Skakvac

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Kopajući po komp-u iščačkao sam slike skakavaca pa reko da osvežim temu....
 

Prilozi

  • skakavac-1.jpg
    skakavac-1.jpg
    126,5 KB · Pregleda: 583
  • skakavac-2.jpg
    skakavac-2.jpg
    111,4 KB · Pregleda: 552

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Blago tebi ti kopas po kompu da bi postavio sliku a mi mora da pravimo da bismo isto uradili. Samo nastavi da kopas. Inace skakavci pa pucaju  :tbumb:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.102
Broj reagovanja
927
Prvi sa žutim stomakom uf pastrve otkidaju na ovakve egzemplare svaka čast :tbumb:
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Hunter je napisao(la):
ja jedva cekam 6 mjesec i Masicevu isporuku za klencuge,javim kako skakavci prolaze.
Hunter.jpg

uglavnom...probo sve,ulovilo sve osim skakavaca koji su usput najdominantnija buba uz rjecicu na kojoj mazem klenove.usput sam se naucio vezat muve sam i najlovniji dizajn je sailor (svitac,ad ni bas svitac ili kresnica al je slican) buba koju bas nikad nisam sreo 500 m od vode.
(usput najlovnije su bile plave papucarke iako bi i sad kad vidim sliku dao levo jaje na panj da bilo sta drugo bolje lovi.)
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.102
Broj reagovanja
927
Malo su mi ionako podebeli ovi skakavci više mi na žabu sliče ali u nekom sivom koloritu :nowink:
NA KOJOJ SU VELIČINI UDICE?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Jeste da ove moje kreacije nemaju baš neke veze sa skakavcima što se tiče boje tela ali silueta iz riblje perspektive jeste nešto što asocira na skakavca.

Ustanovio sam da klenovi sa Timoka vole i nemilosrdno napadaju muve koje su ovakve boje, neki drugari varaličari to potvrđuju.

Telo muve je napravljeno na igli, od silikona i dabinga zatim navučeno na udicu i zalepljeno super lepkom, ostalo je srneća dlaka. Ovi su na udici Gamakatsu F11 veličine 10.

Naj zanimljivija stvar sa ovim telom je ta što je šuplje i ima izuzetnu plovnost kojoj vrlo malo pripomaže srneća dlaka.
 

Prilozi

  • Fl. chartreuse hopper.jpg
    Fl. chartreuse hopper.jpg
    130,9 KB · Pregleda: 587

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ovo su odlicne kreacije. Mislim da imitiraju vise insekata i formi ... ODLICNA IDEJA... :tbumb: :tbumb:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Hvala nespetro, imam još neke ideje u glavi koje ću u toku većeri da pretvorim u stvarnost. Napraviću jednu ultra-mega-giga  :D super float majsku ili nešto slično.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Grozno vreme za bilo kakvu aktivnost,počeo sam neke jednodnevke a završio na skakavcu i to na udici No-10 kratkog vrata  :doh:  :doh:
 

Prilozi

  • skakavac (2).JPG
    skakavac (2).JPG
    87 KB · Pregleda: 636
  • skakavac.JPG
    skakavac.JPG
    85 KB · Pregleda: 533

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Sasa svaka cast,zaista pravis izuzetne kreacije od policelona...Skakavac je plivajuca bomba...(poslastica)... :tbumb:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Hvala druže,pokušao sam da vežem neku jednostavnu imitaciju koja se brzo veže ali sam završio na ovom modelu u nekoliko boja!
 

MIKELI 0 0 0

Newbie
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
ljudi ima li neko neki savjet za izradu krila skakavca,sve sam vas pokontao,i tijelo i nogice ali ne u cjelosti oko nogu,ali krila,nikako...??????????????????????????????? ??? ??? ???
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Mozes vise varijanti da izaberes...,recimo impregnirano pero :divlje patke,satke,jarebice...ili bilo kog malo mekseg pera,ili da uradis krila od snopa jelenje dlake (obavezno izravnjane u vrhovima),sa dodacima flasha...u nekoliko nijansi...evo danas cu da uradim jednog takvog pa cu ga postaviti..!

Pozdrav.
 
Vrh Dno