Strimeri za Soma

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
943
Goci:
Fazon si uzeo od padavaca naših priznaj :bleh:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Tamiski bucovi su jedno vreme letos bili ludi za strimerima sa bas ovakvim plavim bucktailom ..
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Momci,valjda se zna gde se održava prvenstvo lova soma na bućku!Tradicija ili ne,pobede odnose samo oni koji u ekipi imaju jednog tekijanca!A oni svi koriste kićanke!Da je samo vibracija i pulsiranje,stavili bi bilo koju boju,zar ne!!!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
U stvari,mislim da je suludo da polemišemo o crvenoj boji na veštačkim imtitacijama!Pored zelene i bele(srebrne),mislim da nijedna boja nije toliko zastupljena od pamtiveka!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
I meni se čini da je teško tu dati konačni sud o svemu tome...zato je lakše imati imitacije u raznim bojama nego beliti glavu sa teorijom. Da ne zaboravimo, ne lovi toliko ni boja ni vibracija koliko sam ribolovac koji se odluči za neku imitaciju kojoj on daje pravi život i prezentira je na pravo mesto u pravo vreme.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
sebastian je napisao(la):
I meni se čini da je teško tu dati konačni sud o svemu tome...zato je lakše imati imitacije u raznim bojama nego beliti glavu sa teorijom. Da ne zaboravimo, ne lovi toliko ni boja ni vibracija koliko sam ribolovac koji se odluči za neku imitaciju kojoj on daje pravi život i prezentira je na pravo mesto u pravo vreme.
Upravo!
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Goci je napisao(la):
Bem te  :lol: ti si bar naučnik pa moraš da paziš da ovave izjave ne daješ sa 100% sigurnošću.
...

Dajem sa 99% sigurnoscu!!! Boje nemaju veze ili toliko minimalno da je to zanemarljivo pored ostalih faktora!!!

Ocima uocava siluete!

Ta statistika im je takva za boje zato sto njih forsiraju i imaju poverenja!!! I vecina mojih varalica za soma su drecave ali vise je to navika od pecanja smudja plus lepe su mi te vristece boje!
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
zvezdan je napisao(la):
Momci,valjda se zna gde se održava prvenstvo lova soma na bućku!Tradicija ili ne,pobede odnose samo oni koji u ekipi imaju jednog tekijanca!A oni svi koriste kićanke!Da je samo vibracija i pulsiranje,stavili bi bilo koju boju,zar ne!!!

Pobedjuju zato sto znaju u prst terene i zato sto mogu da pripreme ulov koji dan ranije pa kada krene takmicenje samo cap u camac sa kanapceta!!!

Ja onu stvar na panj ako je to zbog crvene boje kicanke!!! Uozbiljite se ljudi!
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Da, i zbog njih. Nisu toliko česti u našim vodama, ali kad udari krupan urok to je borba za pamćenje!  :hammer:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kakve terene znaju,pa Dunav što je večeras nije sutra,nije to potok!Uostalom,ljudi koji pobeđuju godinama uopšte ne žive u Tekiji,samo su rodom odatle!Verujem da ljudi koji su duže na ovom svetu znaju bolje od tebe i mene! :yeswink:
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Poznajem solidno klisuru i mesta su uvek ista to jes u zavisnosti od vodostaja i doba godine manje ili vise aktuelna!!!

Upecao sam sam solidan broj somova na varalicu, zive mamce i iz mog iskustva a sto je vaznije iskustva ljudi koji ga uspesno pecaju vise od 20 god. mogu da tvrdim da boja za soma nema veze!!! Pogotovo ne na Dunavu. Mozda ima veze dali je neka vristeca boja ili neka neutrala i to u nekoj bistroj vodi kao sto je kod Sebastijana Bled alu u nasim velikim ravnicarskim rekama to nema veze.

Kakvih sam se nebuloznih prica i nepotkrepljenih teorija naslusao od ribolovaca ne cudi me da neko tvrdi da je crvena boja kicanke kljucna u lovu ove ribe!
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Na Vlasinskom jezeru ispred mamca stavljaju paradajz :hammer: Bio i Memedovic sa ekipom kad su snimali emisiju  :) Seb namotaj mi par ogromnih Glo-Bug -ova :D.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo sad ću, vel sam kreno'  :D :hammer:

oćeš i zvečku da "metem untri"?!  :D
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
zvecku i propeler ispred da pri potezanju rastjeruje neki atrakant za nadipat glo buga...(neki saranski okto spice...)
:hammer:
 
Vrh Dno