Skobalj

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
sebastiane nemoj se muciti oko vestacke alge (etison -topli pod- odatle se vade niti) to skobalj nece da uzme
jede iskljucivo prirodnu travu i to izbirljivo ,
filament se koristi kad skobalj "popatosi" i to se zove
"cesanje" desava se da ga oceses i za usta pa neko misli da je on to uzeo ali to je zabluda ,
dok je pecanje na suvu muvu nesto drugo ,to sam imao prilike da vidim na moravi ali ne znam na koje muve jer me to ne interesuje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix,
Hvala na lepim zeljama i uveren sam da cu jednoga dana stvarno da ga mlatim muvom.

Sale,
Bas si me sada malo ohladio od umetne trave :), tako da cu probati nimfom i suvom, opet. No, volio bi cuti i Sumadinca :) ;-) po tom pitanju umetne alge.

Razumem da je nekima to besmisleno, samo sto mene veseli loviti sve ribe. Velika mi je zelja, porasla, za lipljanom i provalit cu ga. Stvarno lepa je to riba, predivna. Ali i ovaj skobalj mi je jos uvek zanimljiv, posebno ako je u pitanju onakav pribor ;-) :-D :lol:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Seb, nisam stručan ali sam lovio lipljena na nimfu sa indikatorom - mislim da bi tim sistemom mogao da spustiš otežanog gamarusa ili veštačku travu do jata skobalja (ako teba dodaj i neku kuglicu olova)! Pola posla si obavio, a tehniku možeš da vežbaš i u Slo, i to vrlo uspešno!!! Kada tako spreman uletiš u jato skobalja na Neri - pa zajebaćeš ta dva majku mu!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dobar savet milance, hvala! Vezbat cu, druge nema ako zelim extra fin stap i cekrk za đabe :-D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Osnovno je da vodiš indikator kao suvu muvu - u "dead drift"-u i da pronađeš dužinu predveza potrebnog da tvoja nimfa "drlja" po dnu!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:lol: ko plovkom i crvom! Da, i mislio sam na to. Ali sto bi bilo lepo da uzme suvu sa povrsine pred oci ovog ujaka :lol: pa da mu drobim malo i na kraju opeljesim :lol:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Sebastijane ne zovi me na greh!!! Ne bih voleo da budem prozvan od stane vecine da sirim babuskarenje na sajtu, zato ostaje na ovome, a posto te toliko zanima kako se to radi, izadji na net, na MSN-u mozes da me nadjes i objasnicu ti.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
danas sam probao stap na moravi i upecao skobalja na muvu
koja je za klena -mokra plasticara "pasteta" za telo se koristi onaj deo karneks pastete gde je namazana na hleb
na to mi ovde pecamo klena.
lepo uzeo imam i video ubacicu ,
ne mogu da verujem da sam upecao skobalja na muvu
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
SVAKA TI CAST MAJSTORE!!! Daj bre i tu cudnu muvu da vidim. Prvi put cujem za to :)
 

lizard

Junior member
Učlanjen(a)
04.06.2006.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
Imam, par pitanja u vezi lova s nimfama! Zanima me kako detektirati griz' Znam da imaju oni Nymphenbissanzeigeri (pokazivači griza) i oni plastelini žarkih boja! E, sad, jel riba to povuče snažno kao plovak, ili se radi o nježnim pomacima tih registratora! pitanje je znam početničko, al tko pita ne skita!!!
Bistro!!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo i Saleta među pravim evropskim mušičarima! Sad veruje u mušičarenje skobalja, baš kao i brojni austrijski, nemački i retki srpski mušičari. Ako ga odvedem na jednu tajnu reku svršiće na prvi pogled. Simpson zna o čemu je reč.
Ja sam najbolje ulove imao na suvu muvu i malo potopljenu mokru. Lovio sam i na nimfu na samom dnu, ali to je malo teže, jer skobalj, za razliku od pastrmke i lipljena, odmah izbacuje veštački mamac iz usta. Maltene, ne možete da kontrirate dovoljno brzo, a gledate ga kako uzima. Zato su najbolji ulovi kad radi na površini. Problem je što skobalja koji stoji ispod same površine ne može videti svako. To može mušičar koji se prikrada kao aligator, jer će se na svaki šum skobalj zalepiti za dno. Uz pomoć indikatora ga nisam lovio, ali to je možda najbolji način, jer znam, iz ribolova sličnih riba, da će čim pipne mamac indikator lepo i uočljivo zastati, isto kao i običan plovak. Međutim, treba koristiti što duži štap, pa će na kraju to ispasti ribolov na plovak!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E Boga mi jeste raj za skobaljase, samo mi je neverovatno da ni jednog skobaljasa nismo sreli??
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Jutros sam na mutnom Limu zakacio cetiri skobalja na nimfu. Tri sam izvukao. Prve sam ulovio pred ocima dvojice plovkarosa koji su bezuspesno lovili na hleb. S nevjericom su me gledali sta radim, pitajuci: "zar skobalj hoce musicu"? Lim je inace vec 6 dana mutan zbog obilnih kisa i ja sam sam bio malo skeptican u uspjeh. Ali, posto sam prosli put bio odustao zbog mutne vode odlucio sam danas da ipak pokusam. Uzimao je nimfe u drececim UV bojama. Ja sam koristio Ice Dub.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lim je najbolja reka za mušičarenje skobalja koju sam ikad posetio. Ta riba u ovoj reci veoma rado napada čak i suvu muvu. Kad se izbistri, razbićeš ih.
 
Vrh Dno