Skobalj

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Potpuno si u pravu za te pare je glupo prepravljati, no evo da vidiš kako ovo moje čudo izgleda fotnio sam ga.

DSCF7951Small.jpg

DSCF7950Small-1.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dobro si ti to skarabuđio, hvala za fotke....ja ču pregledati šta se nudi pa ču morati definitivno da si to osmislim....jer ako budem u proleče potražio ovakve skobalje i još veče mrene trebat če mi  :lol:
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Kod mene ove godine preovladjuju sitniji skobalji, ispod kilograma. Ovaj danas je bio izuzetak, skoro pola metra i u veoma dobroj kondiciji. Skobaljcina :D
 

Prilozi

  • skobalj47.JPG
    skobalj47.JPG
    125,7 KB · Pregleda: 196

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Blagoje, kakva je aktivnost skobalja ovih dana u blizini Priboja?
Cujem i plovkarosi ga lose love.
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Vrlo je malo ribolovaca pored vode. To je najbolji znak da lose ide. Ja ih ne lovim ciljano, nego dodju usput pri lovu mrene. Ove godine ih nije bilo mnogo i nekako su sitniji nego ranije. :(
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
A kako ide lov na mrenu, nisam odavno čitao da je neko u toj temi pisao...?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam je imao u planu kao i mnoge druge stvari ali jednostavno nema se vremena sve...pričao sam danas sa kolegom Lorencom, jučer je lovio na Savi gde ih inace ima ali od mrene slaba vajda...zato lipce vadi samo takve....skobalja sam planirao i mozda odem jednom sledece nedelje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) sutra idem da probam oboriti svoj pastrmski rekord ;) na mesto gde se skrivaju divlje pastemske grdosije.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
danas sam imao priliku loviti nekih 4 sata na Savi i na jednom malom delu reke Kokre koja se uliva u Savu. Posto sam se uzeleo podusta isao sam ciljano na njega. Lovio sam ga nimfama i glo bugom ali imao sam cak i dva komada na suvu musicu. Vidio sam da pod nekim krosnjama tu i tamo svakih desetak minuta izranja i kao kupi nesto. Bacim neku malu sitnu suvu jednodnevku na #16 i u prvom zabacaju riba....onda sam probavao jos nekih 20tak minuta i dobio jos jednoga. Odmah sam se vratio na nimfu a zatim ubrzo na glo buga koji je napravio pravi rastur. Nakon 20te ribe  sam prestao da brojim. Ne znam sta im bi danas da su tako aktivni. To jos nisam dozivio a sve komadi oko 50 cm (najmanji 49 a najveci 52cm). Fantastican provod sa mojom fibeglas četvorkom  :lol: Full flexy zabava 100%. Kada mi je dojadilo vec je sunce skoro zaslo i reko da izadjem na Savu da probam lipca na suvu ali nakon par zabacaja sam vec morao da se pakiram i idem prema autu. Zaboravio sam koliko je sati i da moram po ženu jer treba da završi sa poslom  :doh: i tako najbolji deo dana za lipca na suvu sam pustio za neki drugi put.  Ali ovo sa podustom je bilo ekstra. Jeste da su bili aktivni ali i extra plašljivi i na svaki moj pomak su reagovali ali polaganim kretanjem kroz vodu sam postao ne vidljiv za njih. Lovio sam ih na  daljini od 10tak m+-. Inače ih lovim štapom od 9' na pec u brzacima ali ovaj put je sve bilo drugačije. Štap dužine 7'7'' i spora voda na reci Kokri i jedva sat vremena u brzaku na reci Savi.
 

Prilozi

  • pod vodom.jpg
    pod vodom.jpg
    49,8 KB · Pregleda: 420
  • nizanje.jpg
    nizanje.jpg
    78,1 KB · Pregleda: 467
  • na suvu.jpg
    na suvu.jpg
    54,8 KB · Pregleda: 479
  • na mni glo bug.jpg
    na mni glo bug.jpg
    60,6 KB · Pregleda: 451
  • na Kokri.jpg
    na Kokri.jpg
    125,1 KB · Pregleda: 431
  • glass fun.jpg
    glass fun.jpg
    65,4 KB · Pregleda: 433
  • full flexy fun.jpg
    full flexy fun.jpg
    74 KB · Pregleda: 430
  • 50cm Podust iz Kokre.jpg
    50cm Podust iz Kokre.jpg
    85,9 KB · Pregleda: 418
  • 50cm na suvu.jpg
    50cm na suvu.jpg
    95,7 KB · Pregleda: 416
  • Kokra.jpg
    Kokra.jpg
    110,8 KB · Pregleda: 427

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovakve lepe ribe u brzoj Savi su mi dale ekstra zabavu :yeswink:
 

Prilozi

  • podust.jpg
    podust.jpg
    126,6 KB · Pregleda: 405
  • savski podust na nimfu.jpg
    savski podust na nimfu.jpg
    115,2 KB · Pregleda: 419
  • uzivancija.jpg
    uzivancija.jpg
    84,3 KB · Pregleda: 408

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
thx,  cisto uzivanje....jeste plasan i osetljiv ali da se i nije tesko kada riba radi i ima je dosta!
 
Vrh Dno