Šaran

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ma, nije štap pukao od mladice, nego od udice koja se zabola usred štapa. :doh:
Ništa strašno- popravio sam ga.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Danas sam se opet "mučio" sa šaranima i maznuo jednog od 8-9 kg. Naravno, "elk-lebac" mu je omiljena muva.

main.php
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Lepo! Još jednom čestitke! Fantazija je loviti redovno velike ribe a onda kada dođe "zatišje" sve ti nekako prazno ;) Ja jedva čekam da opet odem na jezero i maznem po koje šaranče od nekoliko kila  8) Ovaj put če to da bude i iz čamca. Onda pauza uz klenove kilaše i dvokilaše četvorkicom  :D Nadam se da ču da pokidam svoj rekord od 15+kila i maznem kakvog divljanera od 20kg  :)

Pazi da se ne navikneš na velike ribe, može biti opasno...ja redovno lovim ribe od 50-80cm i onda kada dođeš na vodu gde ne vidiš ništa duže od 20cm te prelete pomalo čudni osečaji ;)

Kakvi su tvoji utisci, iskustva...? Prikradanje, prezentacja? Ovi kod mene na jezeru (iz mog dosadašnjeg iskustva) su mnogo plašljivi ako se maše od blizu i ako muva brzo tone a oni su negde na površini ili u srednjem sloju. 
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sebastiane, na ovom jezercetu je voda malo obojena, pa niti ja vidim šarane, niti oni vide mene. Nekako vide krupan beli mamac na površini, pa dođu i srknu ga, ali tek kada se sve smiri. Ovo je malo čudno mušičarenje, jer se zabačena "muva" ostavi da stoji dugo na jednom mestu. Nema čestog zabacivanja. Držiš štap u ruci i čekaš da se pojavi velika narandžasta glava i otvori usta poklapajući "ELK BREAD".
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Po ovoj fotografiji jezero dosta sliči ritovima na kojima sam nameravao da lovim šarana ove godine.Nažalost,neke budale su se setile da zabrane ribolov na tim vodama tako da se moj potencijaln lov šarana sveo na Dunav.E sad,rečni šaran je puno drugačiji od jezerskog,mislim da se mnogo više drži dna,što dodatno otežava mušičarenje.U svakom slučaju,bravo za ove ulove,najlepše bi bilo da su pored bili i neki dubinkaši,čisto da ulepšaju atmosferu ::)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
zvezdan je napisao(la):
U svakom slučaju,bravo za ove ulove,najlepše bi bilo da su pored bili i neki dubinkaši,čisto da ulepšaju atmosferu ::)

Bilo ih je, ali se ne vide na ovoj slici, jer su iza kamere - čekaju red da se slikaju :hammer:.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mixmaster je napisao(la):
Sebastiane, na ovom jezercetu je voda malo obojena, pa niti ja vidim šarane, niti oni vide mene. Nekako vide krupan beli mamac na površini, pa dođu i srknu ga, ali tek kada se sve smiri. Ovo je malo čudno mušičarenje, jer se zabačena "muva" ostavi da stoji dugo na jednom mestu. Nema čestog zabacivanja. Držiš štap u ruci i čekaš da se pojavi velika narandžasta glava i otvori usta poklapajući "ELK BREAD".

vrlo zanimljivo, no za takav nacin, cini mi se, potrebno je i dobro strpljenje.

@zvezdan, da rečni se drugačije ponaša ali ja sam ga davno lovio bas na Dunavu (ne dunavcima i lukama nego bas na reci). Uvek sam ga lovio ujutro uz obalu (max 5-10m od obale) mada to je bilo pomocu nekolikodnevne prihrane kukuruzom i na dubinac. Dok sam lovio smuđa od 3-5 ujutro sam dočekao redovno i zoru i tamo negde između 5 - 6 sati ujutro su se redovno pored mnogobrojne bele ribe kupali/izranjali/bacali i šarani na samoj površini na nekih 15-20m od obale. Znali su se tako lepo pokazati da si mogao tacno da vidis o koliko velikim primercima se radi. Uglavnom su to bili 5-10kg komadi. Ako se to desava kod tebe na vodi mozda bi ga kakva imitacija mogla prevariti. Malo je obezhrabrujuce sto kada se dize na tzv. "kupanje" nije uglavnom raspolozen za hranjenje ali ko bi ga znao. To je jedino sto ja znam vezano uz dunavske sarane kada ih se da videti i mozda loviti na viđeno ili predviđeno (ako se lovi na samoj reci gde je tok močniji). U dunavcima i lukama bi moralo biti dosta identično jezerima.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Ma, nije štap pukao od mladice, nego od udice koja se zabola usred štapa. :doh:
Ništa strašno- popravio sam ga.

Kao si to uspeo!?!  :eek:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
Danas sam se opet "mučio" sa šaranima i maznuo jednog od 8-9 kg. Naravno, "elk-lebac" mu je omiljena muva.

main.php

Ova "bara" je najverovatnije komercijalni ribnjak u okolini Niša.  :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo na slici nije nikakav ribnjak, ali jeste privatni posed. Ovo je šljunkara čiji je vlasnik sportski ribolovac koji je pre par godina ubacio šarane. Jezerce mu služi samo da se kupa, sunča i peca, a ponekad i gleda čika Mixmastera kako zamara šarančiće na mušičarski pribor.
Nagovaram ga da počne da naplaćuje dnevne dozvole. Ako pristane, možemo očekivati da se na ovim stranicama uskoro nasmeši još neki Nišlija sa prelepim šaranom-divljakom. Nije lako uloviti ga, mada sam im ja pronašao ubitačnu tehniku.
Maločas sam opet posetio ovo mesto i kucnuo jedno mladunče, tek da mu zakažem sudar za 10 godina :hammer:.

Post je editovan zbog uvrede.
 

Prilozi

  • Dodji opet za 10 godina.jpg
    Dodji opet za 10 godina.jpg
    43,9 KB · Pregleda: 295

Hypuris

Junior member
Učlanjen(a)
05.01.2006.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Randjo prelep ribolov, prelepe ribe, prosto ti zavidim, svaka pohvala od mene. Citajuci tvoje postove dobijam zelju da ja musicarim na istom terenu.
Zanima me da li postoji neka vrsta dnevne dozvole, da mi ribolovci sa strane se okusamo u istom ribolovu, mozda da zabelezimo istu fotku. Sve u svemu kakav je rezim ribolova?
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Nadam se da je sad sve jasno. Ako neki post uklonjen, to je privremeno jer krši pravilnik. Odluka je moderatorskog tima da li će post biti vraćen i u kojoj formi. Sve primedbe i sugestije ne treba postovati i kvariti temu već ih možete dostaviti administratorima na pm. I bez daljeg off topica, molim.
 

Zacoola

Junior member
Učlanjen(a)
13.06.2009.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Mix, pitanje za tebe...

Reci mi, je l' ti je Elk bread  bio skroz na povrsini ili u filmu? Kako ga najbolje uzima saran?

Post je editovan jer neki delovi nemaju veze sa temom.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Najbolje ga uzima kad mu otpevam "Udavija se", a posebno ih dobro (serijski) trtim kada zapevam "Podavili se". :hammer:
 
Vrh Dno