Šta nosite od noževa?

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Kobra,koji je ovo noz,sa pcelom odzgo treba  da bude ''LAGYUIOLE''.  ???

Sutra izbacujem neke nozeve rucne izrade i jedan koji  po porudzbini koji mi danas  donese covek  :drool: ;)
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Mafke noz je stigao iz Pariza '98 godine jako lep noz ali nazalost moj cale nije znao da ga cuva pa je malo pohaban ali sad je moj pa cu ga cuvati za uspomenu...

Послато са ZTE Blade Q Maxi

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mafke zajebi te nozeve od turpija, gibnjeva, lezajeva i lopatica turbine, sve to je cisto sviranje qrcu. A domaci majstori itekako odvaljuju cene . Ako se toliko lozis dacu ti sajt pa naruci blank noza, uradi mu drsku i imaces vrhunski noz za par desetina evra i nesto malo truda. Nadji neko egzoticno drvo i imaces unikatan noz koji bi nasi "majstori" cenili 120-150e.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Kobra ispoliraj to secivo sam, naostri dobro noz i ne diraj nista drugo. Ne verujem da je nesto razglavljen a to sto je drska malo patinirala samo daje dodatni smek. I nemoj da dajes ostracima nozeva da ti ga odgreju i ostre na tocilu. Sve su to nasi strucnjaci koji bi napravili bolje nego neki tamo skandinavac ili amer.
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Nazalost vec je ostren na tocilu... :/ Ne znaju nasi ljudi sta je kvalitetna i lepa stvar samo ostri pa kako bude, imam jos jedan noz malo poduzi starinski skakavac (ostrica preko 20cm) hteo sam da ga slikam ali trenutno ne znam gde je, malo je opasan po okolinu, pa ga sakrili ... :D Potrazicu nekog dobrog majstora da to sredi pa oba idu u neku staklenu vitrinicu kao ukras...

Послато са ZTE Blade Q Maxi

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
simpson H je napisao(la):
Mafke zajebi te nozeve od turpija, gibnjeva, lezajeva i lopatica turbine, sve to je cisto sviranje qrcu. A domaci majstori itekako odvaljuju cene . Ako se toliko lozis dacu ti sajt pa naruci blank noza, uradi mu drsku i imaces vrhunski noz za par desetina evra i nesto malo truda. Nadji neko egzoticno drvo i imaces unikatan noz koji bi nasi "majstori" cenili 120-150e.

  U BREEE BOKIIIIII,pa zar mislis  da  sam toliki tupson ja  fanatik za nozeve od  decijih dana. Pa naravno da se covek snalazi za  seciva kako ume,noz sam dobio na poklon i  bice mi  ''radni noz'' ,a istom majstoru sam dao  ''blankove'' SOLINGEN profi da mi odradi  perverziju neku.

Drske radi od starih panjeva  iz Morave koji su prirodno impregnirani '. JBG. zurim  na posao ,slike tek sutra :( :( :mad:.

Momak inace daje sve od sebe i jako je talentovan,nema  profi alat ( za sada ) ,talentovan i pedantan.. Pomoci cu mu oko tog alata, a ja cu se prihvatiti gravure u metalu i drvetu. ;) Mada mi ti ''gravirani'' vise su za ormaric ustakljeni !
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
Ti panjevi iz Morave su zakon. To kad se obradi nema potrebe da se lakira, a tek boja...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Opet "nasa posla" :hammer:

Jbg Svedi, Norvezani, Ameri, Francuzi , Japanci i ostali cuveni nozari su onda debelo uskraceni jer nemaju Moravu.  :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mafke Fly je napisao(la):
  U BREEE BOKIIIIII,pa zar mislis  da  sam toliki tupson ja  fanatik za nozeve od  decijih dana. Pa naravno da se covek snalazi za  seciva kako ume,noz sam dobio na poklon i  bice mi  ''radni noz'' ,a istom majstoru sam dao  ''blankove'' SOLINGEN profi da mi odradi  perverziju neku.

Drske radi od starih panjeva  iz Morave koji su prirodno impregnirani '. JBG. zurim  na posao ,slike tek sutra :( :( :mad:.

Momak inace daje sve od sebe i jako je talentovan,nema  profi alat ( za sada ) ,talentovan i pedantan.. Pomoci cu mu oko tog alata, a ja cu se prihvatiti gravure u metalu i drvetu. ;) Mada mi ti ''gravirani'' vise su za ormaric ustakljeni !

Cemu gravura? To bre smesno moze da se laserski uradi za 10min. Noz je dobar koliko mu je dobro secivo i tu je tacka. 90% domacih nozara su teski prevaranti, nista im ne verujem.

Uzmes lepo ovako nesto za 40e, potrudis se malo oko drske i zavrsio si posao za 60-70e plafon.

A3v9ZFK.jpg


Ili ovo za neki evro vise:

CIJ5NTh.jpg
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.271
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
PROTA71 je napisao(la):
Ma zar je birno kakav je celik na ovom nozicu, vazno da vrsi funkciju....kobaje, panja, slaninica, lukac.
Napravismo nauku oko obicnog noza koji nosimo sa sobom na pecanje.. :doh:
Vec  godina nosim rapalin noz za filetiranje i sa njim sam isfiletirao slanine i slanine...sira, paradaiza i gomile hleba naseg nasusnog..
Isfiletirao si ti i lipljevine  :p :p
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
Ajde ovaj od damaska je lep, al ovaj drugi je ciganski za sve pare koje kosta.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
jesko78 je napisao(la):
Ti panjevi iz Morave su zakon. To kad se obradi nema potrebe da se lakira, a tek boja...

  Nikakav lak ni slucajno :nowink:,upropasti bih sve. Boki hala  na brizi oko prevaranata,ne opterecujem se jer sam  blankove ja  odabrao i cuvao

( iamam i ogromno VICTORINOX secivo koje ce se  odraditi  za manjeg lepotana ). Sto se drske tice tu je ovaj nomak i pokazao vestinu pa su mu i nitnice  pedantnije na drsci nego kod  poznatijih nozara ( znas da sam picajzla i detaljista ).

Noz  mi je od srca poklonjen,a mogao sam da biram  razne  vrste plemenitog  drveta za drsku. ''moravac'' prelepo izgleda .

Hvala i na korisnim savetima jer cu olaksati i ovom momku,a nozeva nikad  dosta. Ja sam ljubitelj ''peroreza'',dzepnih malih preklopnih nozica. Lovacki i ostali veci nozevi su me privlacili  davno.ali  evo u pripremi i veceg i manjeg da mi posluzi oko  piknika i u berbi gljiva ;)

Necu robovati ''gvozdju'', i skromnijeg kvaliteta da je ,ostricu i arciti.

Lepo secivo na pvoj slici bas  :tbumb: .

Zena mi zakuntala,sutra  cu je iscimati za fotose nozeva,samo da ubaci jer danas  me jako zezao komp.

Boki,daj na PM  gde se narucuje celik solidan jer imamo plan da spremamo  seriju UNIKATA  :drool:  ;)
 
Vrh Dno