SA ili BEZ povratne kuke?

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Eh da, zaboravih da napomenem - udica BEZ povratne kuke se mnogo lakše vadi i iz prsluka, jakne, kape, džempera, pantalona, kombinezona, uveta, prsta, glave... Da li ste nekad zaboli udicu u ove predmete - ja u sve dosad nabrojane :D
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Milanče je napisao(la):
Eh da, zaboravih da napomenem - udica BEZ povratne kuke se mnogo lakše vadi i iz prsluka, jakne, kape, džempera, pantalona, kombinezona, uveta, prsta, glave... Da li ste nekad zaboli udicu u ove predmete - ja u sve dosad nabrojane :D

Milance tebi piercing ide od ruke :-X, pocni da razmisljas o karijeri :smoke:.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moje muve stoje na mom kačketu čvrsto zakucane. Kada ne bi imale zarez, sve bi ispale u gustišima kroz koje ja cunjam.  :nowink:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Moje muve stoje na mom kačketu čvrsto zakucane. Kada ne bi imale zarez, sve bi ispale u gustišima kroz koje ja cunjam.  :nowink:
Ovo je razlog ZA kuku - ali ja razvalih silne kutije za muve svih ovih godina sa njima - eto još jedan razlog PROTIV!!
@Gringo - ni tetanus mi više ne daju, kažu zasitio se organizam  :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Za boraniju od riba su dobre udice bez zareza. Šta ćemo sa štukama od 2 do 5 kg koje vole zavlačenje u travuljinu i granje? U stvari, da li ima strimerskih udica bez zareza? Šta ćemo sa nišavskim pastrmkama od po 4 kg, koje će dati sve od sebe i izlupati glavom, širom razjapljenih čeljusti, dno celog vira sa sve brzakom, kao i obližnje granje? Razumem ja vas momci, ali razumite i vi mene. Ja se ne zajebavam.  :yeswink:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Milance nje boranija. U galeriji ima tri musice bez CC i 4 sa CC  :hammer: Nego Gringo nema slika sa musicama  :-\
 

tecumseh

Newbie
Učlanjen(a)
24.03.2008.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
e pa ovako:

dakle, bez kontra kukice ribe definitovno lakše spadaju, ali samo u situacijama kada u svoj svojoj nesavršenosti i manjku veštine istoj dopustimo da nam olabavi konac. strpljivom vežbom, na svoje zadovoljstvo, prethodno sam savladao i nemam taj problem. ono što je dobro, jeste to što više ne moram da drljam ribu po priobalnom kamenju, da hladim ruku, da psujem, da skidam dragocenu sluz sa nje,  da upropastim poslednju muvu iz kutije koja (o divnog li čuda) jedina lovi taj dan, već samo lagano opustim konac (kada se dovoljno izdivim ribici koja je uzgred budi rečeno u vodi i bezopasno začuđena), ona se malo mrducne i ćao. Volim ja nju, voli ona mene.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Drustvo,
Kada sam se upecao na svog strimera, pozeleo sam da nema kontra kuku, ali.....
Cupanje udice iz prsta cu pamtiti dok sam ziv. Nisam smeo da nastavim putanju udice kroz prst jer je vrh udice isao ka noktu. Kontra kuka definitivno radi posao, verujte mi na rec.......
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
compshop je napisao(la):
Drustvo,
Kada sam se upecao na svog strimera, pozeleo sam da nema kontra kuku, ali.....
Cupanje udice iz prsta cu pamtiti dok sam ziv. Nisam smeo da nastavim putanju udice kroz prst jer je vrh udice isao ka noktu. Kontra kuka definitivno radi posao, verujte mi na rec.......

Druze dobro dosao na forum. A na onaj minus koji ti neko lupio u startu ne obracaj paznju. Verovatno ljubomoran na tvoju kalifu sa Ribnika. Evo ti javan plus od mene za nju.  I Jovice da taj dry-lightcahill da ga vidimo. Pozdrav i bistro.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pecao sam do sada sa kukom,ali od sad pa nadalje bice BEZ,jer je po meni to totalno sportski..
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Samo se spremaj sredinom maja opet na Ribnik kada bude EFFA miting. Bice dosta ljudi sa svih strana pa se vidimo.  :tbumb:
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
gringo je napisao(la):
Pa one su vec bile bez  :eek:.Ili sam mozda ja :-X. Stvarno nisam siguran :-\.
Sad znas :D
  Ribolov  sa udicama bez kontra kuke potice  vecinom od  musicara ,, fly fishing,  Kad je svjetsko  prvenstvo  u fly fishingu onda je  bez kontra kuke  pravilo,  Mahaci su stapovi koji su znatno savitljiviji  meksi od  klasicnih varalicarskih stapova tako da je  lakse kacenje, probijanje usta ribe sa  musicom  koja je  bez kontrakuke tu je i uticaj  role  to jest  poolozaja ruke    ,,,  2  musice  bez kontra kuke  nastaju i sa pojavom revira  gdje se  ide uhvati i pusti sa razlogom da se riba manje povrjedjuje i vece  su sanse da ostane u zivotu i veca je sansa da uzme ponovo musicu ,,,Definitivno  ako je riba zakacena probijena dobro  udica sa kontra kukom ima vece sanse da i izvuce tu ribu  nego ona koja je bez kontra kuke ,,Ako smo u situacijama gdje imamo pregled i da ribi damo adekvatnu kontru  onda je bolje sa  kontra kukom  ako nema pregleda, riba uzima  iznenada  i manje agresivno onda je bolje bez kontra kuke,,,  Sportski je i kad moras biti  skoncetrisan i dati  pravu kontru  a ne samo da ti se sama riba zakaci,,,  Ako idem na krupnije ribe  radije lovim sa kontra kukom,,,  Ribe zakacene na uidice sa kontra kukom se atraktivnije bore ,,
 
Vrh Dno