Reka Veliki Rzav!!!

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Sreda na cetvrtak 2:45h, tri idiota krecu na pecanje. Joca100ka, Isidor i ja. Put je bio nekako maglovit. Pivo nam nikako nije leglo. Agresija se polako budila u meni i morao sam da iskalim svoj bes :D

jedna neduzna muva je morala biti ubivena

imgp4932t.jpg


negde oko pola osam se nalazimo sa mojim skolskim drugom Ivanom i Vladom....po koja rakija. Stukosmo pola litre nas trojica do rzava. Prava cacanska, odlicna. Taman da razbudi i ugreje malo.

Po nekom mom iskustvu, tereni oko Pristavice i Dreznika su mi uvek davali najbolje ulove. Delimo se, Ivan bez cizama i ja gazimo nizvodno, ka drezniku. Ostatak ide uzvodno.
Cuo sam da je Rzav poribljen pastrmkom. Komadi 20-30cm. I iskreno to se itekako promecuje.  Za razliku od mojih ranijih ribolova gde sam lovio mahom lipljana sad se lovila pastrmka. Sitna ali je ima poprilicno. Bilo je i nekoliko lipljana. Jeste lovostaj al sta da se radi, kolateralna "steta".

Vlade je imao prvu ribu

imgp4933.jpg


Ivan sa svojom prvom pegavom na mahac. Nov je medju nama uskoro planiram i na gradac da idem sa njim. Da ga zarazim skroz(on je inace i "krivac sto pecam, on me je i naucio varalicarenju).

imgp4934.jpg


tereni na rzavu su fenomenalni.

imgp4938x.jpg


imgp4940b.jpg


u jednom momentu nailazim na plitak razliv, na suprotnoj obali je grana u vodi i malo veca dubina, taco na prelazu u tu "dubinu" dobijam desetak udaraca, vadim samo dve pegave.

ova je manja...

imgp4935d.jpg


nakon toga razgranicenja izmedju bukova i kontra toka po pravilu daju ribu. Bukovi daju najcesce lipljane. Muve standardno pastrmske, ne silazim ispod velicine 12.

imgp4939l.jpg


buk i lipljen iz njega...

imgp4943b.jpg


imgp4944y.jpg


povratak oko 13-14h na zborno mesto... moram da se ispisem :D

ciljam suprotnu obalu,

imgp4950.jpg


kamen pod vodom pravi mali kontra tok, zabacaj u taj jedini usporeni deo titravca, suva muva pliva savrseno, lep kolobar.....

imgp4952d.jpg


sreca da je Vlade bio u blizini da napravi koju fotku....

posto se nismo svi okupili, mora i repriza ispisa....brzak iznad Pristavice je zicer mesto

imgp4953.jpg


a onda nas skup...morao sam sa jocom na brzinu da mu pokazem malo dzunglastog musicarenja :D

imgp4956.jpg
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Lepo!

Moraću ja ovo da prebacim u Jermu (konsekventno: Nišavu) i Visočicu, a možda i u Crni Timok, grešna mi duša...  :blush:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
hvala momci, nadam se da cu uskoro opet negde. nazalost ovaj vikend ne mogu. al uskoro mi ne gine put u cg :D
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
oholi je napisao(la):
hvala momci, nadam se da cu uskoro opet negde. nazalost ovaj vikend ne mogu. al uskoro mi ne gine put u cg :D

Cek,cek...a kud ti nestade posle Djetinje????
Sto Lift majstora mi nisi uslikao???Hoce li uopste zaziveti ta namera ugradnje liftova u kanjon Rzava i Djetinje  :bleh: :bleh: :bleh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
svaka cast momci  :tbumb: kod mene svaki izlazak je eto reda radi ali vode su nam jos uvek visoke, zapravo sada jos vece i mutne, sve nesto na silu ide...nije to to... nikako da opadne voda i da se izbistri. Cak i jezero je mutno...pa ja radije radim i kada bi mogao biti slobodan  :blush:

Krasna reka I MNOGO mi se dopada ovakav tok  :tbumb: :yeswink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
protane, ja sam otrcao na voz i pravac cg posle djetinje... jos su mi ruke na ribu smrdele u vozu  :smoke:
zoki je uslikao mene, nije verovao kad je video ko mu gazi vodu hahahahha.

seb, reka je fenomenalna, steta sto nema ribe kao kod vas. ali bas mi to sto nije prepuno ribe daje car u pecanju na njoj. za skoro svaku ribu se covek malo pomuci. neko mesto prokine pa da nekoliko riba, neko ni griz. tako da citanje vode bas dodje do izrazaja. svako ko je posetio rzav zna koliko ume da bude zahtevna voda. al mene nekako uvek manje il vise nagradi
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
2.45  kakvi ste vi fanatici, pola litre vam je bilo dovoljno da vas drzi budne  :D , ja u takvu akciju ne bi kretao bez pola Bolivije  :)
Ovo pocinje da lici na "stari" Rzav.... Pozle ovih slika, Rzav vracam na listu reka koje planiram da posetim....
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
DA dodam i ja neku s pocetka meseca
 

Prilozi

  • lipacrzav1.jpg
    lipacrzav1.jpg
    221,8 KB · Pregleda: 367
  • lipacrzav2.jpg
    lipacrzav2.jpg
    281,3 KB · Pregleda: 402
  • lipacrzav3.jpg
    lipacrzav3.jpg
    248,3 KB · Pregleda: 432
  • photohar.jpg
    photohar.jpg
    183,6 KB · Pregleda: 428

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
112
Zna li neko kakav je Rzav ovih dana?
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
112
Pretpostavio sam ... kol'ko je golem ... da l' ima smisla ici u nedelju?
 

fandjolfc

Junior member
Učlanjen(a)
17.12.2007.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozega
juce sam bio na Rzavu....bistar i nije golem... taman je...ako ne bude nekih extremnih padavina mislim da ima smisla ici...tj i ja cu biti gore verovatno u nedelju
pozzz
 
Vrh Dno