Riba sa nevidljivim ušima

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Imam tu srecu stosam 3 godine proveo u musicarenju a tek cetvrtu nabavijo internet i poceo listat forume,sta hocu da kazem,ako bi jedan pocetnik koji je tek nabavijo opremu i odlucijo da ide na reci a pre toga citao ovolika pravila doista bi bijo zbunjen,jacu citirat rijeci jednog mog uvazenog kolege musicara koji musicari klena vise od 30 godina,gledajuci njega kako je uspesan u riibolovu tako sam i ja pozeleo i presao u musicare. Kad sam ga pitao kako i sta za poneke stvari ona kaze: ''znas sta u musicarenju klena nema nekih posebnih pravila,kojih bise striktno drzo i bijo uspesan,sa njim nikad neznas na stasi danas je ovakve volje sutra onake'' tosam ispitivo i doista svatijo daje to tako,istina je damu se moras prisunjat,to vazi za krupne dok za sitnije tose nemora toliko praktikovat,sve u svemu mislim da svako od nas ima posebno iskustvo u lovu ove ribe,i svako ima neki poseban nacin i shvatanje kako najbolje prevariti one krupnije,mozemo diskutovati o zabacajima kako se najbolje koji zabacaj izvodi,ili o musicama ali o nacinu prilaza na vodi,dali kelen cuje ili necuje nas glas,dali ga plasi traktor ili ne :D,toje vec tema o kojoj retko ko sta zna. OSNOVNO PRAVILO JE STAP KANAP I MUVA,ZATIM FIJU FIJU PA STA BUDE NEKA BUDE  :D drago mije kad ulovim krupnog klena (mada se to cesto ne desava) ali sam naucijo uzivat u lovu i najsitnijih klencica,vazno mije kad izadjem daje aktivan dase na vodi nesto desava,e sad ko padne neki veliki padne,ne padne,jasam na vodi doso provesti par sati opusteno bes stresova pase zbog velikih i ne uzbudjavam.

I verujte srecan sam zbog toga,jer puno sam ribolovaca sreo koji pocnu da psuju vodu te kako u njoj nema ribe odu kuci nadrndani pisman stosu kupili dozvole,a opet u torbi imaju sve ukupno po bar dva tri kila ribe,ali tosu oni mesojedi koji sve stose zakaci stavljaju u cuvarku.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Može li predlog za muve? Šta ti izdvajaš kao favorite i naravno na kojoj veličini udice?
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Vidi svako od nas ima svog ili svoje favorite. Ja navise forsiram flash back vesticu,nisavsku vesticu svica i klenovsku bubu,kao i razne vrste mrava,tosu musice bez kojih ne izlazim. one mogu dase bace lagano na vodi,a mogu i da prave lup u zavisnosti kako je bacis,stose velicine tice,to zavisi do vodostaja odnosno jeli voda velika ili mala,tiha ili brza,ja najvise lovim na jezeru i na reci ibar,velicine bi bile od 10 do 14 toje neko moje iskustvo.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Pokušavam da ulovim velikog klena pa skupljam tuđa iskustva.Problem je taj da lovim na velikoj vodi (Drini).U tom slučaju velike ribe su dalje od obale,nije stvar u izbačaju koliko u protoku (brzini) vode.
Do pola kg sam ih lovio ali na manjem prostoru,i tu mi se dešavalo da ne stigne mušicu.Ni jednog još nisam na nimfu dobio.
A sad imam raznih mušica samo sezona da počne.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
na drini zbog mladice i krupne pastrmke ne bi trebalo da bude daleko od obale, vec uz nju, solidne sam gledao uz obalu, isto sam primetio i na limu, zeti....on se krije od mladica jer ona uzima najbolja mesta, zna da je glavna....probaj ga negde ispod neke krosnje sa podlokanom obalom, najbolje iz nekog camca,gumenjaka
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Uglavnom je obala razvučena i on bježi od civilizacije u dubinu ili iza nekog predmeta u vodi.Ispod jednog mosta ga ljeti mlatim na varalicu,e sad pitanje bi bilo da li bi primjetio neku muvu ali ću probati.
2010 je bila specifična,voda je bila konstatno mutna,pa ni rezultati nisu neki.Nadam se boljim uslovima  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
primetice muvu,strimera...mada je klen veci izazov od pastrmke, bar meni, a lovim ga na moravi ceo zivot
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Jaga lovim na jezeru i to u 90 posto slucajeva uz samo obalu,jedino bacim od obale kad ga vidim,a inace sve uz obalo i dosta dobro prodjem.  :D
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
jedina uteha nas iz ovog kraja Banata su svakako klendzijske vode....do sada sam lovio i recne i potocna a i jezerske klenove.....na potoku,ma koliko izgledalo jednostavno,najteze sam prolazio...jednostavno,zatravljeni delovi davali su najvise....precizan zabacaj je sve.Na reci kao sto je Karas,dobijao sam ih iza vodenih prepreka i blize obali....na jezeru,opet blizu obale iako je bilo puno kupaca....u sustini,slicna su mesta gde bih i na Drini pokusao.....vece i upadljivije muve su svakako prvi izbor.....
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Klasika za klena,na flešbek vešticu sam bolje pecao na jezeru (neznam iz kog razloga) dok druga klasična nišavska veštica lovi uvek i svuda!
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Bravo sasa muve su ti odlicne,ja vec duze vreme pokusavam da napravim extra slike ovih muva ali mi ne uspeva slikam mobitelo i uvek ispadne fuj  :(  tvoje su  :hammer:  odlicne,stose tice flash back ona je moja omiljena muva (naravno i klenova) takodje i nisavska,medjutim prvoj uvek dajem prednost,zbog toga stoje to moja prva muva koju sam vezao na tipet kad sam prvi put u zivotu izaso sa musicarem (2006-e) i prvi klen je na nju pao,od tada je uvek forsiram.

Ono stosam primetijo za 4 godine mog iskutva je daje flasn back vestica efikasnije izjutra i navece,po oblacnom vremnu,i kad voda nije bistra,dok je nisavska zakon za skroz providnu vodu kao i po jakom suncu.

sve u svemu obe su  :tbumb:

a recimi kakva je plovnost ovih tvojih muva,posto ti repic ne prelazi luk udice,i izvrceli tise na stranu.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Kod policelonskih muva ovakvog tipa, rep ne utiče na plovnost muve već raspored policelona na udici! Policelon za leđa muve treba postaviti tako da bude simetričan u odnosu na udicu i muva se onda neće izvrtati! I naravno plovnost ovakvih muva zavisi od kvaliteta policelona od koga je muva izrađena,neki plivaju bolje a neki ne !
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Znas sta prijatelju  :D voleobih ako ti nije tesko da uradis jedan step by step ove flash back vestice,dugo sam je gledo ocigledno daje ti radis na drugaciji nacin od mene,a obzirom dati fotke ispadju  dobre,nebi bilo lose da pokazes nacin izrade.  :yeswink:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Oću druže ali ćeš morati ti da dođeš i slikaš,to me tolko mrzi da ne mogu da ti opišem  :'( !! Stegica mi je fiksirana za sto i da bi to uradio morao bi da nešto prepravljam,jebavam a slikanje iz ruke mi ide slabo,pokušao sam jednom i posle 5 min. batalio!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
sašaPI je napisao(la):
Oću druže ali ćeš morati ti da dođeš i slikaš,to me tolko mrzi da ne mogu da ti opišem  :'( !! Stegica mi je fiksirana za sto i da bi to uradio morao bi da nešto prepravljam,jebavam a slikanje iz ruke mi ide slabo,pokušao sam jednom i posle 5 min. batalio!

Ajde ajde nemoj da si lenj. mozes ti to  :tbumb:
 
Vrh Dno