatanje i osude krivolovaca i na Radovanjskoj reci pre oko godinu dana, u Valjevu pre nekoliko godina i drugde (npr. Kovin, Fruska Gora) mozda pokazuju da nije sve jos izgubljeno.
Videcemo. :bye:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bio sam prekjuče iznad ušća Radovanske reke. Uhvatilo nas je strahovito nevreme, a Rad. reka je bila mutna, za razliku od C. Timoka. Ulovio sam jednu lepu pastrmku i nekoliko krupnih klenova.
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Evo malo mojih slicica Radovanske reke.

RadovanskaReka.jpg


RadovanskaReka2.jpg


RadovanskaReka13.jpg


RadovanskaReka11.jpg


RadovanskaReka1.jpg


RadovanskaReka6.jpg


RadovanskaReka13-1.jpg
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Znam bio sam i tamo,ali ova Radovanska reka (revir) mi je uznemirujuce naporan,mala voda,usko,sitna pastrmka,ma nemogu da se opustim,puzi,kleci,bar da ima lepih pastrmki pa da mi nije zao ali ovo je meni SMOR....
Mada kako se ide malo DOSTA od uliva u Timok ima malo boljih terena ali i dalje sitnih pastrmki....

  --FOX--
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Bio i na jednoj i na drugoj reci.  :doh:
O Zlotskoj sam pisao, ne slusajte lokal patriote, reka je lepa ali PRAZNA.
Radovanska nije reka nego veci potok, Jasenica u Stragarima je veca reka od nje... Put do radovanske reke je krs (najbolje da se ide "dzipem"), meni auto prokuvao, prva pa ler, prva pa prva... pa ler, pa odmah prva  :doh:
Za bacanje nikakva, neka trojcica ali bacanje iz zgloba, nema mesta za pokret iz ramena.  :-X
Ne preporucijem nikome, duboko cete se razocarati, uostalom izvolte slike pa procenite - 28. april 2008.
 

Prilozi

  • DSC00016.jpg
    DSC00016.jpg
    125,5 KB · Pregleda: 646
  • DSC00019.jpg
    DSC00019.jpg
    166,2 KB · Pregleda: 588
  • DSC00022.jpg
    DSC00022.jpg
    140,4 KB · Pregleda: 556
Vrh Dno