SA ili BEZ povratne kuke?

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
ja imam muhe sve sa kontra kukom, a ove godine planiram iči pecati na revire, pa me zanima kako da uklonim tu kuku, mogu li ju jednostavno sa nekom turpijom ukloniti ili šmirgl papirom
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Postoje reviri  npr Ribnik  gdje  se obavezno moraju koristiti  specijalne fabricke udice koje nemaju kontra kuku  ili na svjetskim prvenstvima isto tako samo fabricki  napravljene udice bez kontra k. se mogu koristiti ,,  inace  najlakse je  stisnuti  kontra kuku sa klijestima  moze i  turpija  ali brze je sa kljestima jest da turpijom mozemo napraviti (ostaviti) vrlo malu kontra kuku,,
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
@dzolix.... odakle ti ideja da se riba zakacena na udicu sa kontra kukom bolje bori?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Ta ideja mi dolazi iz licnog iskustva i kad  pogledamo logicno je da udica koja ima kontra kuku izaziva vecu bol ili nadrazaj  tako da dolazi i do  vece agresivnosti (akcije )
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
dzolix je napisao(la):
Ta ideja mi dolazi iz licnog iskustva i kad  pogledamo logicno je da udica koja ima kontra kuku izaziva vecu bol ili nadrazaj  tako da dolazi i do  vece agresivnosti (akcije )

Još uvek je vrlo diskutabilno da li ribe osećaju bol.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
331
Lokacija
Beograd
KENO MS IZVOR je napisao(la):
Prednost barbles udica se najbolje pokaže kad se zabode u prst. :D

O KENO prijatelju ziv li si :) spremas li se za Republicko :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
dzolix je napisao(la):
Ta ideja mi dolazi iz licnog iskustva i kad  pogledamo logicno je da udica koja ima kontra kuku izaziva vecu bol ili nadrazaj  tako da dolazi i do  vece agresivnosti (akcije )
Kako objasnjavas da klen koga zamaram par sekundi...na vobler.... spadne....i isti se cim je spao ponovo zalece na isti vobler u istom zagacaju? Reka je kraska, znaci bistra i sve se vidi....
Da li bi ti zmureci znao da te posecem reckastim ili ravnim nozem?


Ubedjen sam da ribe ne osecaju bol kao mi. Zasto bibinace grabljivice jele grgeca?
Osecaju da ih nesto vuce i normalno je da se otimaju.



Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Dali ribe osjecaju bol  to je pitanje koje mi nikad necemo tacno znati  osim da vjerujemo nekim laboratorijskim experimentima ali ja pretpostavljam da sva ziva bica ga osjecaju, vjerovatno ne istim intezitetom ,,, Ribe sigurno  imaju culo fizickog osjeta  tj nadrazaja  to je prirodni zakon  radi opstanka.  Ako se posjecemo ziletom  ili nekim  krnjavim nozem  postoji razlika u  osjecaju ,, opasnije su i bolnije rane nastale  krnjavim (reckavim) sjecivom ,,, Ako je riba gladna  toliko da  je  glad jaca od rizika bola ona ce uzeti i po nekoliko puta  u kratkom vremenu,,,  Glad je isto bol,,, Isto tako nagon za  odbranom teritorije  moze biti  uprkos bolu,,,
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Realno svako ima svoje misljenje. A ribe ne mozemo pitati.... ubedjen sam da ga ne osecaju. Isto kao i ti... ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Dešavalao mi se da riba zakačena se skoro pa ukoči bez ikakvog optora je izvadim.Vjerujem da je krak udice pogodio neki  nerv i od količine boli paralizovao ribu.
Najednostavnije uklanjanje kontra jezička je poništavanje kliještima.Gledaj da ne slomiješ vrh udice!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
dzolix je napisao(la):
Dali ribe osjecaju bol  to je pitanje koje mi nikad necemo tacno znati  osim da vjerujemo nekim laboratorijskim experimentima ali ja pretpostavljam da sva ziva bica ga osjecaju, vjerovatno ne istim intezitetom ,,, Ribe sigurno  imaju culo fizickog osjeta  tj nadrazaja  to je prirodni zakon  radi opstanka.  Ako se posjecemo ziletom  ili nekim  krnjavim nozem  postoji razlika u  osjecaju ,, opasnije su i bolnije rane nastale  krnjavim (reckavim) sjecivom ,,, Ako je riba gladna  toliko da  je  glad jaca od rizika bola ona ce uzeti i po nekoliko puta  u kratkom vremenu,,,  Glad je isto bol,,, Isto tako nagon za  odbranom teritorije  moze biti  uprkos bolu,,,
Brate sta si ti ovde napisao. Da li je 1+1=2 nikad necemo tacno znati osim da verujemo matematici?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
KENO MS IZVOR je napisao(la):
Prednost barbles udica se najbolje pokaže kad se zabode u prst. :D

Tačno tako, koga je ubadala Mustad 539E #10ka udica njemu je skroz jasno  :yeswink:
 
Vrh Dno