spasimo reku Drinu

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
ovo je pismo - peticija za ocuvanje reke Drine , trebalo bi da je potpisu svi ljubitelji prirode i nase najlepse Reke,
u attachmentu je pismo sa e mail adresama gde treba poslati
pozdrav Sale
 

Prilozi

  • Spasimo reku Drinu.zip
    2,5 KB · Pregleda: 124

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
A ko je ugrozava? Na osnovu cega se to tvrdi? Od koga je spasavamo? ???
Mislim da samo zato sto je neko bio pozvan da doprinese jednom prilikom pravljenju velikih racuna u "Belviju" u Bajinoj Basti, gde je i nocio slatko bez primedbi (jedino tad, toliko je "ispruziv"), dapace, i sto je prethodne godine slabo lovio lipljena na Drini nema prava da bez osnova unosi hate sa ciljem dezinformisanja sve ribolovacke javnosti i dezavuisanja sadasnjeg korisnika rdela ribarskog podrucja "Drina", OSR "Mladicu" iz Bajine Baste, njenog upravnika gdju Zoru Cavic i ribocuvare Slobu i Mifa. Ti ljudi rade za platu i kontrolise ih isti onaj kod koga MFS ima pretenzije da na konkursu trazi upravljanje delom RP "Drina". Sa tim istim ljudima koji rade za platu takoreci povereni posao u ime nadleznog ministarstva su predsednik i potpredsednik MFS u sukobu zbog pecanju na mestu gde nije dozvoljeno i u vreme kad nije dozvoljeno.
Pri tome, nisam siguran da postoji bilo kakva odluka Musicarske federacije Srbije (nikakava federacija, vec, obicna grupa gradjana - federacija je pojam za ujedinjenje clanica, u ovom slucaju nepostojecih) ili bilo kog njenog organa ili tela o donosenju ovakvog "proglasa" za koji se trazi podrska i sugerise slanje na navedene adrese, pa mi to lici i na zloupotrebu polozaja od strane potpredsednika.
Detaljno je sve dato u postu u temi "Reke - Da li je Drina reka koja pripada Srbiji".
Ako je ovo sa proglasom i trazenjem podrske ono na cemu MFS treba da oformi ugled i da stekne legitimitet medju musicarima (pri tom ne vodeci racuna ni o unutrasnjem legitimitetu medju svojim clanovima), onda nalazim da post gdina Dragojlovica od pre neki dan nema tezinu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
  Uh, problemi Drine su daleko od mog srca. Poštujem Saleta, ali ne mislim isto kao on. Ne mislim da je Drina reka Srbije, niti da njenim problemima treba pristupati samo sa istočne obale.
Podržavam sve akcije za očuvanje i dobro gazdovanje na svim rekama sveta, ali preporučujem onima koji nemaju pojma o čemu se ovde radi, da se ne upliću u ovaj "rat za Drinu".
Moj stav je da na tu reku ne treba gledati kao na posebnu mušičarsku i prirodnu dragocenost Srbije, jer ona to nije. Decenijama je uzdizana na vrh, jer su najuticajniji mušičari i ribolovci sagradili vikendice pored nje i vezali se za nju.
To vreme je prošlo i sada dolazi nova era mušičarenje u Srbiji. Istaknimo reke i ribe, koje nam zaista pripadaju. Zaštitimo Nišavu, Mlavu, Studenicu, Vapu, Temsku i Južnu i Zapadnu Moravu, a ne reku koja nastaje na granici Crne Gore i Bosne i Herzegovine, protiče kroz BiH stotinak km, a Srbiju dotiče svojom desnom obalom u donjem toku.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
kod koga MFS ima pretenzije da na konkursu trazi upravljanje delom RP "Drina".

ovo nije tacno , mfs nema nikakve pretenzije da gazduje bilo kakvim ribolovnim podrucjem, .
iz ovoga ovde se vidi da vam ljudi iz mladice pune glavu glupostima ,
kompletna uprava ja za promenu , nisu nista uradili deset godina za reku kojom gazduju , ni jednu ribu nisu ubacili u Drinu iako im je to obaveza ,
ali su zato sampioni u pravljenju kotlica i organizaciji raznih krkanluka ,.
hajde demantujte me
(Slobu i Mifu svaka cast ,ljudi se stvarno maksimalno trude iako im uprava ne obezbedjuje nikakve uslove ,cak im ribolovci poklanjaju uniforme u kojima ce raditi)
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ponovo dezinformisete javnost, ovaj put u pogledu uniformi: to su kombinezoni "MD" kupljeni 2003. godine za sve ribocuvarske sluzbe u Srbiji. Moram priznati da ne iskljucujem mogucnost da im je neko nekakve uniforme i poklanjao, ali sam ih ja i na vodi i kad sam odlazio poslom uvek vidjao u vec gore pomenutoj uniformi. U zadnjem petogodistu, Sloba i Mif su dobili od novca koji je korisnik prihodovao Ladu Nivu, ako se ne varam i to im obezbedjuje rad. Ako se zna koliko dozvola su prodavali i koliki su im bili prihodi, samo to je respektabilna nabavka. Njihovi rashodi vezani za svakodnevni korisnicki rad takodje nisu mali  itreba ih stalno servisirati, sto imajuci u vidu prihode nije nikako jednostavno. Meni ne mora niko da puni glavu glupostima, dovoljno je da pogledam specificiran godisnji izvestaj svakog od korisnika sa Drine kojima sam kao njihov konsultant imao protekle cetiri godine pristup i da visdim kako trose novac. Ne kazem da su u tom pogledu savrseni i ne branim krkanluke (mada ih rado praktikujem, i privatno i poslovno, jer su i to legitimni troskovi ako su u odgovarajucem obimu), ali ne da ne delim Vase misljenje, vec se jezim od takvih proglasa bez ikakve potpore, jer sam mislio da su vremena takvih proglasa ipak ostala iza nas.
Pri tome, ponovo insistiram da se odredite jesu li clanovi MFS uneli neovlasceno ribu ili ne u Vrelo i jesu li prekrsili rezim ribolova na Drini? To bi bila po svemu Vasa obaveza kad ste vec usli u ceo ovaj dogadjaj sa proglasom.
Takodje, skrecem Vam paznju da su po Srednjorocnom programu na ribarskom podrucju "Drina" i Godisnjim programima za 2003. i 2004. godinu, ako se ne varam (mrzi me sad da kopam po fajlovima) korisnici dela koji Vi inkriminisete poribli ribolovne vode u skladu sa propisanim, dakle pastrmkom, o cemu postoje fakture, tovrni listovi, zapisnici inspektora i sta-vec-god-jos. Uslovi za druga moguca poribljavanja na ovom delu ribarskog podrucja tokom ovog petogodisnjeg perioda nisu se, na zalost, stekli bez neke vece krivice korisnika, te stoga korisnici nisu ni mogli u tom pogledu da odrade posao. Za bilo kakvim drugim poribljavanjima nije bilo nikakve potrebe. Dakle, Vase pisanje da nisu poribljavali ponovo je dezinformacija. Ako niste informisani, to Vas ne opravdava.
S druge strane, namere o konkurisanju za ribarsko podrucje, tj. njegov deo odavno su nagovestene na mirror sajtu i forumu ciji clan nisam vec duze vreme, a na kome ste prvo proglas MFS postavili.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Proglas sam jos juce video u ,,Mladici'' i mislim da najblaze receno nije u redu da se na taj nachin dezinformise javnost, ovo udruzenje radi sve sto je u njegovij moci da spreci nocni lov mladice, lov lipljana na tirolsko drvce, lov ribe u mrestu, i to su ljudi koji su itekako sposobni da vode brigu o ovoj reci. Veliki su problemi prisutni kad ocete da zavedete red u tako anarhicnom sistemu koji ste nasledili .Ja licno odlicno poznajem situaciju u udruzenju od 2003. i znam da dolaskom prvo g.Miće Simića za predsednika i gđe.Zore Čavić za upravnika doslo do pravih pomaka : dobijene prostorije, kupljena niva, oformljen podmladak u takmicarskom ribolovu koji razbija, poribljene Raca,Rogacica, (legalno), primljeni preko leta dodatni cuvari. Udruzenje funkcionise po zakonu, ribocuvari rade svoj posao odlicno , svakodnevno kontrolisu vodu sto je retkost bilo gde u Srbiji , a to sto je Drina veliki izazov za lopove nije njihova greska jer lopovi su imali na ovoj reci razne pogodnosti u ,ona vremena ,a glavna reklama za Drinu su bile mrtve mladice i lipljani koji su putovali preko Debelog Brda i Kadinjace. E sad ocemo preko noci da budemo svi C&R , zastitnici, predsednici, upravnici ali su u medjuvremenu lopovi postali VIP,pocasni konzuli , experti i sta sve ne i sta sad , sad su krivi ljudi iz Mladice koji su konacno poceli da rade svoj posao po zakonu , da ganjaju  lopove , prevarante, ribokradice, neobavestene o postojanju revira itd a sve to se desava na par meseca pre novog konkursa za dodelu voda , pa dobro ko ciju inteligenciju ovde vredja ?
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
ha ha , konacno poceli da rade po zakonu , par meseci pre konkursa , pa opet jovo nanovo ,
deset godina nisu radili nista ,
jel tebi Igore treba da kazem ko peca mladicu u reviru , i odnosi primerke i od 2kg.  sa nase strane

sta su uradili da sprece tirolac ,bar u vreme mresta lipljena pa na Drini si znas sta se radi,

da odgovorim i gdinu. Simonovicu
niko od clanova M.F.S. nije ubacivao lipljana u Vrelo to mogu odgovorno da tvrdim,

 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
To sto se radi na Drini ne moze da spreci ni Zandarmerija a kamoli Mif i Sloba a to nije njihova greska ni ljudi iz Mladice jer oni rade po zakonu a sto je zakon los ..... stara prica , stare veze .... a da, svasta je znam i vidjam pored Drine .......
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Gospodine Sale, potpredsednice MFS,
Gospodin Milutin Simic, dipl. ecc. (ako se ne varam, mozda i dipl. pavnik, svejedno, izvinjavam se Mici sto nisam zapamtio) postao je predsednik "Mladice" pre tri godine,a odstupio je da ne bi zbog postavljenja na novo profesinalno mesto (opet, ako se dobro secam, u "Drinskim elektranama") dosao u sukob interesa kao predsednik "Mladice". To sasvim dovoljno govori o kakvom coveku se radi, kao i to od kada je pocelo da se radi po zakonu, kupljena "Niva", itd.
Vasu odgovornu tvrdnju da clanovi MFS nisu ubacili lipljena u Vrelo videli su i u "Mladici", te ce svakako nadlezni sud istu, datu dobrovoljno i javno na ovom forumu, uzeti u obzir kada bude trebalo, a u skladu sa prijavama koje bi trebalo da budu podnesene.
IgoreSt, cenim tvoju hrabrost da konacno neko kaze u cemu je sustina problema na Drini. Zna se ko su i odakle "najveci" mladicari i kakav pristup i tretman su imali dosad. Samo onaj ko nikad nije radio poslove tako da iz korena menja staru losu praksu i ko nije nista uspeo da unapredi u zivotu (sem svog budzelara na racun tudjih, kalsicnom trgovinom) moze da okvalifikuje rad "Mladice" onako kako je to ucinjeno u proglasu koji je povod cele ove prepiske.
Niko ne kaze da je u "Mladici" sve u redu. Ove dve-tri godine tek je krenula pravim putem, posle vise od decenije okostalog tavorenja u uslovima devedesetih. Uslovi u kojima radi lokalno su skoro nemoguci, siri ambijent je u zadnje dve godine takodje postao nepovoljan ukudanjem jedinstvene dozvole u Srbiji,a uz to stalno postoji i poganicni karakter kao dodatno usloznjavanje problema. Ipak, tek od skoro je sa puno price bez rezultata "Mladica" krenula u onoliko rada za koliko je objektivno sposobna i dala proporcionalne efekte.
MFS je jos uvek na prici, prici... a u ime cega i koga, valjda neko zna.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
mladici iz Bajne Baste koja je kupila Nivu , i kojo su najveci problem musicari na Drini ,zameramo to sto nisu doneli odluke da na ribarskom podrucju kojim gazduju zabrane upotrrebu tirolskog drvceta , a uredno su zabranili musicarenje do 1.juna , terali musicare (koji nemaju cuvarke) sa vode .dok se tirolcem nesmetano moglo pecati,
lipljan se bukvalno unistava ovim praistorijskim nacinom ribolova ali to nema veze , moze da se peca na tirolac i u vreme mresta , jer na tirolac se lovi mrena ,skobalj,  kao da se mosicarenjem ne moze uloviti ni jedna druga riba osim lipljena
zasto ne donesu odluku o zabrani ribolova u zimovnicima , zasto nista nisu uradili da sacuvaju prethodna tri odlicna mresta lipljena , pustaju da se ta plemenita riba izlovljava , da mestani pune svoje zamrzivace lipljancicima od 25 cm,  zasto nisu povecali min.meru na makar 30cm, kad se zna da lipljan najbrze raste od svih riba u prvoj godini zivota, to su sve ribe koje nisu polno zrrele
vi gospodine Simonovicu osudjujete M.F.S.  zbog svojih prijatelja iz mladice koji vam pricaju gomile gluposti, ali to ce vremenom doci sve na svoje mesto ,to su ljudi koji i nisu ribolovci koji se prakticno ne razumeju u sustinu problema .
ja bih voleo da se promeni stara praksa i da se zabrani ribolov mladice u letnjim mesecima , jer to je nacionalno blago , koje se unistavalo godinama unazad a isad se unistava ,
mogu kao covek koji provodi dosta vremena na Drini slobodno da kazem da nisu uradili nista , vi to ne mozete da znate iz price vasih (opet prijatelja)
iz Mladice .
sto se tice tih prica o sudu i ostalim glupostima kojima se bavite , umesto da cuvate reku od mestana LOPOVA
imam da vam kazem sledece ,
malo me je to zaineresovalo oko ubacivanja lipljana u vrelo , i evo sta sam saznao
u Peruccu postoji 15 svedoka kao i video zapis , kako lipljani iz drine uz vodopad visok 12 metara ulaze u reku Vrelo , da da dobro ste culi ova riba je neverovatno sposobna i jaka (ne znam da li ste imali priliku da je imate na stapu) tako da mi to deluje dosta logicno , a tu je i video zapis kao sto rekoh ,

a gospodine Simonovicu o sukobu interesa , o interesima uopste , o izradi riblje osnove iz camca , agregatima u drini pisacu drugi put,
ne mogu sad ali sve ce izci na videlo ,ciji je i koji interes da se vodi ova kampanja protiv M.F.S. ORGANIZACIJE KOJA SE BORI ZA OCUVANJE REKE I RIBLJEG FONDA
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa Vi ne znate pravilno dokument ni da nazovete, tj. da ga napisete kad Vam neko kaze sta treba da napisete, a o tome jedino moze da Vam govori g. Valkovic ili neko ko lose od njega prenosi to sto pogresno pisete. G. Valkovic je bio angazovan na izradi Srednjorocnog programa i placen novcem "Mladice", ucestvovao u krkanluku i spavao u Belviju o trosku narucioca izrade RIBARSKE osnove (riblja je corba ili paprikas), kao i radio godinama placeno za mene druge poslove. Sukob izmedju mene i g. Valkovica koji je rezultirao razlazom (osoba koja Vam je "tutor" prva je pogazila svoje opredeljenje da se ne dovodi svako na jednu lepu vodu za koju smo se slagali da mora da se ocuva cim je njegov licni interes i pretpostavljam nastala promena u karakteru to nametnula) reflektuje se ovde preko Vas, pa ako zelite da budete necije orudje, to je Vasa stvar, ali je toliko ocigledno da ste manipulisani da zvuci smesno jer Vam ni znanje, ni format ne daju odgovarajucu ubojitost. Izrada drinske ribarske osnove, terenska, analiticka i literarna, jedno mi je od najinteresantnijih iskustava za ovih evo vec 20 godina rada i u formi u kojoj je napisana jedina je do tada uradjena za Drinu. Imate li vi toliko godina rada u ribarstvenoj biologiji i ihtiologiji, ili bar priblizno? I odgovarajuce kvalifikacije? Ili Vas "tutor" mozda vec sa tolikim godinama ima znanje, sposobnost i pravo da daje ocene koje Vi prenosite? Stosta iz Vaseg posta ne prilici ni Vasim, a pogotovo njegovim godinama, niti kvalifikacijama. Dobar ribolovac jeste kvalitet, ali nije kompetentnost, a sto bi neko zeleo da bude nesto jeste lepo za pocetak, ali ne i dovoljno. Kao sto ste primetili, nikad nisam pokusavao da se namecem ribolovnim umecem kao sto se mnogi razumeju u ribarstvenu biologiju, tempo rasta lipljena, modalitete upavljanja ribljim fondom, itd. Ali, opet ponavljam, domace vaspitanje nije deklarativna, vec upotrebna stvar, a ocene o tome ne daje sama osoba, vec njeno okruzenje, ma koliko se to samoj osobi ne svidjalo. Meni je sasvim dovoljno sto je sadasnje stanje ribljeg fonda Drine bolje od onog pre pet godina i siguran sam da ce se taj trend nastaviti
O "nadlososkim" sposobnostima lipljena zaista ne bih, o tome se zna svuda u svetu. Na zalost, ipak nije poznato, bar do sad nije naucno zabelezeno da lipljeni iz vode kvaliteta kakvog je drinska savladavaju 12 m (6 - 8 ljudskih visina) vertikalnog vodopada da bi usli u vodu kvalteta Vrela posto prodje kroz 100-tonski pastrmski ribnjak. :D Pa nemojte insistirajuci da ste u pravu ispadati i dalje smesni! Ovo ne verujem da Vam je "tutor" rekao, suvise je naivno, mada jest zabavno.
Sto se mog iskustva s lipljenom tice, imao sam lipljena jednom na stapu, ali vec vise od godinu dana tim fakulteta radi lipljena intenzivno, pa cete ipak dopustiti da su Vasa pecaroska znanja o lipljenu jedno, a moja znanja o toj vrsti su sasvim drugacija. I pored toga sto vise, vidim, cenite svoja znanja od tudjih, srecom je ovaj svet, ipak, drukcije ustrojen. Uostalom, pecarosi i njihovi funkcioneri su proteklih decenija dovoljno pokazali kako se upravlja ribljim fondom, pa smo ga zatekli 2000. onakvog kakav je bio. Ako Vas pamcenje ne sluzi, podsetite se (i preduzmite nesto povodom slabog pamcenja).
Ne branim propuste u radu ribocuvara, ali stavimo ih u stvarni kontekst. Voleo bih da u Srbiji postoji u kaznenim odredbama Zakona o ribarstvu odredba da osudjeni pored kazne zatvora i novcane kazne mora da provede u svojoj opstini sest meseci radeci dobrovolno kao lokalni ribocuvar nez naknade. E, onda biste posle pocesuiranja daleko opreznije kvalifikovali rad drinskih ribocuvara. Uostalom, o radu ribocuvarske sluzbe na Drini neko je vec ranije postovao. Mera od 25 cm je u zakonskom aktu (Naredbi) i ona ima i svoje utemeljenje i svoju svrhu. Kada se njeni efekti budu sagledali, ona ce biti preispitivana, a da li ce biti promenjena, videce se. Ako budete mogli da mi kazete sa kojim strucnim znanjem Vi zelite da o tome raspravljate, bio bih Vam zahvalan. Kao sto ste, nadam se primetili, ponavljam: ne raspravljam o zavezanim crevima sa lekarima, o trimovanju i stucovanju sa frizerima, niti o bilo cemu drugom sa skolovanim strucnjacima za to. Niti sa ribolovcima raspravljam o ribolovu. Valjda Vama Vasa kompetentnost i svestranost dopusta drugaciji pristup stvarima.
Za letnji nocni ribolov mladice obratite se Vasim "vidjenijim sugradjanima" koji se bave ribolovom na Drini, kako napomenu jedan raniji ucesnik foruma, ali i "najvidjenijim medijskim ribolovcima" Srbije. Verujem da cete Vi i Vama slicni svojim dobrovolnim ribocuvarskim nocnim radom efikasno suzbiti taj vid krivolova, jer veliki entuzijazam progovara iz Vas. Cak me cudi sto su Vam i do sad onemogucavali da volonterski duz Drine prijavljujete nocne krivolovce. Mislim da ce ubuduce takav vid Vaseg doprinosa (ukljucite i "tutora") biti pozdravljen, a ako se ribocuvari ne oazovu Vasoj (i njegovoj) prijavi, imate pun osnov za kritiku. Licno se ne zalazem za zabranu letnjeg ribolova mladice, jer je vecina ribolovaca-turista LETI, a ne ZIMI na Drini, i ako mogu da love danju mladicu a da to doprinese regionalnom razvoju, tu mogucnost ne treba iskljuciti, a nocni ribolov mladice se moa braniti i sankcionisati. Iz ovog vidite da Vas pecaroski pseudoprirodnjacki pristup nije los za kafanu, ali i da ipak treba upravljanju ribljeg fonda treba pristupiti daleko svestranije i profesionalno, a ne kafansko-pecaroski, kao sto Vas verovatno "tutor" savetuje.
O degradaciji fonda lipljena i mladice najbolje govore ovogodisnji ulovi lipljena i proslogodisnji, a evo vec i ovogodisnji mladice. Cini mi se da se pomenuli da se hvataju male mladice u reviru? Otkud to znate ako niste bili tamo i sta cete tamo gde je zabranjeno? Opet, ako niste bili, kako ste siguni da su Vam zaista rekli istinu o mestu ulova? Na kraju, te male mladice samo su dokaz stanja ribljeg fonda Drine i na osnovu toga procenjene uspesnosti rada korisnika.
Citiram:
"lipljan se bukvalno unistava ovim praistorijskim nacinom ribolova ali to nema veze , moze da se peca na tirolac i u vreme mresta , jer na tirolac se lovi mrena ,skobalj,  kao da se mosicarenjem ne moze uloviti ni jedna druga riba osim lipljena"
Konstrukcija recenice je takva da samo naslucujem sta ste hteli da saopstite. Egoizam koji zastupate kao musicar nece musicarenju i musicarima doneti nista dobro, jer Drina, kao kompleksna voda, ciljna je i za ribolovce koji love drugacijim tehnikama ostale vrste riba. To sto ne mozete da se uklopite u postojeci milje nego ga "cepate" i hocete svoj, jednostavan i samo Vama lep sasvim dovoljno govori o Vasem i karakteru Vama slicnih. Iako sam samo musicar, bio sam i plovkaros, i varalicar i nisam blesav da teram druge zato sto pecaju kako vole. Ulov ribe u mrestu i ispod propisane velicine su prekrsaji ako se riba zadrzi, a tirolac nema puno veze s tim, vec primena zakona i propisa. Ali, Vasim dobrovoljnim radom Vi i "tutor" to cete vec ispravljati (ne bi Vas valjda ostavio da radite to sami, opasno je, u paru, posebno snjim, bice Vam mnogo lakse).
Sad vec daleko manje postovani gospodine,
ovo dopsivanje rapidno gubi smisao. Ukoliko je Vas izneti stav (uz lose sufliranje sa strane) i stav MFS (kakva god to bila organizacija), iole normalni musicari ce se kloniti nje dok je takva. S obzirom da je dosta musicara koje znam jako individualno opredeljeno i sa prilicno jasnim i snaznim licnim integritetom, siguran sam da im ne pada ma pamet da slede pravac koji ste gore zastupali. Ovako deklarisani, kao potpredsednik, oslikavate MFS kao EKSTREMISTICKU (ribolovno-laicku) organizaciju, uskih interesa i netolerantnu. Na iste adrese gde ste sugerisali da se uputi podrska iniciativi MFS danas cu uputiti svoj dopis licno se potpisavsi. Taj dopis bice stavljen na ovaj topics i sto se mene tice, prica o ovoj temi je zavrsena.
Bistro.

 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
sale je napisao(la):
M.F.S. ORGANIZACIJE KOJA SE BORI ZA OCUVANJE REKE I RIBLJEG FONDA
Uh...kako je ovo brutalna laz. Ja sam bio na osnivanju MFSai tada i sada znam da je interes samo Drina i nista drugo. Gde je MFS bio kada je otrovana riba u Timoku, Toplici i drugim rekama. mogli su barem neki proglas, bilo sta da urade. Bilo sta sto bi pokazalo interesovanje za reke Srbije. Gde je MFs bio kada je spominjano potapanje Temske. gde je MFS kada se sada spominju potapanja drugih reka. NIGDE. To ih ne interesuje. Dobro se secam osnivacke skupstine. Veoma dobro. Pricalo se samo o Drini. Spominjanje bilko koje druge reke jke u najmanju ruku ignorisano. Zasto MFS nije ni jednu rec rekao o ideji da se Nisava poribi, intezivno ili intezivnije (mada drugovi Pirocanci je poribljavaju, da ne gresim dusu) pastrmkom i da se od te reke stvori evropsko cudo...ovakvih primera imam mali milion i svi me navode na gore navedeni zakljucak. Samo Drina.
Onda nemojte da se zovete MFSrbije, vase nedelovanje pokazuje da to nezasluzujete. nazovite se ljubitelji Drine, pobednici zivota, nemam pojma...ali nemojte da stavljate Srbija u naziv a da sa se zanimate samo jednom rekom.
Pametno pise St.Igor veoma pametno. One je svaki dan na Drini i njegove reci sa ribolovackog aspekta kod mene imaju ogronu tezinu. Kazete da mladica lose radi. Zasto bi vam ja verovao? Nemam razloga, pogotovo sto sam naveo kako zamajavate javnost a interesi su vam drugaciji.
Pedja se bavi sa drugacijim pristupom Drini i njegove reci su iste kao Igorove. Meni pokazuju dobro stanje Drine koje ide na bolje. Prosto!
Na Drini nisiam bio vec godinu dana. imam informacije da ima lipljena ko pleve. Sve llepotani od 25-30 cm. Odakle bre...i cim ih ima onda znaci da je stanje sasvim OK.
sale je napisao(la):
ha ha , konacno poceli da rade po zakonu , par meseci pre konkursa , pa opet jovo nanovo ,
A kada ste se Vi setili. U isto vreme. Pa nisam ja budala. Logika je veoma prosta.
imam jos toga da kazem, ali energeticari prete da ce iskljuciti struju u mom naselju, a i zurim na Nisavu, reku koja da je pameti mora da bude jedan od najboljih slmonoidnih voda u Evropi!
Salut!
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
ja nemam nikakvog tutora , gospodina Vlakovica sam upoznao ove godine na Rzavu ,videli se jos jednom na Ribniku i to je to, sa vasim sukobom nemam nista .
Krkanluke u belviju ste vi pomenuli a ne ja
a to sto ne razgovarate sa ribolovcima dovoljno govori o tome kakav ste strucnjak,
izrada riblje osnove naucnom metodom "brojanje ribe iz camca koju okom vidite" jeste videli kog lipljana? ili su to mozda bili skobalji?
ovde vidim da vi i vasi prijatelji iz mladice podrzavate krivolov ugrozenih salmonidnih vrsta upotrebom tirolskog drvceta , koji je inace samo dozvoljen na podrucju kojim gazduje Mladica
ja nemam nista protiv ribolova na plovak i varalicu , ali imam protiv tirolca,vaser kugle ,grebanja ribe u mrestu,kedera ,zagata i ostalih vidova krivolova.
drugo Drinu ne treba cuvati od dvadeset ribolovaca iz Cacka i Uzica vec od mestana krivolovaca ,koji svaki dan i noc raznim oblicima krivolova prazne Drinu.
M.F.S. nije laicka organizacija , vec organizacija pravih ljubitelja prirode i reka ,
sto se ne moze reci za vas i vase prijatelje iz Mladice okupljenih zbog svojih malih licnih interesa (da ne gresim mozda)
stav M.F.S. je u programu organizacije i ja tu ne vidim nista lose
to samo vidite vi i vasi prijatelji iz Mladice
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uh...kako je ovo brutalna laz. Ja sam bio na osnivanju MFSai tada i sada znam da je interes samo Drina i nista drugo. Gde je MFS bio kada je otrovana riba u Timoku, Toplici i drugim rekama. mogli su barem neki proglas, bilo sta da urade. Bilo sta sto bi pokazalo interesovanje za reke Srbije. Gde je MFs bio kada je spominjano potapanje Temske. gde je MFS kada se sada spominju potapanja drugih reka. NIGDE.

a gde ste vi bili da vasim sugestijama i predlozima nesto doprinesete , to se desava kod vas u dvoristu , NIGDE!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meni pokazuju dobro stanje Drine koje ide na bolje. Prosto!
Na Drini nisiam bio vec godinu dana. imam informacije da ima lipljena ko pleve. Sve llepotani od 25-30 cm. Odakle bre...i cim ih ima onda znaci da je stanje sasvim ok,
to je zbog prethodna tri mresta ,i zbog velikih voda koje su sacuvale ribu , a i zbog toga sto lipljan ima veoma visoku reprodukciju ,tj .baca dosta ikre
ali Mladica iz B.Baste nije nista uradila da te ribe sacuva
dragi poznanice Laki ,lipljani od 25 do 30 cm su bebe , i ne treba ih loviti.

 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Kao sto sam u prethodnom postu nagovestio, poslao sam na adrese iz pamfleta svoju reakciju, koju postavljam ispod:

Postovani,
Stanje na ribarskom podrucju "Drina" i njegovom najuzvodnijem delu u Srbiji ni priblizno ne odgovaraju tonu i oceni koju u svom dopisu pod nazivom "Spasimo reku Drinu" iznosi samozvana Musicarska federacija Srbije, koja ne predstavlja i kao "federacija" ne okuplja uglavnom nikog sem clanova organa i tela u kojima sede usko ekonomski-interesno zainteresovani pojedinci.
To stanje je predmet rada Ministarstva za zastitu zivotne sredine i njegovih prethodnika (Ministarstvo za zastitu prirodnih bogatstava i zivotne sredine i Uprava za zastitu zivotne sredine Ministarstva nauke i zastite zivotne sredine) kao nadleznih administrativnih organa od 2000. godine nadalje i ti organi vrsili su redovnu kontrolu rada korisnika, Osnovne organizacije sportskih ribolovaca "Drina" iz Ljubovije (2000. - 2003. godine)i Organizacije sportskih ribolovaca "Mladica" iz Bajine Baste (2003. - 2007. godiine).
Kao vodja tima koji je sa Bioloskog fakulteta Univerziteta u Beogradu izradio Srednjorocni program unapredjenja ribarstva na ribarskom podrucju "Drina" i Godisnje programe, a imajuci uvid u rad korisnika na celom ribarskom podrucju "Drina" i efekte tog rada, skrecem Vam paznju na pretencioznost i netacnost nicim pokrepljenih tvrdnji iznesenih u predmetnom dopisu, koji je jednostran i iskljuciv u svakom pogledu.

U Beogradu, 30.08.2007. godine

Prof. dr Predrag Simonovic

Svako ko smatra da treba i moze da se pridruzi, slobodan je da pod ovim, ili sopstvenim tekstom to uradi saljuci na iste adrese koje se u originalnom dopisu samozvane MFS navode.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Laki i Pedjo, preterujete sa kritikama MFS-a. Ta organizacija je tek u začetku i još nije počela sa aktivnošću. Mislim da MFS nije faktor koji utiče na bilo šta, pa sve kritike nemaju nikakvog smisla.
Osnivači MFS-a su svi osim jednog (mene) ljubitelji reke Drine. Međutim i na samom osnivanju bilo je reči o ostalim vodama, o kojima sam ja trtljao duže nego svi ostali zajedno o svojoj Drini.
Ja nisam aktivan u MFS i sve akcije sam prepustio momcima iz vrha. Podržavam ideju o ujedinjavanju mušičara Srbije i strpljivo čekam prve pomake i rezultate.
Ipak, nekima izgleda da je MFS napravljen zbog interesa lokalnih mušičara okrenutih Drini. Ja nisam siguran u to, ali siguran sam da će uskoro MFS početi da se okreće organizovanju takmičenja i sličnih manifestacija, a gazdovanje prepusti gazdama.
Sapašavanje reke Drine, Temske, Nišave, Timoka, Morave, Toplice, Rzava i ostalih jadnica, treba prepustiti onome ko je plaćen za to. Kada ojača MFS, onda će našeg predstavnika primiti neko iz Vlade Srbije, pa će malko da sluša lekcije o čuvanju voda.
 
Vrh Dno