Šaran

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
strashni je napisao(la):
nadjem velikog tvrdokrilca i bacim jednom najblizem. Bila je prilicno mutna voda pa ga nije odmah video ali kad ga je ugledao... pljuuuus...  :eek:
Kad sledeci put podjem ponecu opremicu da malo uzvam  8)

uf pa to je super voda, loviti tako velike i borbene ribe suvom muvom bi bio pravi spektakl...uzmi neke bambulice i možda kakvu osu bambulu i ima da bude pravi rodeo na vodi i povrh svega na suvu muvu  :smoke: :tbumb: :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
malo da osvezimo i ovu temu...

Ovakvu situaciju ja jos nisam video na vodi (uživo) na slikama i na video snimcima jesam...da mi nešto tako doživeti na vodi  ::) pa loviti šarana npr. imitacijom mrava, caddisa ili jednodnevke (npr. velike majske ili tiskog cveta  :drool: ::)).
carprise.jpg


Prezentacija, savrsena skica pravilne prezentacije saranu koji se hrani na dnu.
 

Prilozi

  • prezentacija.jpg
    prezentacija.jpg
    43,2 KB · Pregleda: 315

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam pre neki dan izveo jedan eksperiment.Ugledao sam šarana od nekih 5-6kg. kako se izležava na površini ispod granja.Nije se pomerao.Vezao sam imitaciju larve vilin konjica i pljusnuo mu na pola metra od glave.U prvom vođenju nije se pomakao.Zato je u sledećem zabačaju lagano počeo da se okreće ka nimfi a zatim je počeo da ubrzava ka njoj.U zadnjem trenutku sam izvadio mušicu napolje a on se grdno poplašio takvog postupka.Šaran je u mrestu i hteo sam samo da isprobam nešto od pročitanih i odgledanih iskustava.Jedva čekam da krene sezona na njega jer ga ima dosta u jezeru nadomak grada,i to prilazi u samu obalu hraneći se pa je dostupan za mušičarenje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kod mene je mrest završen i seozona na šarana je otvorena ali ga još nema bliže obali...danas ču opet da proverim kakvo je stanje a sutra obavezno u rano jutro da vidim ima li kakvih dešavanja uz obalu u rano jutro.
I ja imam iskustva da se šaran poplaši kada mrdnem imitaciju. Mada sam čuo i gledao (film) kako neki i laganim povlačenjem wolly buggera love šarana...i to skoro na slepo bacajuči u jato  :blush: malo sam tu skeptičan ali ne kažem da je nemoguče. I ja ču to opet probati ali tek kada isprobam te malo više sigurne i isprobane tehnike. Jeste da mi štuka ne da mira kada ju ugledam ali morat ču se malo disciplinovati glede šarana. Imam želju da ulovim jednog divljaka barem od 10kg  ::) :D Takvi su jako lepi i močni borci.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Na jednoj komercijalnoj vodi kod BG -a gde je dozvoljeno pecanje na plovak ,dobio sam odobrenje da mogu da ga pecam na mahač ,naravno tu ga prehranjuju sa raznoraznim granulama e sad velika je dilema ,šta mu baciti ? čitao sam da ga ljudi dobijaju na strimere a ja baš imam neko mišljenje da bi bilo hit da ga jurim sa dosta otežanim velikim nimfama kamenjarki ,naravno tu se očekuju i komadi do 5 kg a sa klasom #8 neće biti problem zabacivanja a ni izvlačenja takve ribe  ..ima neko neki predlog ,mišljenje ,šta ne bi bilo loše još servirati ?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Probaj sa imitacijama račića,gliste,napravi nekog gamarusa na šaranskoj udici...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Šone je napisao(la):
Na jednoj komercijalnoj vodi kod BG -a gde je dozvoljeno pecanje na plovak ,dobio sam odobrenje da mogu da ga pecam na mahač ,naravno tu ga prehranjuju sa raznoraznim granulama e sad velika je dilema ,šta mu baciti ? čitao sam da ga ljudi dobijaju na strimere a ja baš imam neko mišljenje da bi bilo hit da ga jurim sa dosta otežanim velikim nimfama kamenjarki ,naravno tu se očekuju i komadi do 5 kg a sa klasom #8 neće biti problem zabacivanja a ni izvlačenja takve ribe  ..ima neko neki predlog ,mišljenje ,šta ne bi bilo loše još servirati ?

Najbolje je da imitiraš tu granulu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo mi je drugi šaran u mušičarskoj karijeri.

main.php
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
bravo mix sve pohvale  :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :lol: :lol: :lol: :lol: jel to na imitaciju kruha (hleba)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Opa bato,dobar komad,je li to na peticu vađeno Mixe?!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
zvezdan je napisao(la):
Opa bato,dobar komad,je li to na peticu vađeno Mixe?!

Na Vision GTFour 9ft #6, koji sam pre neki dan polomio na Drini jureći mladicu, pa sam ga sam popravio.
 

sulecriba

Senior member
Učlanjen(a)
19.05.2008.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novo mesto, Slovenia
[quote author=Mixmaster]
Na Vision GTFour 9ft #6, koji sam pre neki dan polomio na Drini jureći mladicu, pa sam ga sam popravio.
[/quote]

Nisi ozbiljan majstore. Da je bila mladica u pitanju, ne bi ga popravio...

 
Vrh Dno