Skobalj

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Evo tebi ideje za danas Mix! Posto ti ne rade kola idi malo da komplexirash plovkarose na Nisavi. Cujem da niko ne hvata skobalja! :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Čestitam dečki čestitam...evo ja nikako da se odlučim na savu a i vazda nam neka kiša...sve nešto bezveze. Imam jaku želju da bocnem kakvog škobalja ali prvo moram bez štapa do save, da pronađem pogodna mesta...pa i da se malo raspitam. Kada več mora da pltim svaki izlazak na vodu onda želim da pecam "ko' čovek"  ;)
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Blagoje na kom delu si hvatao skobalja? I na kojoj dubini?
Ja sam bio razocaran vodom... 
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Djomla je napisao(la):
Blagoje na kom delu si hvatao skobalja? I na kojoj dubini?
Ja sam bio razocaran vodom... 

Ovaj put sam bio na "domacem terenu", u Mokronozima, preko puta Faspinija. To je bosanska strana Lima. Riba je bila uz samu obalu na dubini od 1-1,5 m. I ja sam bio razocaran izgledom vode, skoro da sam htio da odustanem, kao sto sam to ucinio nekoliko dana prije toga, ali sam ipak pokusao. I dobro je bilo...Zbog mutne vode mogao sam prici vrlo blizu ribi i servirati joj musicu. Pravi lov u mutnom!!! Lov musicom sam nekako uvijek povezivao sa bistrom vodom!
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Blagoje je napisao(la):
Djomla je napisao(la):
Blagoje na kom delu si hvatao skobalja? I na kojoj dubini?
Ja sam bio razocaran vodom... 

Ovaj put sam bio na "domacem terenu", u Mokronozima, preko puta Faspinija. To je bosanska strana Lima. Riba je bila uz samu obalu na dubini od 1-1,5 m. I ja sam bio razocaran izgledom vode, skoro da sam htio da odustanem, kao sto sam to ucinio nekoliko dana prije toga, ali sam ipak pokusao. I dobro je bilo...Zbog mutne vode mogao sam prici vrlo blizu ribi i servirati joj musicu. Pravi lov u mutnom!!! Lov musicom sam nekako uvijek povezivao sa bistrom vodom!

Meni sve nesto tesko da idem dole.Vise volim da idem uzvodno, vise mi je "domaci teren''. :D
Zbog skobalja ne bih isao dole nikad jer ga ima gde god zabacis.Mada kad opadne voda ima tu svacega cuo sam.

Odoh u off... :doh:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Da li je neko mozda pukim slucajem pecao skobalja na Belom Timoku (lokacija, muva, vreme, doba dana...)?  :yeswink:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
100ko, zašto se raspituješ za moju omiljenu reku?  :nowink:
Juče je bio odličan dan za nimfarenje skobalja na Belom Timoku. Izašli su u mirne prelive i bili veoma aktivni ispod same površine. Taman kad sam hteo da im bućkam nimfu, pojavi se jedan klen glavonja i ja vezah bambulu...
Nikad nisam ulovio muvom skobalja na Belom Timoku, a pokušavao sam. Do sad nisam imao sreće. To je teška reka za te stvari. Monogo bolje uzima muve na Crnom Timoku, mada ga tamo mnogo manje ima.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ajde bre ljudi osvežite ovu temu sa nekom slikom...ja sam hteo da se potrudima ali najbliže mesto gde ima skobalja je trenutno meni nedostupno  :mad: baš tamo se izvode neki radovi...a da se bicklom vozim 20km i probijam kroz đunglu ne biva  :) + bicikl mi je u malo čudnom stanju...:blush: ...

Kolega Sale se je več negde na forumu upisao sa skobaljem i fotkom. Ajde Mix molim te ti bar imaš mogučnosti da visiš na vodi svaki dan, uzmi fotič u ruke i nalovi malo skobalja za naše oči  ;) (važi ovo i za ostale članove).
Nego Mixe, aman pusti malo klenove da dišu  :) i zvekni po kojeg škobalja. Pretpostavljam da pored toliko mušičarskog iskustva ovaj izazov koji ti nudim ne predstavlja nikakav problem ;) Kao i mnogi drugi, i ja tebe vidim kao zaista vrlo uspešnog ribolovca i nudim ti ovaj izazov da nam malo osvežiš ovu temu sa fotkama (iako to nije tvoj stil, fotografisanje :D). Nemoj da se sada buniš i kažeš da sam zločest i da te izazivam...ok malo izazivam  :D ali u pozitivnom smislu...stvarno mislim da od tebe mogu očekivati takav poklon, po kakvu fotku nekakvog lepog škobalja.
Naravno izazivam i druge članove...ja ču se ovde na taj način upisati prvom prilikom!

ps.
100ka dobro došao i mnogo uspeha ti želim u mušičarenju skobalja!  :yeswink: :tbumb: :bye:

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Relativno često ulovim skobalja na muvu, ali vrlo retko nosim kameru sa sobom. Fotografija ionako nije nikakav dokaz o ostvarenom ulovu. Svako može da uzme skobalja od drugog ribolovca i slika se sa mušičarskim štapom.
Eh, koliko je drinskih lipljenova, ulovljenih tirolcem slikano pored mušičarskog štapa. Koliko je krupnih pastrmki pozajmljeno od varaličara za slikanje... Ja čak i ne verujem slikama, zato što sam milion puta video nameštaljke.
Zato, Sebastiane moraćeš da veruješ onome ko zna da objasni u detalje kako je ulovio neku ribu muvom i da po tome proceniš istinitost.
Moj najveći mušičarski skobalj je težio 1.1 kg. Najčešće ih lovim suvom muvom i prosečno su teški 200 g. Ako mi uspe da prevarim još nekog kilaša, slikaću ga, makar na svom kuhinjskom stolu. Mada, retko pokušavam od kad radi klen na bambulu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
eh...poverenje....lako je muljati i sa slikom i bez nje...posebno ako se radi o ribolovcu koji več ima iskustvo...ali lepo je videti fotku, onako radi osveženja. Barem se meni tako čini, npr. ja volim da vidim šta su moje kolege ulovile i ovako na forumu preko slike. Ako netko mulja je njegov problem...šta da se radi...ima nas svakavih...nego, daj bre sliku  ;) pa makar i sa kuhinjskog stola  :tbumb: :bye:

ps.
moram reči da se i sam slažem kako slike nisu osnova ili pokazatelj nečijega uspeha ali imaju svoju čar, i zato ja volim da slikam i gledam slike  ;) :)
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
sebastian je napisao(la):
daj bre sliku  pa makar i sa kuhinjskog stola 
Sebastian,
ako prihvatas slike sa kuhinjskog stola, onda cu u ponedeljak okaciti jednu. Jutros sam bio na Limu i izvukao jednu mrenu od 50 cm. i jednog skobalja od 700-800 gr. Bilo je jos spadanja. Posto nemam digitalac (sve pare potrosih na musicarsku opremu!!!), moram u ponedeljak razviti slike.
Prosli put (prije 10-tak dana) imao sam 3 grbonje, kilase.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma samo dajte slike vaših ulova skobalja (naravno muhom) ... ja nemam ništa protiv toga da čovek nosi svoj ulov kuči. Samo neka se poštuje pravilo na reci, neka se ne radi šteta. Ko voli da jede ribu neka je jede, pa platio je i ulovio. Ali nije ništa gluplji ili pametniji, bolji ili gori od onoga koji radi suprotno. To je več stvar od pojedinca do pojedinca.

Blagoje, svaka čast :tbumb: na lepim ulovima ;) :tbumb:  Ako ces da kacis i mrenu nju stavi pod topic musicarenje mrene (http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=606.15). Hvala u napred. Jedva čekam slike  :yeswink:  :bye:
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Sebastian,
Evo slicice skobalja, nazalost iz kuhinje. Pored njega je mrena koju cu posebno okaciti na drugi topic.
Izvinjavam se onima koji ne vole brutalne prizore.
 

Prilozi

  • Mrena&Skobalj.jpeg
    Mrena&Skobalj.jpeg
    71,4 KB · Pregleda: 623

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
blagoje lep ulov, ste da si mu glavu otfikarijo  :D ali neka, svaka cast na ulovu  :tbumb:  :tbumb:
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Sebastian,
priznajem da nije lijep prizor. Nisam ih namjeravao slikati, bio sam prosto izazvan tvojim zacikavanjem. Nadam se da ce drugi put biti ljepsih slika.
 
Vrh Dno