Stap za nimfarenje

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
U tom slucaju bolje sacekaj. Dok god sam jeftine imao bio sam razocaran... Najnize sto je meni odgovaralo je bio Byron... Odnos cena kvalitet je odlican.
Filex nisam probao.... Moze da bude lepo iznenadjenje. Zavisno gde pecas.... Moze ti i stap od 9ft biti ok.
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Byron je sad izbacio novog Multi Length #3. Težak nekih 80grama.Narucen,stize u oktobru. Čim ga dobijem postavljam slike. Imao sam prethodni model i bio je odličan samo za nimfarenje malo potežak. Ovaj ima da bude bomba.
Cijena u Austriji 449€ a preko Retols.ba je oko 180 eura.
Topla preporuka
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ja imam starog... Za pocetnika odlican... Nisam znao za novi... 🍺🍺😀
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Mora da se nimfari, nema zajebancije
 

Prilozi

  • IMG-17e3bbb409642db848f43099e3f02fcd-V.jpg
    IMG-17e3bbb409642db848f43099e3f02fcd-V.jpg
    82,6 KB · Pregleda: 85
  • IMG-763c520108f560f5c0caecf09d10d9f9-V.jpg
    IMG-763c520108f560f5c0caecf09d10d9f9-V.jpg
    83,5 KB · Pregleda: 84
  • IMG-ad5016e224eda478b9de7f3503b773df-V.jpg
    IMG-ad5016e224eda478b9de7f3503b773df-V.jpg
    130,6 KB · Pregleda: 85

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Jedno pitanje....kakvi su utisci ako je neko imao prilike da proba/koristi Filex Nymph štap? Može i neka druga preporuka za štap za nimfarenje, da je upotrebljiv a jeftin?!? 😂😂😂
Ja imam Filex nymph. S obzirom da ne pecam takmicarski, vec veci deo sezone na suvu musicu, meni je odličan. Nimfarim sa njim u jutarnjim časovima dok ne krene neka aktivnost na površini. Za te novce je odličan, osetis svaki čvrk, sasvim korektan u zabacivanju i vrlo dobar na ribi. Bez problema nalupam ribu ujutru na nimfu a kao što rekoh nisam neki nimfaroš. Moj je od 10 fita #2. E sad, ima sigurno boljih, nadrkanijih, skupljih, markiranijih i verujem da su mnogo bolji od mog, ne mogu da sudim jer sam probao par boljih stapova na par zabačaja, što je nedovoljno. Za moje potrebe Filex mi je odličan, da li će i tebi biti ne znam jbg. Zavisi koliko, kako, gde hoćeš da ga koristiš... Ja sam ga koristio na Gradcu, Djetinji, Janju, Plivi. Meni radi posao...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Videcemo uskoro na vodi, na suvo obecava, to je jedina nula koju sam mogao da nadjem kod nas, uzeli me neki nimfarosi pod svoje da me dobro nauce...iskreno drugacije sam zamisljao prvi sklopljen stap ali opcije su mi bile ogranicene ponudom u MG servisu
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
122
Broj reagovanja
260
Lokacija
Bor
one na suvu musicu, meni je odličan. Nimfarim sa njim u jutarnjim časovima dok ne krene neka aktivnost na površini. Za te novce je odličan, osetis svaki čvrk, sasvim korektan u zabacivanju i vrlo dobar na ribi. Bez problema nalupam ribu ujutru na nimfu a kao što rekoh nisam neki nimfaroš. Moj je od 10 fita #2. E sad, ima sigurno boljih, nadrkanijih, skupljih, markiranijih i verujem da su mnogo bolji od mog, ne mogu da sudim jer sam probao par boljih stapova na par zabačaja, što je nedovoljno. Za moje potrebe Filex mi je odličan, da li će i tebi biti ne znam jbg. Zavisi
Druže, hvala na odgovoru. Isti štap je kupljen ranije ali nisam stigao da ga probam, a i da jesam, s obzirom da sam početnik, ne bih mogao da donesem neki pouzdan sud niti da ga uporedim sa nekim drugim štapom. Ono što znam je da nije bio skup :), a u ruci na suvo ostavlja dobar utisak, lagan, lepo se savija, videćemo kad krene sezona....

Pitanje za @strashni ....koliko okvirno izađe da se napravi takav štap ako nije tajna....nisam znao da imaju i mušičarske blankove u ponudi, za varaličarce sam pročitao sve najbolje ali nisam imao prilike da ih probam na vodi...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Sa magnetic blankovima #0 i #2 izadju 235e sa tubom, cts blankovi ne postoje u #0 i mislim da su skuplji, nisam ni pitao...mozes da izaberes nekoliko pluta ili cak karbonski rukohvat i nekoliko razlicitih nosaca cekrka.
Ja sam to drugacije zamisljao, da porucim boju blanka koju zelim pa da nakitim karbonski rukohvat i specifican dvodelni drzac cekrka kroz koji se vidi blank ali to traje predugo da se poruci, dize troskove i najgore od svega tezinu celog stapa, onda gubim sustinu zbog koje sam inicijalno dosao pa cu to da ostavim za neku drugu priliku
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
:whistle: da li da pricam ili zauvek cutim axaxaxxa. Iskreno Strasni boja blanka Magnetica je meni bas lepa sivkasta neka. Probao sam taj nimfaros cim ga je Goran dobio u MG servisu. Nisam ga uzeo jer mi se cini da nije dobro deklarisan sto se tice klase kao svojevremeno Maxia. Poredjujuci njega i moju #2 CTS dodju mu tu negde. Inace odlican stapic za te pare da ne bi bilo da ne kudim mnogo. Ima par caka kod tog blanka ali da vas ne smaram sad.
Cts nema u ponudi stapove #0 meni su trebali da rade #1 s tim da mi tip deo ide klasu nizi. ali sam odustao nema svrhe bacati kes za par dana pecanja godisnje.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Magnetica planiram da radim za takmicenje ali cu pokusati da ga izguram da bude ispod 70gr.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Postujem sve ali mene trebas da gledas kao dryfly musicara koji u nimfu ulazi kao u nuzno zlo a da pokusavam da to uradim sto korektnije i da od starta naucim ispravno i upotrebljivo bez afiniteta da se pojavljujem na takmicenjima...tek kada pocnem da koristim opremu u praksi ja cu znati da li treba nesto dalje ili ne, pritom vec smisljam na koji nacin da imam uz sebe stap za suvu a da mi ne smeta previse u kretanju...
I podvlacim ponovo kao i za sve u zivotu, ako dodjem do faze da me nesto vise opterecuje nego da mi pravi zadovoljstvo onda cu da ga batalim, bio to stap ili tehnika ili nesto trece u zivotu, ja sam gospodar, ja odredjujem pravila a ne neka motka ili nesto peto iz zivota
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.141
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
:whistle: da li da pricam ili zauvek cutim axaxaxxa. Iskreno Strasni boja blanka Magnetica je meni bas lepa sivkasta neka. Probao sam taj nimfaros cim ga je Goran dobio u MG servisu. Nisam ga uzeo jer mi se cini da nije dobro deklarisan sto se tice klase kao svojevremeno Maxia. Poredjujuci njega i moju #2 CTS dodju mu tu negde. Inace odlican stapic za te pare da ne bi bilo da ne kudim mnogo. Ima par caka kod tog blanka ali da vas ne smaram sad.
Cts nema u ponudi stapove #0 meni su trebali da rade #1 s tim da mi tip deo ide klasu nizi. ali sam odustao nema svrhe bacati kes za par dana pecanja godisnje.
Koja je cena Magnetica?
 
Vrh Dno