smrtnost ribe nakon oslobadjanja

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Ovaj je istovremeno fotografise i  priprema za tavu,  golim rukama  joj vadi utrobu ,,,,  malo je deblja pa nema oslonca  zato ju je ovako i prikljestio
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Goci je napisao(la):
Bravo za ljude sa Plava, po ovome se vidi da ne misle samo na zaradu od ribolovnog turizma, već i na prirodu.

Mada su možda mogli rešiti i zabranom pojedinih tipova mušica, recimo u proleće u vreme mresta lipljana i mladice zabraniš sve osim malih strimera. A u jesen/zimu, kada se mresti pastrmka, dozvoliš samo male muve/nimfe za lipljana i velike strimere za mladicu.
    To bi onda znacilo da  kad krene  martovka kamenjarke i masu proljecnih insekata  da to postane zabranjeno Forsirati strimere radi zastite lipljena a sa time ce dolaziti cesce do  kacenja mladice u zabrani  i pastrmke to jest do povreda od vece udice  je pogresno,,,  Sustina klasicnog ribolova ff je proljecni lov na insekte 
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Riba je pustena, iako sam je mogao pojesi lagano :) Nenormalno je debela , sama njena tezina je dboljna da izgleda ruzno u jednoj ruci
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
MA ima tu x faktora koji uticu dal ce riba da prezivi...uglavnom prezivi...drzanje je najmanji problem, retko ko drzi tako ribu da je povredi...

Ja sam imao jedno lose iskustvo kada riba proguta duboko musicu pa zbog nedostatka adekvatnog alata ne mogu brzo i bezbedno da joj otkacim udicu...to mi se desilo na Limu i taj lipljan je verovatno riknuo, brzo sam ga oslobodio ali sam video da dosta krvari i da ga vise voda nosi nego sto pliva...
 
Vrh Dno