Strimeri za proleće

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Bliži se otvor! Koji su vaši aduti? Površinski strimeri ili neka teška artiljerija? Osećam da ću ove sezone najviše da ih jurim na topwater strimere: poppere, divere, slidere. I to na muve sa mnogo flash-a i u nekim eksperimentalnim bojama.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Dlakavi neotežani strimeri + flash, belo - crveno, crno - crveno... vode su već bistre....
Malo i polako da tonu pod težinom udice.
I dva tri gurglera, miš od srnećine...neka tubica....
To je to.
Videćemo šta kaže voda i štuka.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Čime na prolećnu štuku ?  :eek:

pa sa Šonetom ,sa čim drugim  :D

a možda nebi bilo loše, i sa nekim manjim ali otežanim sporo vodjenim zonkerom ili pak nekim diverom za štuku u plićaku koja se sunča pri površini vode .
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
Samo flash i ovde onde marabou. Što lakši da što tiše padaju na vodu. Zonkeri? Jok, samo prvi put dok je suv relativno tiho padne na vodu a kad se namokri kao krpa pljasne, ne volim ih.

Faforiti

index.php

i
index.php
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja ću sa bestežinskim bunkerima! ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
cele sezone je uspešno lovim jednim te istim strimerima i več sam ih pokazao ovde na forumu. To su oni od perja dugi nekih 17cm, zonkeri dugi 15cm i po najnovijem baitfish imitacije od slinky fibera, yak haira, bucktaila+perja. Te bait fish imitacije najvise sada forsiram. Posto su one krupne štuke još uvek u proleću negde bliže površini tj. u plićoj vodi dolazi u obzir također i površinski strimeri. Onda se te debele mamice kasnije kada zatopli radije zadržavaju u dubljoj i hladnijoj vodi i tu su otežani strimeri zakon ili malo otežani+brzotonuča struna. Pošto se u proleće najprije zagriju delovi jezera sa tamnim dnom tu se one sve najčešće vrzmaju a manji primerci do 4kg se tu zadrže i do kraja proleća. To su moja opažanja i mogu reći da je to u 95% slučajeva uvek tako. Pravila skoro da nema tj. sve ume da bude relativno ali ipak postoje zapažanja kojih kada se držimo ili kada ih poštujemo donesu nam ulov više ili lepši ribolovni dan.

Boje, ovo ili ono, sve je to bitno ali od nas ja presudno kako če štuka da opazi vođenu imitaciju. Možemo loviti gurglerima, bagerima, dajverima....baitfish imitacijama otežanim ili ne otežanim i ništa ne uloviti ili naloviti se...sve je ovisi gde lovimo i kako lovimo. Mislim da je mnogo važnije "kako" nego "čime".  Naravno važno je i čime ali kada do toga dođemo onda još treba rešiti i ono "kako".
Evo pre sat vremena sam došao kući sa posla i vidim jezero je živnulo i kod mene. Tu i tamo neki klen a bodorkice se več digle i plivaju pod čamcima....tako da u mom slučaju ja bi ponudio neku bunkerastu imitaciju koja bi imitirala bodorku ili klena. Dakle neki fleš perla boje + neki fiber bele boje i sive ili maslinaste boje (sasvim svejedno). Opet 100% bi radile i imitacije koje ne imitiraju tako verno njen prirodni plen. Ali ja bi se odlučio za prvu soluciju.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Ovu nedelju preskacem, red bi bio da se upisem na nekoj salmonidnoj vodi. Sledeci vikend planiram da pretresem barosevac, mada cisto sumnjam da ce stuja da besni.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
Ja na žalost još uvek nisam probao ni jednog od ovih mojih favorita. Preživljavam groznu prehladu. Juče sam bio malo pored reke da dišem čist vazduh i bolje je da nisam ni izlazio, izgleda mi nekako da neću da prođem bez inekcija.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Stuja je pocela da besni. Nece da jurca za guglerima, poperima i slicnim reptilima. Jedini mutant (gugler sa zonker repom), zelene boje, bio je upropascen nakon dva promasaj iste stuke  -  Strashni, 'bem ti jednokraku   :p  :D
Elem, uspeo sam da uplasim stuketinu, za kakvu nisam verovao da postoji na tom jezeru. Nisam siguran da li sam vise ja nju uplasio ili ona mene. Prisao sam joj mnogo blizu i kada sam poceo da masem - bum!!! na metar od mene. Nismo se videli (na vreme) :doh: Eto me za vikend opet na barama.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
Pridružujem još jednog u nekoliko varijanti boja koje ću ovih dana da spremim. Dužine je okruglo 10 cm na udici 1/0.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
Mnogo mi više leže suve muve od policelona i druge varijante ali ovo je tako dobra fora da sam jednostavno poželeo da imam u kutiji i strimere vezane ovako. Veoma su laki, 3D... ama opasno su dobri.
 
Vrh Dno