Šaran

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Rak je super.
Što na trokraku (ili dvokraku) udicu.
Ja ću ovakvog da napravim na šaranskoj 2 ili 4.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.107
Broj reagovanja
932
Ma ovo je više zajebancija a kuglicu olova bi stavio kod repa tako da propada uvjek repom prema dolje a vezan je na upredenoj žici tako da sam morao nešto da stavim za šta bi se riba kačila a sinoć kad sam ga vezao zamislio sam probati lubina loviti s njim na ušću Neretve.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Pretpostavio sam da je proba, malo sam se zezao. Malo je povukao boju pozadine - na plavo.
Ali ovakvi su šaranu jedno od glavnijih jela. To mu dođe kao mešano meso sa "kilo belo i sifon".
Napiši od čega i kako si ga uradio - dobar je stvarno.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.107
Broj reagovanja
932
A tjelo je neka zelenkasto medasta vunica i perje pjetla blijedo crvene boje.
Kliješta pero pjetla crvene boje s crnom sredinom. Oči lanac od lavaboa. A vezao sam ga na cvjećarskoj žici upredenoj ;)
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
307
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Vrlo interesantne stvari, svaka čast ljudima na ulovima, al me interesuje jedna stvar da li je neko imao iskustva sa lovom šarana na reci?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Za mutnu vodu...
 

Prilozi

  • saranska3.jpg
    saranska3.jpg
    66,9 KB · Pregleda: 377

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
silvio je napisao(la):
Šta mislite na ovog mog rakca da li bi bez dipa šaran srknuo ovako nešto namotano iz ruke?  ;)

Neznam za sarana,ali prosle godine u septembru,u klenu od oko 600-700 g bio jedan rakonja ali manji od ovog,ali ipak bio,ja se cudio!!!! :hmmmm: izvinite  za off t0p
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.107
Broj reagovanja
932
Šta si reko strelac??? Gle nemam razloga da lažem navezti ću večeras još jednog pa ćeš vidjeti a kako bi ti stavio cvjećarsku žicu u stegu pa ona se može savijati!?
Malo me slikanje jebe pa zato nemogu da okačim baš puno slika ovaj je velik cca 6cm i trokuka mu je naprijed ako ti je promaklo i njeguvu sliku nisam baš najbolje uslikao a vidjeti ćeš tek nimfe BWO na 14# koje sam sinoć navezao isto iz ruke s očima od silka jer sam bio inspiriran kreacijama od strane g.ADE one su tek čudo!!! Vidjeti ćeš ako bogda. :tbumb:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
silvio,ako ti vezes 14-icu iz ruke svaka ti cast , stvarno si majstor!!mene zeza na stegi(jebi ga grubi mi prsti  :doh: )nemam razloga da ti ne verujem jer ako lazes , sebe lazes.
  evo ja ti za to dajem veeeeliki + a da slike nisam ni video. :tbumb:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.107
Broj reagovanja
932
Jeste da je rasprava OFF ali ja vežem zaista površinske muhe i na 18# iz ruke koje izgledaju i love super kad sam vezao za par prodavnica ribolovne opreme imao sam zadebljanja na palcu i kažiprstu jer sam vezao po 100njak muha dnevno :yeswink:
Nemam razloga da lažem :'(
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Silvio nemoj da se pravdas, nego ih navedi da sami probaju i uvere se da to nije nesto posebno tesko, kao sto se na prvi pogled cini. Proste muve kao sto je npr red tag su veoma lake za motanje iz ruke i u vise navrata sam to radio u vozu na putu za ribolov. Jedini problem su bila kratka pera za noge koja je trebalo stisnuti jako na krajevima. Sa ovim "geneticarima" to je stvarno p. dim.

totalno je off ovo pisanije, pa bi moglo da ide u posebnu temu.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Pre dve godine sam bio u kantri klubu Babe, na obroncima Kosmaja, Sopot, turisticki, iz zezanja, da covek ne poveruje da ono ima u Srbiji...

Elem, ima jezerce za rekreativno pecanje, ne preterano veliko, amateri mogu da iznajme i opremu a dozvola se placa na recepciji. Sedeo sam na obali uzivao u pogledu - Tridesetak sarancica su sa povrsine srkali sve sto lici na hranu, ja ne budem lenj, nadjem velikog tvrdokrilca i bacim jednom najblizem. Bila je prilicno mutna voda pa ga nije odmah video ali kad ga je ugledao... pljuuuus...  :eek:

Kad sledeci put podjem ponecu opremicu da malo uzvam  8)
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ovo je pogled iz uvale u koju se uliva potok...

Sa prednje strane ima mesta za mahanje
 

Prilozi

  • Babe.jpg
    Babe.jpg
    295,3 KB · Pregleda: 362
Vrh Dno