Šaran

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Likovi ,popusti te malo ;)

Ribu je zabranjeno vratiti u vodu jer su imaju problem sa ribom da ugine po samom pustanju i tako su napravili režim uhvati i kupi,al ako si imalo iskusan fino zakreneš čamac  ne vadiš ribu i samo izvadiš musicu iz usta ..

Jel vam malo jasnije Gos'n Šokirani i Thedule?
 

thedule

Junior member
Učlanjen(a)
02.08.2013.
Poruke
39
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Ma samo opušteno. U svakom slučaju svaka čast za ulov. Gledah slike i mislim, da se meni nešto onako uhvati, ja bihabacio štap u vodu i bežao ;)
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
kakvo nebulozno "pravilo" ,kakav je to "strucnjk" smislio !!!???
na vodama  gde ja lovim sarana,riba se vraca nepovredjena I
ne crkava.
koja je to voda I gde je ?
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Jezero "Ciglana" kod Jelaha.

Ni meni se ne svđa to pravilo al šta ćeš :)
 

Shelby gt500

Junior member
Učlanjen(a)
16.12.2011.
Poruke
47
Broj reagovanja
0
Lokacija
Doboj
kolega shock to je njihovo prosipanje šuplje priče o ugibanju,istina je da se šaran nakotio u ogromnom broju i hoće da ga se riješe odnosno reduciraju ovim načinom,s tim da su mogli stavit cijenu po kili normalnu kao u radnji a ne veću no nebitno ajd bitno je da uživamo pecat
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
KLENAROS je napisao(la):
Jezero "Ciglana" kod Jelaha.

Ni meni se ne svđa to pravilo al šta ćeš :)
ok jelah...bilo bi lepo da znam,al prvi put cujemza to mesto,jel bosna ili?
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
Shelby gt500 je napisao(la):
kolega shock to je njihovo prosipanje šuplje priče o ugibanju,istina je da se šaran nakotio u ogromnom broju i hoće da ga se riješe odnosno reduciraju ovim načinom,s tim da su mogli stavit cijenu po kili normalnu kao u radnji a ne veću no nebitno ajd bitno je da uživamo pecat
ako kazes da im se saran nakotio i da zele da ga se rese ili reduciraju,a koja im je to riba reprezntativna u tom jezeru?
 

Shelby gt500

Junior member
Učlanjen(a)
16.12.2011.
Poruke
47
Broj reagovanja
0
Lokacija
Doboj
ako je pitanje šta ima od vrsta ima svega ,ne znam šta je sve u pitanju ali znam da je brojka vrsta bila dobra.
što znam ovako da ima babuške,linjaka,šarana,mrene,bucova,klijena,cverglana,pastrmka je ubacivala kalifa ali nevjerujem da je više ima,ima soma,bandara...šaran im jest glavna riba ali previše ga ima izgleda
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
621
Broj reagovanja
1.260
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
danas konačno upisao šarana na muhu ove godine, s tim da je ribolov skoro propao jer sam prsluk s kutijama i muhama ostavio doma, sreća da sam našao u prtljažniku nekakav predvez i kutiju sa streamerima u kojoj su bili i woolly bugeri:
manji
vy9sew.jpg

i veći
t89fkj.jpg

o084mv.jpg

p.s. oba dva šarana su izdrilana gotovo na duljini predveza od 2 m u 5 kvadrata, jer su primili usred manjih čistina u granju i bilo kakvo popuštanje bi rezultiralo zavlačenjem šarana u granje, a sve na štap klase 5, koji je umalo završio kao što izgleda na drugoj slici
 
Vrh Dno