sta staviti na slt

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ajd ja još malo :) Pročitah sve još jednom pa da te zbunim skroz :)
To je štap koji ima dušu, i to kakvu. Filigranski napravljeno oružje. Ali kada ga opteretiš - on daje sve više! Zato i napisah da može bacati ceo spektar različitih struna. Ipak, u toj njegovoj duši teba uživati, i zato (po meni) najviše daje sa strunama koje su sličnih karakteristika.
Rio Selective Trout II WF ili DT (nisam probao), SA XPS (takođe nisam probao) ili Sage Quiet Taper II DT (nekada je postojao i WF koga ja koristim trenutno i ocena je 10/10, struna namenski pravljena za taj štap, a proizvodi je ja mislim RIO) su pravi izbor.
Takođe nema greške i savršeno će mu stajati i univerzalne strune - kao što je fenomenalni RIO WC II (probano, razbija :yeswink:) ili SA GPX ili Air Cell.
Ako želiš bacati daleko (i isključivo daleko) ja bih preskočio i RIO Grand i SA ED i na ovaj štap opet stavio Vision Extreme Distance #5. Ova struna u NS kod Ranka Travara nije skupa, i ako ideš na Drinu na ovaj štap stavi nju!!! To je lagana struna izuzetno tankog running line-a, pravi lagani shooting head.
Orvis Silver Label nisam probao, ali sam nekada lepo pecao sa Wonderlne strunama. Svakako probaj (ako već nisi :) )

Što se tiče noname struna i jeftinih rešenja - to bi bilo kao da na Ferrari staviš Tigar gume :whistle: Mislim, može ali... :doh:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milanče je napisao(la):
Ajd ja još malo :) Pročitah sve još jednom pa da te zbunim skroz :)
To je štap koji ima dušu, i to kakvu. Filigranski napravljeno oružje. Ali kada ga opteretiš - on daje sve više! Zato i napisah da može bacati ceo spektar različitih struna. Ipak, u toj njegovoj duši teba uživati, i zato (po meni) najviše daje sa strunama koje su sličnih karakteristika.
Rio Selective Trout II WF ili DT (nisam probao), SA XPS (takođe nisam probao) ili Sage Quiet Taper II DT (nekada je postojao i WF koga ja koristim trenutno i ocena je 10/10, struna namenski pravljena za taj štap, a proizvodi je ja mislim RIO) su pravi izbor.
Takođe nema greške i savršeno će mu stajati i univerzalne strune - kao što je fenomenalni RIO WC II (probano, razbija :yeswink:) ili SA GPX ili Air Cell.
Ako želiš bacati daleko (i isključivo daleko) ja bih preskočio i RIO Grand i SA ED i na ovaj štap opet stavio Vision Extreme Distance #5. Ova struna u NS kod Ranka Travara nije skupa, i ako ideš na Drinu na ovaj štap stavi nju!!! To je lagana struna izuzetno tankog running line-a, pravi lagani shooting head.
Orvis Silver Label nisam probao, ali sam nekada lepo pecao sa Wonderlne strunama. Svakako probaj (ako već nisi :) )

Što se tiče noname struna i jeftinih rešenja - to bi bilo kao da na Ferrari staviš Tigar gume :whistle: Mislim, može ali... :doh:

Moram samo malkice da "ispravim" Mitu. SA GPX je malo grubo resenje za taj cetvorodelni SLT 8'6" . I sto se Vision ED tice, sadasnji ED i onaj sa kojim Mita peca nemaju previse dodirnih tacaka.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
simpson H je napisao(la):
Milanče je napisao(la):
Ajd ja još malo :) Pročitah sve još jednom pa da te zbunim skroz :)
To je štap koji ima dušu, i to kakvu. Filigranski napravljeno oružje. Ali kada ga opteretiš - on daje sve više! Zato i napisah da može bacati ceo spektar različitih struna. Ipak, u toj njegovoj duši teba uživati, i zato (po meni) najviše daje sa strunama koje su sličnih karakteristika.
Rio Selective Trout II WF ili DT (nisam probao), SA XPS (takođe nisam probao) ili Sage Quiet Taper II DT (nekada je postojao i WF koga ja koristim trenutno i ocena je 10/10, struna namenski pravljena za taj štap, a proizvodi je ja mislim RIO) su pravi izbor.
Takođe nema greške i savršeno će mu stajati i univerzalne strune - kao što je fenomenalni RIO WC II (probano, razbija :yeswink:) ili SA GPX ili Air Cell.
Ako želiš bacati daleko (i isključivo daleko) ja bih preskočio i RIO Grand i SA ED i na ovaj štap opet stavio Vision Extreme Distance #5. Ova struna u NS kod Ranka Travara nije skupa, i ako ideš na Drinu na ovaj štap stavi nju!!! To je lagana struna izuzetno tankog running line-a, pravi lagani shooting head.
Orvis Silver Label nisam probao, ali sam nekada lepo pecao sa Wonderlne strunama. Svakako probaj (ako već nisi :) )

Što se tiče noname struna i jeftinih rešenja - to bi bilo kao da na Ferrari staviš Tigar gume :whistle: Mislim, može ali... :doh:

Moram samo malkice da "ispravim" Mitu. SA GPX je malo grubo resenje za taj cetvorodelni SLT 8'6" . I sto se Vision ED tice, sadasnji ED i onaj sa kojim Mita peca nemaju previse dodirnih tacaka.

pa dovrsi se u vezi tog ED koji je bolji a koji losiji i koje su promene  ???
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Promene su ocigledno u materijalu za coating, sadasnji ED je zicast prilicno i strahovito brzo se prlja. Stari ED je meksi, slinaviji ima manje memorije. Vrlo verovatno da je promenjen proizvodjac.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Čovek će biti potpuno zbunjen ako pokuša da izvuče neki zaključak iz svih ovih saveta. Ja bih sve sveo na jedno:

Pobratime, pošto si istakao da želiš da mušičariš klenove, prelistaj odeljak "Mušičarenje klena", "Danas sam mušičario" i galeriju ulova, pa se opredeli za jednog savetodavca.
Opet smo došli na isto- savete daju i oni koji znaju manje od onog ko pita.
Čovek pita o SLT-u, klenovima i Zapadnoj Moravi, a muči ga koji konac da kupi. Logično je da mu se javi korisnik štapa SLT, neki opaki klendžija ili posetilac Zapadne Morave. Sve ostalo su gluposti i nagađanja.
Evo, ja sam opaki klendžija :mad: (tako svi kažu), pa mu dajem odgovor u tri reči i dodatna 4 slova, od kog ga nikada neće zaboleti glava, a neće mu ni džep presušiti:

RON THOMPSON ENERGY   DT5F


P.S.
Može i bilo koji drugi DT5F, ali ja od navedenog nisam nikada čuo za bolji.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Čovek će biti potpuno zbunjen ako pokuša da izvuče neki zaključak iz svih ovih saveta. Ja bih sve sveo na jedno:

Pobratime, pošto si istakao da želiš da mušičariš klenove, prelistaj odeljak "Mušičarenje klena", "Danas sam mušičario" i galeriju ulova, pa se opredeli za jednog savetodavca.
Opet smo došli na isto- savete daju i oni koji znaju manje od onog ko pita.
Čovek pita o SLT-u, klenovima i Zapadnoj Moravi, a muči ga koji konac da kupi. Logično je da mu se javi korisnik štapa SLT, neki opaki klendžija ili posetilac Zapadne Morave. Sve ostalo su gluposti i nagađanja.
Evo, ja sam opaki klendžija :mad: (tako svi kažu), pa mu dajem odgovor u tri reči i dodatna 4 slova, od kog ga nikada neće zaboleti glava, a neće mu ni džep presušiti:

RON THOMPSON ENERGY   DT5F


P.S.
Može i bilo koji drugi DT5F, ali ja od navedenog nisam nikada čuo za bolji.

Vec pocinjem da se brinem da namerno zelis nekoga da dovedes u zabludu!

Musicarska struna (fly line) se kupuje prevashodno PREMA STAPU, negovoj akciji, nacinu savijanja, a ne prema ribi! Potencijal koji ima stap se iskoriscava samo u slucaju dobrog izbora strune i uparenog sistema. Ako sistem nije uparen ni stap nema svoju svrhu. Znaci ako zelis da pecas klena ili bilo koju drugu ribu koja se peca  stapom SAGE SLT 486-4, ignorisi Mixov poslednji post jer sadrzi neistine i dovodi musicara u zabludu da postoji namenska struna za klena koja odgovara svim stapovima
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlično!
Evo klasičnog primera zablude u kojoj se nalaze Simpson i mnogi drugi mušičari.
Nije tačno da sa izborom konca nema veze koju ćeš ribu i na koji način da loviš. Istina je obrnuta i glasi: Konci se proizvode za različite uslove i tehnike mušičarenja, a nikako za određeni model štapa. Jedino livadski "mušičari" misle da se konac pravi za štap, a ne ribolov. Simpsone, opet se brukaš :doh:.
Mušičarenje klena nije tako jednostavno kako ga zamišlja Simpson. Moguće je da ga je neko lagao da je to "pljuni pa zalepi", ali ja kažem da je to posebna umetnost i veština puna tajni koje nikada neće otkriti mušičar koji ne izgazi bar trocifreni broj dana mušičareći klena.
Ako momak traži savet za konac kojim bi uz pomoć štapa SAGE SLT mušičario klenove, onda taj savet treba da dobije od nekoga ko zna šta to znači, a ne od nekoga ko gotovo nikada to nije radio.
Eh, Simpsone, Simpsone, na livadama pored Save i Dunava se beru bele rade, a ne znanje o mušičarenju klena na Zapadnoj Moravi i mudrost kojom se uparuju štap i konac za klenčuge. :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Odlično!
Evo klasičnog primera zablude u kojoj se nalaze Simpson i mnogi drugi mušičari.
Nije tačno da sa izborom konca nema veze koju ćeš ribu i na koji način da loviš. Istina je obrnuta i glasi: Konci se proizvode za različite uslove i tehnike mušičarenja, a nikako za određeni model štapa. Jedino livadski "mušičari" misle da se konac pravi za štap, a ne ribolov. Simpsone, opet se brukaš :doh:.
Mušičarenje klena nije tako jednostavno kako ga zamišlja Simpson. Moguće je da ga je neko lagao da je to "pljuni pa zalepi", ali ja kažem da je to posebna umetnost i veština puna tajni koje nikada neće otkriti mušičar koji ne izgazi bar trocifreni broj dana mušičareći klena.
Ako momak traži savet za konac kojim bi uz pomoć štapa SAGE SLT mušičario klenove, onda taj savet treba da dobije od nekoga ko zna šta to znači, a ne od nekoga ko gotovo nikada to nije radio.
Eh, Simpsone, Simpsone, na livadama pored Save i Dunava se beru bele rade, a ne znanje o mušičarenju klena na Zapadnoj Moravi i mudrost kojom se uparuju štap i konac za klenčuge. :hammer:

Iako sam rekao da necu vise odgovarati na nebulozne postove nebuloznih autora koji da jos bude gore izvrcu reci i ne citiraju ih adekvatno, moram samo jos ovo da kazem.

Musicarske strune (koncima se sije, hekla, veze, kukica ili vezuju muve a ne peca ili baca musicarskim stapom) se prave razlicite tezine i na sasvim razlicit nacin opterecuju musicarski stap. Ne prave se za tehnike musicarenja jer da se prave za tu namenu, za Mixa bi bio odlican i kanap za ves ili ular za konje i volove. Njegova tehnika je toliko specificna i unikatna da je to napisao i u svojoj "knjizi", gde opisuje kako se baca "energicno iz zgloba sake". Takvo ucenje je prihvaceno sirom sveta u svim skolama fly castinga i mislim da ce biti citirano u svoj musicarskoj literaturi u buducnosti. Jedino sto je prihvaceno kao prva i osnovna greska a ne kao nesto pozitivno.
Proizvodjaci musicarskih struna navode namenu prema tipovima musica koje se koriste ali to je previse prosta podela i vise predstavlja propagandu proizvodjaca. Iz ovoga izuzimam strune "specijalne namene" zbog uslova u kojima se pecaju pojedine ribe (tropske vrucine, veliki strimeri, velika hladnoca, velika dubina ...).

Mozda RT u saradnji sa Mixom pravi namenski konac za drvene "musice" i za klena, ali ja bih se tesko odlucio da poslusam coveka koji je SLT video samo na slici, kao i uostalom Zapadnu Moravu. Cak sam i ja uhvatio 20x vise klenova na Z.Moravi musicarskim priborom od onog koji ti sakom i kapom deli pogresne savete. Da ne pominjem kolicinu hvatanu pre nego sto sam postao musicar jer sam na toj reci pecao dugo godina iskljucivo klena.

Pre bi poslusao dugogodisnje vlasnike slicnih stapova i primenio njihova pozitivna iskustva.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
OK.
Simpson i Mixmaster mogu da raspravljaju o svakojakim oblastima mušičarenja i da to traje doveka. Pošto je Simpsonu nejasno šta god ja da napišem, malo ću da obrazložim :lol::

1. Čovek hoće da mušičari klena. Ja odmah preporučujem taktiku prišunjavanja i kratkih i umereno dugih/preciznih zabacivanja, bez obzira na veličinu reke (!). To me navodi na DTF konac, jer je on najbolji za to.

2. Ron Thompson Energy možda nije dobar u nekoj drugoj varijanti, ali je neverovatno dobar kao DTF.

3. Ron Thompson Energy ovde može lako da se nađe po pristupačnoj ceni.

4. Ja koristim Ron Thompson Energy na nekoliko vrhunskih štapova i uradio bih to i sa SLT-om


To su jednostavni razlozi da mu preporučim taj konac. Nema namere da ga dovedem u zabludu, jer ne trgujem mušičarskim koncima.
Simpsone, uvezi RT Energy i oduševi svoje mušterije! :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
uvezi RT Energy i oduševi svoje mušterije! :tbumb:

Mozda u nekom drugom zivotu kad se pogase sve fabrike a prezivi RT :D ali tada bih verovatno za takve drzao pozamanteriju :D

Postoje samo tri proizvodjaca struna na planeti:

1. 3M USA
2. Rio USA
3. Ostali Kinezi

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Neka čovek odabere sam. Mislim da smo mu dosta napisali :doh:.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
najbolji kanapi za pomenuti stap su ;

SA XPS  dt5f , RIO SELECTIV TROUT dt5f, ULTRA 4 (ako je potrebna wf verzija)
isprobali smo ovaj stap sa dosta kanapa i ovo je zakljucak .

ps. odlican je i sage quiet taper kao sto je Mita pomenuo.
 

bane

Junior member
Učlanjen(a)
02.07.2006.
Poruke
94
Broj reagovanja
5
Lokacija
Pancevo
Iz ličnog iskustva potvrđujem Saletov predlog:Selectiv Trout WF i Ultra 4 DT  8)
 
Vrh Dno