Stap za nimfarenje

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Imas negde gore Ivke oko 235 gotov. E sad ja bih tu stavio Rec karike, drugu plutu i halter. Tj uzeo bih blank i motao bi mi vrv Dragan iz Va stap.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Postujem sve ali mene trebas da gledas kao dryfly musicara koji u nimfu ulazi kao u nuzno zlo a da pokusavam da to uradim sto korektnije i da od starta naucim ispravno i upotrebljivo bez afiniteta da se pojavljujem na takmicenjima...tek kada pocnem da koristim opremu u praksi ja cu znati da li treba nesto dalje ili ne, pritom vec smisljam na koji nacin da imam uz sebe stap za suvu a da mi ne smeta previse u kretanju...
I podvlacim ponovo kao i za sve u zivotu, ako dodjem do faze da me nesto vise opterecuje nego da mi pravi zadovoljstvo onda cu da ga batalim, bio to stap ili tehnika ili nesto trece u zivotu, ja sam gospodar, ja odredjujem pravila a ne neka motka ili nesto peto iz zivota
Sve je jasno.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Imas negde gore Ivke oko 235 gotov. E sad ja bih tu stavio Rec karike, drugu plutu i halter. Tj uzeo bih blank i motao bi mi vrv Dragan iz Va stap.
Ti si do toga dosao iskustveno posle nekoliko stapova i to je sada ulazak u finese a to u stvari i treba da bude sklopljen stap...ali polako, od Boga zdravlje i bice svega
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Ti si do toga dosao iskustveno posle nekoliko stapova i to je sada ulazak u finese a to u stvari i treba da bude sklopljen stap...ali polako, od Boga zdravlje i bice svega
Nema nista dok ne pogresis jbg. Prvi stap je zrtvovan ostali su pesma. I milioni procitanih postova na svetskim forumima, konsultacija sa najboljim rodbuilderima u svetu od Engleske do Australije itd. I moram priznati vredelo je. Dobio sam sta sam hteo. Npr Cts blankovi ne trpe mnogo epoksija na sebi. Naucio i iskustveno i iz price Australijanca Herba coveka koji je jedan od licenciranih tako da kazem vezaca za CTS. Jbg.
Sve ima svoje ali je i bolest 😂
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Postujem sve ali mene trebas da gledas kao dryfly musicara koji u nimfu ulazi kao u nuzno zlo a da pokusavam da to uradim sto korektnije i da od starta naucim ispravno i upotrebljivo bez afiniteta da se pojavljujem na takmicenjima...tek kada pocnem da koristim opremu u praksi ja cu znati da li treba nesto dalje ili ne, pritom vec smisljam na koji nacin da imam uz sebe stap za suvu a da mi ne smeta previse u kretanju...
I podvlacim ponovo kao i za sve u zivotu, ako dodjem do faze da me nesto vise opterecuje nego da mi pravi zadovoljstvo onda cu da ga batalim, bio to stap ili tehnika ili nesto trece u zivotu, ja sam gospodar, ja odredjujem pravila a ne neka motka ili nesto peto iz zivota
Evo druga godina kako skoro iskljucivo koristim nimfarosa za suvu... Jako retko nimfarim her nazalost nemam gde.... Prednost duzeg stapa je mnogo bolja kontrola kanapa na vodi, bolja prezentacija.... Mana.... Treba vremena da se covek privikne...

Ps: moguce da ce nula da trazi jaci kanap.... Probaj trojku prvo.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Kanap mi je nebitan, necu da ga koristim u lovu, imam na cekrku dt3 ali samo popunjava spulnu, za kanap ide two tone ili three tone monofil pa moze tipet ring a moze i bez njega direktno tipet na kraju fluo(ro)karbon.
Bosansko nimfarenje necu da koristim a sad smisljam kako sa sobom da ponesem cist dry fly komplet i da uvek bude uz mene za trenutke kada krene aktivnost na povrsini.
Nimfaroski sistem nije moj izum vec usvojen od iskusnijih kolega koji dugo nimfare
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
@strashni Mozda se nismo razumeli, poneses dodatan cekrk. Pa nakon ceskarenja ili kako god da ga zoves predjes na suvu najlakse moguce.

To two tone monofil je klasicno sto koristimo na takmicenjima... Preporuka topla... Napravi predvez od jednobojnog, a iznad tipeta samo stavi 50-60cm bicolor monofil kao indikator....

Od stapa ka muvi gledano:60%butt section 40% "taper" broj ilo dva tanji najlon, pa bicolor, tippet ring pa tippet

Umesto prve dve sekcije mozes lagano neki level samo deo da ubacis.... I to za nijansu deblji od bicolora. Bice u pocetku jurenje oko zabacaja al sve se nauci

Najvise sam uvek mrzeo dva stapa da vucaram.... Jedan stap mi je zakon.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Jasno, razumeo sam, posto sam u glavi napravio drugu postavku nisam razumeo sta si mislio... na aliexpresu sam nasao odlican nosac/drzac koji stoji na pojasu, stap se ubacuje do cekrka i eventualno doda pricvrscivac na prsluku za gornji deo stapa, inace svaki prsluk ima slicnu kombinaciju na dnu i na ramenu... toliko uzivam u suvoj da cu probati da se pomucim samo da ne vitlam suvu nimfaroskim stapom

Za nimfaroski sistem sam razmisljao prakticno, posto ce to biti samo za nimfarenje bez premontiravanja na suvu u toku pecanja, namotao sam 0.18 tricolore celu spulnicu od 25m i direktno vezao na kanap i ona ce se lagano trositi a shodno reci, dubini, nimfi, ribi, na to vezem u adekvatnoj duzini fluokarbon od 0,08 do 0,18. Za sada je tu tipet ring kao veza pa cemo videti u samom lovu sta kaze.
Uglavnom imam koga da hvatam za ruku i da preispitujem ispravnost sistema i teorijski i prakticno
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
770
Broj reagovanja
56
Lokacija
Svrljig - Trnava
Zbog kombinacije nimfa- suva i nošenja dva štapa, multilenght štapovi postaju sve popularniji. Kod nas u Srbiji je bilo neko vreme u ponudi Byron multenght nimfaroša, ima puno pozitivnih iskustava sa vode, i tu je jako prosto i brzo prebaciti se sa nimfe na suvu...
Hanak trenutno ima dva takva modela, gde maksimalna dužina varira izmedju 10.5 i 11 ft...
Ja trenutno nimfarim štapom od 11 ft #3, ali me mrzi čak i drugi čekrk da nosim... jednostavno, na čekrku mi je namotan wf kanap normalno, a na to dodam 9 metara dugačak camou french lider, na koji nadovežem ostatak sistema. Ako mi zatreba, mogu za 2 minuta u vodi do pojasa, bez izlaska i plašenja riba promenim samo predvez i produžim da bacam suvu mušicu... Malo je nezgodno mlatarati onolikom motkom, ali mi je mnooogo lakše nego da nosim dva štapa
 
  • Like
Reagovanja: TMc

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Meni je 10-10.6 idealna duzina za suvu
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Možda samo omasio temu ali me interesuje da li ko zna koja veličina nosača cekrka odgovara štapu Maxia mx4 #2 ? 😀
 
Vrh Dno