Strimeri za Soma

musa1984

Junior member
Učlanjen(a)
26.03.2010.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
protiv dipa, to onda više nije to, nije to filozofija mušićarenja......
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) i ja sam protiv dipova i do sada ih nisam ni jednom koristio te sumnjam da ču ih ikada ali teško bi se reklo da nije ff  ;) jer mušičarenje je vrlo širiok pojam ako objektivno pogledamo...skorz dok se imitacija koju smo vezali prezentira specifičnoim prepoznavnim zabacivanjem pomoču težine kanapa bilo do mušučarskim štapom sa dve ili jednom ručkom ili čak ručkom bez reel seata  ;) :D to je mušičarenje, i to je opče prihvačeno po celom svetu i složeno u definiciji koja opisuje mušičarenje kao određeni pojam.

Neki mušičari nanose mirise ako žele uloviti šarana u vrlo mutnoj vodi gde se ga jako teško locira pa i ako ga se locira najčešće se ne zna ni gde mu je guza a gde glava. Ja to radim u bistroj vodi ili blago zamučenoj i tu su dipovi zaista suvišni ako se mu priđe kako treba i pravilno prezentira mušica.
Također neki mušičari na moru koriste dipove pri lovu određenih vrsta riba....koriste dipove ali i dalje je sve to mušičarenje. Ok, za nekoga nije mušičarenje ništa osim lova salmonida suvim mušicama ali to je njegovo subjektivno uverenje na koje naravno ima svo pravo.
 

musa1984

Junior member
Učlanjen(a)
26.03.2010.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Apsolutno se slazem sve što si napisao. Meni su ti dipovi totalno out, najbolje još da za šarana napravis mini hraničište zabaciš nadipanu prezentaciju i čekaš. Nije to to...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
vidim da smo sa somova prešli na šarane  :D ajde kad je već reč o šarku gledao sam i neki video gde im lik prvo pobaca one pilete hranu za kučiće ,mačiće ,a kada se dignu šarani da jedu onda im baca strimer imitaciju tih pileta  :D i naravno dobija šarane .
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja za ovu sezonu planiram drmnuti barem jedno somče i  to strimerom bez (mirisa i ukusa) a ključno je to da znam gde se sakrivaju na "mom" jezeru i to redovno i znam kako ih izmamiti iz tih rupa bez mirisa i ukusa ;)

ako mi uspe to onda ču da se malko hvalisam po forumu  :D :bleh: ako ne onda ču da mudro šutim  :hammer: dok ga ne uhvatim....ali do toga dana je još par meseci jer je dugo u lovostaju.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
ako mi uspe to onda ču da se malko hvalisam po forumu  :D :bleh: ako ne onda ču da mudro šutim  :hammer: dok ga ne uhvatim...

:D odmerena izjava nema šta !!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:smoke:  :D

u svakom slučaju če biti vrlo zanimljivo jer nikada se ne zna kakav je komad na tim mestima...jednom sam tamo bio i opazio komadiće oko 4kg a onda drugi put dva komada od oko 10kg....u nekom sasvim trećem obilasku je bilo čak 5-6 komada različitih dimenzija.
 

musa1984

Junior member
Učlanjen(a)
26.03.2010.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Kada budu prvi ulovi svakako staviti slike na forum da se malo divimo
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ljudi načuo sam takvo mesto za mušičarenje Soma da me boli mozak od jutros i još mi je Som  na dometu muve..ajoj aj da ne malerišem ali ću se uskoro uputiti tamo sa adekvatnim priborom i velikim štukaroškim strimerima...Ako nešto maknem ima da se hvalim ako ne kao što kaže Sebastian ćutaću mudro .  ::)
 
Vrh Dno