Slike reka, potoka, jezera i njihove faune.

krajisnik_bl

Junior member
Učlanjen(a)
12.08.2011.
Poruke
34
Broj reagovanja
1
Jeste vjerovatno iznad zutog viseceg na onoj krivini s jedne strane puta je kafana. Tu su sedre uzvodno i ispod mosta i mirnija je voda, a nizvodno je ada i brzak.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
b3tteu.jpg
] To je most u Ducanima  nizvodno je ada  a uzvodno idealno za klena  ,,,  nizvodno su dobri za lipljena ,,malo je ostecen od poplava, ja se nisam usudio preci
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Eto bas taj....a posle ima neko vikend naselje niz put par km I sve isto dobri tereni..ma cudo od reke...ove godine planiram sa drugom u donji tok skroz da odemo da istrazimo...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Nisi me razumeo..tu kod mosta ima kafic I ispred samog kafica kao neka fontanica mala ozidana..
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Da ima kao mala sjetio se fontana ali nisam primjetio da ima ribe u njoj  a nisam ni gledo  :)[
t06s14.jpg
][/
w2eeky.jpg
]  Ovo je rijeka Krupa, prirodno mrijestiliste pastrmke, na njoj je skroz zabranjen ribolov vec dugo
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
gegula je napisao(la):
Eto bas taj....a posle ima neko vikend naselje niz put par km I sve isto dobri tereni..ma cudo od reke...ove godine planiram sa drugom u donji tok skroz da odemo da istrazimo...
  Ako planirate ici  na dijelu Vrbasa ispod banjaluke prema Lijevce polju  moj ti je savjet da  se spustite do mjesta trn nekih 13 km od Bl,,  i od tog mjesta pocnete da trazite, Uzvodno od Trna u Zaluzanima imaju odlicni tereni ali je tu voda  prljava jos od grada,  a u Trnu imaju veliki bukovi i  tu se voda ponovo precisti  a jos  nizvodno kod Klasnica je voda idealna  ,, Nize Laktasa i kod laktasa postoje dzepovi rukavci  pored vrbasa i tu ima klena ,,Problem nize Laktasa i jos nizvodnije su  kopanje sljunka u zadnje vrijeme  pa voda postaje mutna ,,,Probajte  ici na bucova  ,, cesto se moze primjetiti raubovanje  na tim terenima,,
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Hvala ti za info..gledali smo na google earth da kopaju vide se separacije pa smo pomislili da su tereni kao kod nas na drini gde klena ima u izobilju..ako odluciml do bl da dodjemo javicemo se...na pivu nektar...
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Stavio sam fotografije gdje vecinom  ljudi iz  Bl idu na lipljena a imas dvije slike  zimi snijeg  u kanjonu mjesto Rekavice  pa taj teren je jedan od boljih tu je bilo i evropsko prvenstvo ,,,a  na Vrbasu generalno kazu da ga sad ima dosta  uzvodno od grada Jajca  i  prema Vakufu ,, moj omiljeni teren  nije daleko od grada imas na fotografiji  stavljena 13 mart ,,10,,  08 ,, 04
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
[
11b21q9.jpg
][/img]  Javite se onda kad dodjete pa cemo na pivo,, Ovo je dio Vrbasa u Laktasima ,,,  tu ima i bucova  ,,,  Treba traziti  stara napustena  mjesta gdje je kopan davno sljunak a ova novija nisu toliko dobra,, Na starim naraste zbunje vremenom i tu klen obozava da bude ,,,neznam kako je dole jos nize Razboj Martinac lilici  Glamocani  i prema Savi tu bi moglo biti dobro za klena ,,
 

Prilozi

  • 12841431_10207683326392682_3905155070606550280_o.jpg
    12841431_10207683326392682_3905155070606550280_o.jpg
    284,3 KB · Pregleda: 103

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Na ušću Krupe u Vrbas imaju serde iza tih sedri ima babaroga od lipljena  :drool:
Gegula drug od kada si ti bi ostanje se dosta izmjenilo.Dosta je riblji fond uništen.
Ja sam bio i lovio lipljene ali nisam vidjeo nešto specijalno osim ovog maconje ispod Krupe.
Ono što je mene oduševilo je pastrmka i samo bih nju ciljno lovio.
Naravno tereni od BL pa uzvodno.Klena sam samo jednog vidio i to ga je lik na dah uhvatio u Novoseliji ispod mosta.

Dzolix hvala na fotkama i tumačenju  :tbumb:
 

krajisnik_bl

Junior member
Učlanjen(a)
12.08.2011.
Poruke
34
Broj reagovanja
1
Ima kapitalaca na nekim nepristupacnim mjestima ja sam se iz camca svega nagledao pogotovo ogromne pastrmke, ima i krupnog lipljena na par lokacija, sitnijeg bas dosta ima citavim tokom pa i u samom gradu, sigurno da je manje ribe ali jos je ziv Vrbas.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Tommy druze ja sam bio tamo pre 3god I klena je bilo cudo bozije jos me drug sto je isao sa mnom zajebavao da ne veruje da sam dosao da pecam klena pored lipljena I pastrmke..ja sam za ta dva dana upecao vise od 100kom....na kraju sam ostao bez bambula..kidisali su na nju...jos sam sa nekim likom pricao I on mi kaze da tu klena nema a ja ga satro...dao mu 2bambule on meni nwke musice za kipljenaal dzabe ja se okreno klenu I udri...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ja kada sam bio ne vidjeh ni jednog mada sam gledao pastrmku ili lipljena da lovim.
Što ne znači da ga nema.Kao kod mene.Na muvu ga nećeš uhvatiti ili da ga vidiš je atrakcija.
Ali kada zabaciš nešto što ide dublje i još vibirira onda vidiš šta se tu krije!
Bože zdravlja pa da odradimo jednu deratizaciju Vrbasa od klena  :hammer:
Mada me ove mladice opasno privlače  :drool:
 
Vrh Dno