Slike reka, potoka, jezera i njihove faune.

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
immfc7.jpg
/img]
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
immfc7.jpg
][/img]
 

Prilozi

  • 1966908_10202747253393942_643291047_n.jpg
    1966908_10202747253393942_643291047_n.jpg
    90,5 KB · Pregleda: 123

ado bl.

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2011.
Poruke
149
Broj reagovanja
0
dzolix je napisao(la):
na ovu sliku mislim i to je najdalje mjesto na rijeci Suturliji ja sam fatao  :) to je iznad Divinice bas su super mjesta za glavonje i puno zmija  :)
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
To ja zovem pecina ,,,to je meni pocetak  ponekad odem  ili o jos oko 7 km uzvodno a prosle godine sam iso biciklom do izvora suturlije,,  Ima zmija  ali ponekad, mozda u prosjeku naletim na 3 poskoka godisnje
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
opsna reka,najjaca klenovska voda na kojoj sam pecao,cak mislim da sam tamo i svog najveceg klena ulovio.  sanjam dan kada cu opet posetiti vrbas...
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Ove zadnje 3 fotografije je Una,,  Na Uni ima klena  ali ja ga nesto tamo nisam peco  samo neke sporadicne ulove  ali po terenima vjerujem da  krije prave kapitalce  i idealna je i za klena ,,, Na  Vrbasu ima klena  ali ja nijednog kilasa nisam uhvatio na mahac jesam do pola  kg ili do 700gr.    i vecinom su  manji,,,  Na rapalu jesam  oko 8 kom u zivotu do sada  na vrbasu uhvatio kilasa  ili malo preko kile ali nevjerujem da je iko na mahac uhvatio kilasa klena na Vrbasu osim na HE akumulaciji Bocac ,, Na Vrbanji ima  vise klenova  procentualno nego na vrbasu  i idealna je za klenove jer je ciprinidna  ali je  na njoj teze uhvatiti kilasa  i ako idem ciljano na klena idem na Vrbanju,  dobra je i akumulacija Bocac na vrbasu  ,, ,,,    Ona fotografija kod mosta  moze se vidjeti zakaceni lipljen u skoku,,,,
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Tommy druze veruj mi ima klena kolko hoces u vrbasu kidisu na bambule..ja sam ih na jednom mestu upecao preko 50kom na jedancisti zabacaj od 300do500gr....jul mesec I 40c..sve to aam pecao kod nekog vikend naselja ispod krupe...najveceg sam upecao na samoj sedri .zna dzolix o cemu pricam..mesta su ludacka nema sta..a klena bas dosta ima..ili sam ga ja namirisao gde se nalazi..
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
[
4r9k6e.jpg
][/img]  Moguce  je da si  ovdje bio to je u Krupi na Vrbasu  desna obala vrbasa, malo nizvodno gdje ima vikendica,,  Nemam sliku vrbasa na tom dijelu osim malo uzvodno  ,, Na tom djelu je zabrana na plovak  to je salmonidni dio sve do grada  nizvodno pa sam cuo da i neki krisom loveci na plovak ulove i klenove kilase i da ih tu dosta ima  ,
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Najveceg klena sam upeco negde otprilike tamo kod nekog viseceg mosta tu ima I lafic odma uz put ispred kafica fontanica sa ribama ako se ne varam...uzvodno od mosta su sedre...
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Ako mislis tacno na mjesto Krupa na Vrbasu  u njoj se nalaze dva mosta(jedan je samo cijev ) koja su na Vrbasu i  jedan  tj,treci preko rijecice Krupe    U krupi na vrbasu se nalazi veliki ribnjak potocne pastrmke  od rijeke Krupe  na dijelu gdje se ona ulijeva u Vrbas,, ne znam dali to mislis kao da je fontana  :) Ako mislis na  naselje nizvodno od Krupe na Vrbasu prema Bl nekih 5 km ili 3 km  to su Ducani  i tu ima zuti pravi viseci most i tu bi moglo to biti  ali tamo nikad  nisam vidio fontanu,,,
 
Vrh Dno