Šta nosite od noževa?

Boris P

Junior member
Učlanjen(a)
17.07.2016.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
1. Nije svaka peć za svaki čelik.

2. Nije svaki čelik za noževe (ugljenični ili nerđajući).

3. Proizvodim industrijske noževe i po neki terenski nož.

4. Uvozim čelik.

5. Baš zbog toga sam i pitao.

6. Koliko tipova čelika(skoro da je i toliko tipova TT), medija u kojima se otpuštaju, načina otpuštanja, eventualne kriogenizacije i .......

7. Čelici koji se samo naoštre i izbuše - bez TT po pravilu nisu adekvatne tvrdoće.

I tako dalje, pozdrav, Boris.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Kako u Nepalu  prave Kukri,krajnje primitivno ali,na kraju opasna ''alatka'' koja dobro sluzi u svim prilikama. Jednostavno ljudi prave

noz koji ce da im vrsi posao od poljorivrede pa do poznatih borbrnih nozeva (Gurka ) koji se malo pedantnije rade u finalnoj obradi.

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Samo sam pitao koji je čelik u pitanju i dobio odgovor. U bilo kojoj peći, koja ima kontrolisano podizanje i spuštanje temperature u jedinici vremena, se mogu termički obrađivati sečiva ili bilo šta drugo, pod uslovom da je u pitanju čelik za poboljšanje koji to dopušta.. Da ne ulazimo u procente ugljenika, hroma, volfram karbida, molibdena itd....
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
c3f3cda05605416fb71264ab38963eed.jpg


Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Fenomenalan svajcarac, veoma zahvalan noz a  tek testera kako je kvalitetna , sta sam granja i sitnijeg drveta oborio snjim, ja imam slica doduse to je sluzbeni i necu se od njega odvajati.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
Moram ovako...Leskovac je Leskovac  :hammer: :hammer:

http://www.kupujemprodajem.com/80259-1-goran-antanaskovic-beca-svi-oglasi.htm
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
PROTA71 je napisao(la):
Moram ovako...Leskovac je Leskovac  :hammer: :hammer:

http://www.kupujemprodajem.com/80259-1-goran-antanaskovic-beca-svi-oglasi.htm
Jel ima negde radnju u Leskovcu ili samo preko oglasa prodaje?
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
Rođo pojma nemam...bata mi je tu u Beogradu, sd ću da ga preispitam...dal ga zna jer taj majstor je vrhunski....ima da mi odradi jednog kao iz stripova o Rahanu  :tbumb:
Jes da sam rekao NE komercijali...a li stvarno su lepe ručni radovi pristupačne cene..
 

Bas Celik

Newbie
Učlanjen(a)
25.08.2017.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Pozdrav ja sam Marko sa Zlatibora bavim se izradom nozeva vidim da na ovom forumu ima ljudi koji su zainteresovani za tu temu .Ja mahom kujem nozeve od karbonskih celika,najvise koristim  52100 ili ti po jus-u c4146 . Citah nesto o nozevima kasno nocas pa naleteh na forum i ''legendarnog majstora'' pa reko da predstavim i ja svoje ludilo .Znam da vas ovaj tip noza ne zanima ali za kvalitet  cete verovatno biti zainteresovani.https://www.youtube.com/watch?v=vjhbSyFAI_U
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.276
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
Ovaj je moj ;)
 

Prilozi

  • imagesCZOPUTGF.jpg
    imagesCZOPUTGF.jpg
    8,5 KB · Pregleda: 135

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Bas Celik je napisao(la):
Pozdrav ja sam Marko sa Zlatibora bavim se izradom nozeva vidim da na ovom forumu ima ljudi koji su zainteresovani za tu temu .Ja mahom kujem nozeve od karbonskih celika,najvise koristim  52100 ili ti po jus-u c4146 . Citah nesto o nozevima kasno nocas pa naleteh na forum i ''legendarnog majstora'' pa reko da predstavim i ja svoje ludilo .Znam da vas ovaj tip noza ne zanima ali za kvalitet  cete verovatno biti zainteresovani.https://www.youtube.com/watch?v=vjhbSyFAI_U
Svaka čast  :tbumb:
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
Bas Celik je napisao(la):
Pozdrav ja sam Marko sa Zlatibora bavim se izradom nozeva vidim da na ovom forumu ima ljudi koji su zainteresovani za tu temu .Ja mahom kujem nozeve od karbonskih celika,najvise koristim  52100 ili ti po jus-u c4146 . Citah nesto o nozevima kasno nocas pa naleteh na forum i ''legendarnog majstora'' pa reko da predstavim i ja svoje ludilo .Znam da vas ovaj tip noza ne zanima ali za kvalitet  cete verovatno biti zainteresovani.https://www.youtube.com/watch?v=vjhbSyFAI_U

Pratimo mi i tebe  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
Dobrodosao i samo nastavi da nas upoznajes sa tvojim radovima  :tbumb:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Marko '' Baš Čelik '' dobrodošao. Pratim te i jako cenim tvoje radove iako sam ljubitelj preklopnih i manjih  noževa.

Da li radiš sečiva od naručenog blanka ili ti kuješ. Negde si pomenuo u klipovima ili mi se čini ( izvini ako grešim ), da kupuješ

odrađeni čelik pa onda oblikuješ  sečiva. IZVINI ako je nesporazum.
 

Bas Celik

Newbie
Učlanjen(a)
25.08.2017.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Hvala. 52100 celik kujem iz debelozidnih cevi koje imam na lageru ,mada imam i sipke u istom celiku ali su 35mm debljine one cekaju na presu koju treba da zavrsim uskoro bar se nadam. Inace radim i od nerdjajucih celika poput elmax-a koji je kako se to danas popularno kaze ''super celik'' ali ja vise volim karbonske tj ove kovane jer se lako ostre i dugo drze ostrinu sto kod tih high end celika nije slucaj.
 
Vrh Dno