Sitnije,cile sitnije - Dzidzi Midzi i klenovina

  • Začetnik teme Mr.Zakula
  • Datum pokretanja
M

Mr.Zakula

Guest
Samo nam je bog dao Nishavu...Dao nam je i ovu blagu zimu,koja nam je omogucila da vatamo klenovinu novembra,decembra,januara,februara i...Celu godinu.Lele,temperatura 15 komada iznad nule,sredina januara...Na Nishavi sam,sunce pichi,a midzevi ko budale,svuda su!!!Buljuk diptera iznad vode,buljuk na vodi,shta je ovo??Ludnica!!Midzevi u svim stadijumima,od dna,do povrshine;Larve u vodenoj masi,koshuljice,buzzeri na povrshini,jedni polecu sa povrshine,drugi slecu,treci driftuju mrtvi,CHAPRZDIVAN!!A klen??On se digo na povrshinu i jede...Blop,blop,ko' lipljan!!Ali malo bolje...!!Namestim se lepo,kachim tipet na pr'dvez i biram muvu...Eeee,tu smo MIKI!!Shta da stavim??MIdzevi koji se trenutno zajebavaju na suncu su izuzetno krupni,ogromni u odnosu na neke svoje rodjake.Udica otprilike #14.Kachim muvu na chetrnaestici i bacam.Klen radi,jede sav raspamecen,ali i ne jede moju muvu!!Menjam je,stavljam drugu kreaciju #14,opet nece,pushim pe',shes marlbora da zaboravim malo na nervozu...Opet hvatam neke midz spentove na povrshini da proverim boju,velichinu itd....Izaberem muvu,ali sada na #20 F39 Gamakatsu.Telo crni fini polipropilen (dabiran),i krila beli polipropilen i to je to!Jedan materijal u dve boje i cela muva je gotova!!Zabac!Aha!Klen ko delfin ide ka muvi iiiiiiii cap!!Tu je,dovlachim ga oko 200 gr..Ajd nazad u vodu...So what is conclusion??Same bullshit over and over!Karanje,rastrt...

E,to je januarsko pecanje lipljanskog klena!!Za kraj malo recepata...
 

Prilozi

  • 72_45d6ef76b47dd.jpg
    72_45d6ef76b47dd.jpg
    18 KB · Pregleda: 472
M

Mr.Zakula

Guest
Prve dve muve odozgo su na #20 udicama,a druge na #18.
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
J*****, al ti ser*s ko bolesna foka! Mnogo si ti neki napaljeni gospodin!!!
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
forelle mnogo si nekulturan, mix-u nesto govoris a povrh svega prost si kao daska, i jos nekulturan, govorio si mix-u kako si krupniji i jaci od njega a sada si opravdao da ako Bog da snagu zakine na pameti. mani se prostacenja otvori svoj neki post pa promovisi svoje teorije ako ti se neciji ne svidja nemoj ga citati.

Hvala na vremenu
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zakula je punokrvni musicar. Njega interesuje sve sto je vezano za musicarenje. Zivi pored jedne od najlepsih srpskih reka i dobro je poznaje, a ja cu mu uskoro pomoci da je jos bolje upozna. Nema kraja njegovom entuzijazmu i voljom za musicarenjem. Dobro poznaje hidro-entomologiju i prepoznaje pravi trenutak za dobro musicarenje. Slazem se da je ovo jedan od najboljih perioda za primenu midzeva, jer se bas ovih dana roji nekoliko vrsta. To, nazalost, ne zna vecina musicara, jer se ceka "otvaranje". Na taj nacin propusti se novembarsko, decembarsko, januarsko i februarsko musicarenje, koje ima svoje cari. Svi znamo koliko vredi jedan dan proveden u musicarenju. Zakula pokazuje da ne miruje nikad i da je na reci stalno. Interesuju ga sve vrste riba i imitiranje svih vrsta vodenih insekata. Samo takav, svestrani musicar, moze jednog dana postati vrhunski. Pozdravljam svog, 20 godina mladjeg, kolegu!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Mixmaster wrote:
Zakula je punokrvni musicar. Njega interesuje sve sto je vezano za musicarenje. Zivi pored jedne od najlepsih srpskih reka i dobro je poznaje, a ja cu mu uskoro pomoci da je jos bolje upozna. Nema kraja njegovom entuzijazmu i voljom za musicarenjem. Dobro poznaje hidro-entomologiju i prepoznaje pravi trenutak za dobro musicarenje. Slazem se da je ovo jedan od najboljih perioda za primenu midzeva, jer se bas ovih dana roji nekoliko vrsta. To, nazalost, ne zna vecina musicara, jer se ceka "otvaranje". Na taj nacin propusti se novembarsko, decembarsko, januarsko i februarsko musicarenje, koje ima svoje cari. Svi znamo koliko vredi jedan dan proveden u musicarenju. Zakula pokazuje da ne miruje nikad i da je na reci stalno. Interesuju ga sve vrste riba i imitiranje svih vrsta vodenih insekata. Samo takav, svestrani musicar, moze jednog dana postati vrhunski. Pozdravljam svog, 20 godina mladjeg, kolegu!

Mix, to sto hvalis Zakulu je izuzetno velika stvar, ali malko preterujes. Ko ovo pogresno protumaci, njegova stvar. Bolje da mu ukazes na nekolicine gresaka koje pravi. Ja ga ne poznajem, jer ako bih ga poznavao sigurno bih mu preneo ono sto ja znam, ali nekolicina muva u njegovoj galeriji odrstupa od osnovnih proporcija i normi, bez uvrede, ja sam pravio jos gore muve :hammer:. Ako se vec decko toliko intereusje oko musicarenja treba mu pomoci da jos vise napreduje, a ne da hvalis stvari koje nisu za pohvalu nego za dobronamernu kritiku. Svi smo mi poceli od nicega, tako i Zakula, mnogo je bolje na vreme mu ukazivati na grescice koje pravi. Mnogo je teze ispraviti pogresno nego nauciti desetostruko vise. Zakula sada misli da su mu muve extra, zato sto si ih pohvalio, to je pogresno, pomozi decku i ukazi mu na greske, glupo je meni da komentarisem ovako, uzdrzavao sam se toliko vremena, ali stvarno mislim da gresis, bolje nemoj da mu pomazes. Da poznajem decka i da zivim u njegovoj blizini pokazao bih mu sve sto znam. Ovo pricam iz licnog iskustva jer sam godinama pravio rljug od muva, bacao pogresno, a imao sam coveka pored sebe koji je to hvalio. Dve godine mukotrpnog musicarenja i nista, sve do momenta dok nisam naisao na pravog, onda je nastupio period ispavki gresaka, nekoliko puta sam bacao stap i stegu, bas zbog toga sto je bilo tesko ispraviti pogresno. Mixe dosta znas, pomozi decku na pravi nacin!
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Bre Sumadinac to sto ne poznajes Zakulu i sto si daleko nemoj da te sputava da sa njim, a i sa svima ostalima podelis svoje majstorstvo.Ja licno nisam siguran da si merodavan za onakve kritike, a stvarno ne vidim da u tome sto pises ima neceg posebno dobronamernog (kao sto sugerises)... da li je u pitanju samopromocija ili pises tek onako, ili samo kontriras Mixu (kao sto obicno cinis) a Zakula biva kolateralna steta...ili?
Ne treba precutati ni prostakluke koje pise forelle, ali posto je u pitanju ocigledan dublji sukob aktera necu da se svrstavam, pa samo sugerisem malo vise stila.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nista lose nije napisao Sumadinac. Ima pravo covek da kritikuje. Mladi Zakula me odusevio izborom teme, a muve je veoma tesko proceniti. To najbolje rade ribe. One ce ih proceniti. Zakula neverovatno dobro poznaje insekte i s njim cesto razgovaram o takvim stvarima. Zajedno smo lovili bas midzeve, pre neki dan na Nisavi. Nema razloga da sumnjam u njegovo znanje, on je svojim ocima gledao midzeve u skoro svim stadijumima. Zajedno smo se odusevljavali pri masovnoj pojavi raznoraznih diptera koje odbacuju svoje pupalne kosuljice i izvlace se kao odrasli insekti, bas na povrsini Nisave. Sumadinac, mozda tebi to izgleda cudno, ali coveku je znanje na posluzavniku i nema razloga da brines za njegove muve. Naravno da treba da ocekujes i bolje od njega, ali budi malo strpljiviji.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Znao sam da ce sve moje kritike izazvati nekolicinu netrpeljivosti. Nista lose nisam rekao niti sam imao na umu da koga provociram! A ova kritika se ne odnosi na ove muve sto je uradio, nego na celokupne iz njegove galerije, ako mislite da gresim ja prekidam sa komentarima. Naime ja bih bio srecan kad bi mi neko ukazao na neke greske kod mojih muva, rado ih primam i ne ljutim se, sve radi usavrsavanja!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo jedne kritike :lol: neke su opako lovne i treba ih mozda zabraniti :lol: ;-)
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Sebastijane ne pricamo o lovnosti, decak pravi pocetnicke greske (dobronameran savet), a kao prvo skracuje nogice na nekim suvim muvama, zatim ima dosta muva neproporcionalnih. Mix ne govorim ja da decko ne zna nista, ako voli to i treba da se trudi da bude najbolji ali trebalo bi da mu ukazete na neke propuste, nisu to ozbiljne stvari vec neke finese! A Pepa se nest oposebno uzrujava, ne razmislja o onome sto procita, ali vremenom ce shvatiti da sam u pravu!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Shumadinac,da ti kaze neshto bata Mladen Zakoolah!!Koliko sam ja muva napravio u zivotu,toliko grama skobala nisi napecao na Drini i svim "vashim" rekama sa zapada.Svaku muvu koju ti napravish ima da je napravim zubima uz malu pomoc penisa!A to kako love moje muve,i to koliko su proporcialne i neproporcionalne ne prosudjujesh ti,nego riba koju lovim (klen).A nadam se da cemo se videti nekada na nekoj vodi,gde cu ja pored tebe da trtim ribe na moje neproporcionalne muve!

P.S. Hvala na savetima!!!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Slusaj Zakula, povedi racuna sta pricas, ja te nigde nisam uvredio! A to koliko sam ja riba uhvatio ti neces videti u zivotu, stariji sam od tebe tako da ti ova izjava nije na mestu, stideces se kad budem dosao u Nis i pogledao me u oci, ali sta da ti kazem nisam ti ja tata da te vapsitavam. To je tvoj problem!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sumadinac znam ja dobro o cemu se ovde radi...ono bese samo kompliment za neke tvoje muve koje sam oprobao...ali necu da ih reklamiram sada ;-)...Ako mladi zakula sece nogice nekim suvim muvama ja osobno iako sa manje iskustva smatram da to smanjuje njihovu plovnost ali mozda on to i zeli tako...kako god. Zakula inace da znas mnogo te cenim kao mladog musicara ali trebao bi da popazis i ti pored drugih na izrazavanje, netrpeljivost i slicne stvari. Potpaljivanje ne vodi nicemu pametnom... Niske strasti kao sto su netrpeljivost vodi do neprijateljstva i ostalih tuznih posledica... Mozda kada se sretnete budete i drugacije razgovarali, ali to bi moglo biti i ovde za pocetak.
Sa postovanjem vas kolega Seb.
 
Vrh Dno