Skobalj

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
evo jednog mucenika sa belog timoka koji udari na red tag mokru,ko zna sta je ovaj preziveo?
 

Prilozi

  • skobalj.jpg
    skobalj.jpg
    46,4 KB · Pregleda: 466

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas sam prvi put u životu ulovio skobalja u Novembru i to na žutog glo buga #12... dok sam tražio lipljene naišao sam na jedno manje jato škobalja pa probao...od nimfi nisu hteli ništa na šta ih inače dobijam i onda reko glo bug skoro uvek pali i tako je to i bilo...nakon dva zabačaja več se na kraju mog predveza borio lep za Kranjsku Savu standardne veličine škobo  :D

Ako idete sada na skobalja obavezno probajte i glo bugovima  ;)
 

vladcepes

Newbie
Učlanjen(a)
27.11.2011.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
sale je napisao(la):
sebastiane nemoj se muciti oko vestacke alge (etison -topli pod- odatle se vade niti) to skobalj nece da uzme
jede iskljucivo prirodnu travu i to izbirljivo ,
filament se koristi kad skobalj "popatosi" i to se zove
"cesanje" desava se da ga oceses i za usta pa neko misli da je on to uzeo ali to je zabluda ,
dok je pecanje na suvu muvu nesto drugo ,to sam imao prilike da vidim na moravi ali ne znam na koje muve jer me to ne interesuje.

obzirom da pecam skobalja-pored ostalog i na filament"-'ajde majke ti objasni mi,kao to da skobalj PROGUTA filament,i to DVE! udice,pa se 100 godina za.ebavas sa vadilicom...pazi,to nije tako redak slucaj,pa da kazesh "upala mu udica u usta"...
imao sam i slucaj bucova od 2.4 kg,koji je progutao "do repa"

'ajde majke ti,objasni-zasto takvo pecanje nije zabranjeno...recimo u zapadnoj evropi(bar u vecini zemalja) je zabranjeno pecanje na tirolca,ali na filament NIJE!...

uzgred,kaKo to da mu jedan dan u usta upadne filament jedne boje,a drugi dan  taj isti filament nikako da mu uleti u ta ista usta...ali zato se FILAMENT druge boje,na volsevan nacin,se opet nadje u skobaljevim ustima...'ajde resi mi tu misteriju

NEMOJ DA VREDJAS POSTENE RIBOLOVCE,KOJI PORED OSTALOG PECAJU I NA FILAMENT-NAZIVAJUCI IH RIBOKRADICAMA! ! !

PS:
to kada skobalj "popatosi" pa uzima travu-postoji objasnjenje(raspitaj se pa optuzuj)
objasnjenje:
krupniji primerci koji se nala ze na celu jata,struzu kladoforu sa kanenja(ogromnu vecinu  ne pojedu),a ostatak jata "skuplja" iza njih...povremeno izlaze na povrsinu(tzv. kupanje) i na taj nacin ciste skrge,sto je siguran znak da se skobalj hrani-tada ga ne mojte traziti suvim musicama na povrsini-probaj te sa kladoforom na dnu(algom-ili ti "travom")...kod plovcarenja to "radi"-ne vidim razlog zasto to ne bi "radilo" i sa musicarskim priborom...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pošto sam danas odlučio strimerisati onda sam se oga i držao ko pijan plota. Pretraživali smoteren ja i drug Lorenco pa tako naiđoh na mesto gde se dalo videti prisustvo večih Škobalja i pošto znam da ga se da dobiti i na male wooly buggere odmah na predvez navežem malog (možda max 5cm) crnog wollya. Ma svega par puta sam zabacio i sitnim povlačenje skoro pri samom dnu sam naveo ovoga debeljka na greh. Udario je Wollya na povlačenje  :yeswink: Ravno 55cm  :yeswink: Lorenco mi svedok  :yeswink:
 

Prilozi

  • 55cm Podust.jpg
    55cm Podust.jpg
    85,9 KB · Pregleda: 929

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da znaš, pravi, kako je udario pomislio sam da je neka fina pajkica kada ova stara bitanga....vala i lepu borbu mi je pružio iako je štap bio prejak za takve ribe.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vidi samo stomaka  :)
 

Prilozi

  • debeli.jpg
    debeli.jpg
    88,6 KB · Pregleda: 723

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Seb  :eek: :eek: :eek: pa šta to radiš brate  :doh: i to još u ove zimske dane kad ja van izlazim samo ako moram  ;) Svaka čast ! Nego ću da ti radim neki veći bamboo meredov ? ovo polako prestaje da bude ukusno, kako moš ugurati tolike ribetine u taj mali meredov :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala, hvala  :) Ma taj meredov ponekada samo nosim ni sam ne znam zašto. Imam jedan velik ali to nosim baš kada idem na šarana i na takva mesta gde mi je teško rukom dočekatiti ribu ali težak je pa mi mrsko ga uvek vucarati...ovaj meredov je više onako kao neka pomoč  :blush: Znam, trebam mnogo bolji meredov ali eto nikako da se kanem uzeti jedan.

Ovakvi mi se dopadaju ali da su malo dublji i da je dugačak obruč barem 60cm (valda) :blush:
gamenet.jpg
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Nije baš vezano za temu ali...Seb. ja sam za tako što, od jedne kuke za ribu (gafa) uzeo držalo namjestio na ovakav fly obruč i sad imam teleskoskopski fly meredov koji mi visi na leđima kao i ovi kratki. Teleskopski dio se izvlači u 2 djela i ukupno je dug 110 cm kad je izvučen do kraja. Na završetak aliminijske glave sam dodao navoj koji mogu uvrnuti umjesto gaf-kuke na tele držač. Na toj alu glavi je i inače mreža bila dublja a na kraju gaf držala ima gumu kao i redovni fly meredovi. Kombinacija za  :tbumb: kad idem na Karašicu sa visoke obale, možda čak imam negdje i fotku tog mog mixanog meredova sa ulovima u temi Klen. Al mislim da ćeš skužiti o čemu sam pričao.
Evo tu se malo vidi dubina mu je također ok oko 50cm
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=3792.405
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
trenutno nisam baš nešto motiviran za prerađivanje mog tele meredova, radije bi da nabavim onaj veliki stilhederski sa kratkom ručkom pa još je i lagan, ovaj moj tele je težak kakogod okreneš a šteta mi ga skraćivati. Barem meredovi nisu nešto skupi  :blush: Sada se več nađu fini meredovi za 20tak € gde je i mreža takva da ne povređuje ribu.
 
Vrh Dno