Slike insekata u prirodi

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jest vala Beatida je  :) Malo sam upoređivao sa nekim (eu) beatidama pa mislim i ja da je to ta "velika tamno maslinasta". zar nije lepa? :)
 

razbojnik

Junior member
Učlanjen(a)
11.06.2007.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Republica of Fly Fishermans
Jeli mix, jel ti ova silna znanja o vodenim insektima crpiš iz "Selective trout" D.Swisher and C.Richards ili ne? Ja imam tu knjigu, dobavio mi prijatelj iz Irske ::)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nemam tu knjigu, ali ako je autor Doug Swisher iz Amerike, onda to nije baš dobra literatura za evropskog mušičara. Nije loša, ali sve o američkim vodenim insektima već imaš na Internetu.
Ja svoja znanja crpem iz evropskih knjiga i časopisa, kao i sajtova. Treba da znaš da je tu i dosta mog ličnog iskustva, jer često lovim insekte i uzgajam ih do odrastanja u specijalnim akvarijumima. Siguran sam da ono što sam gledao i slikao u svojoj kući vredi najviše.
Domaća literatura o vodenim insektima je bila smešna, do objavljivanja knjige "Znakovi na vodi" koja nudi dobar uvod u svet vodenih insekata. Ja sam još pre njenog objavljivanja počeo da pišem sličnu, ali opširniju knjigu, koju stalno proširujem, tako da ne znam kad ću je završiti. Po svemu sudeći, neću uskoro, ali dobra vest je da imam sve veću kolekciju fotografija i sve više iskustava, koja ću opisati u njoj.
Posetioci ovog sajta ne treba da brinu, jer će ovde često moći da vide zanimljive fotografije insekata iz moje bogate kolekcije.
Slikajte i vi. Svakodnevno se susrećete sa insektima i iskoristite to da napravite poneku fotkicu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo jedne interesantne slike mog lepog Marryat čekrka i čudnog stvora koji je sleteo baš na njega. Kao da hoće da kaže da i on zaslužuje da ga mušičari imitiraju i upotrebljavaju. GOMPHUS VULGATISSIMUS, čest na raznim tipovima reka i stajaćih voda.
 

Prilozi

  • Dragonfly.jpg
    Dragonfly.jpg
    74,9 KB · Pregleda: 447

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Za ribolov uvek u dzepu mi je Sony DSC-P72, Za neke poslove koristim Sony F828, A u kolekciji se i nasao FujiFinePix S5500. Ovaj zadnji ne bih zadrzao da me toliko ne vezu pozitivna iskustva sa firmom Fuji. Imao sam Fuji 3700 od 3,2 MPix kojim su i one gore slike odavno slikane i koji sigurno i dan danas izbacuje mnogo bolje slike nego bilo koja plastika u radnjama od xxx MPix-ela, Zato sam na prevaru ovaj 5500 utrapio zeni da i ona ima svoj aparat  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo jedne slike od danas.
main.php
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
A ova je već aktuelna na jezerima i čistim barama.
main.php
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
kako slikas ovako lepe slike insekata? neki profi aparat ili obican digitalac?
 
Z

Zakula

Guest
Toni,kada si slikao ovu kamenjarku (poslednja slika)?Ove godine?Lichi na chuveni February Red....
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
U subotu 29.03.2008.
Koji su insekti na prvoj i drugoj slici?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
prva je neka kamenjarka :D a druga neki krznokrilac, čini mi se hidropsihe :blush:.
 
Vrh Dno