Strimeri za stuku

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Sve zavisi kakva ti  je voda
Reka, jezero, bara, rit, drenažni kanal.... ?
Zašto nažalost?

 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
silvio je napisao(la):
Inače legendo pošto se ta štuka nažalost pojavila kod nas imam namjeru da je probam loviti kod na (jesam na spin i fly na fly imao praćenje bijelog zonkera do same obale ali ne i udarac) Da li je loviš tonućim predvezima ili samo intermediate struna?
Da li su bolji otežani strimeri ili kako vidim ti koristiš ne otažane?
Nešto oko vođenja malo da napišeš ako nije problem?
Jebem li ga kako vodim. :doh:
Ovako nekako.
Cim-cim-cim, pa cimmm-cimmmm ,pa cim ,pa cim-cim-cim e onda puza, a zatim cim-cim-cim paza ,pa cimmmm-cimmm-cimmmm pauza cim-cim-cim e tako.
:hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :D :D :D :D
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Jaoooo voda je bistra kraška...a način vođenja znači cim cim kao i svaki strimer :doh: Nisi baš riječit nešto ali neka obaćajem još ove zime sliku sa krokodil štukom.
Nažalost zato što ta riba nije autohtona u našim vodama i neće ništa dobroga donjeti. :'(
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
silvio je napisao(la):
Jaoooo voda je bistra kraška...a način vođenja znači cim cim kao i svaki strimer :doh: Nisi baš riječit nešto ali neka obaćajem još ove zime sliku sa krokodil štukom.
Nažalost zato što ta riba nije autohtona u našim vodama i neće ništa dobroga donjeti. :'(
Silvio, ne postoji riba koja uvek voli jednu prezentaciju strimerom.... Menjaj dok ne vidis sta radi za dati dan... Ono sto ja licno volim kod stuke su beli mamci... A to vole i ostale ribe. Ono sto mi je davalo rezultate ke jako raznoliko... Od agresivnog vodjenja do toga da povuces strimer jednom ili vise puta duuuugo, jednolicno i sporo... Pustis da tone par sekundi... I gledas u kanap da slucajno ne poskoci dok tone... Mada, ako prati, gadjace kod sledeceg povlacenja...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
e to brate u mom jedinom pecanju stuke fly pribor na trebizatu nije bilo tako jednom je dopratila bijeli bered zonker do same obale ali nije uslijedio napad poslije zato sam i pitao mada i na spin pribor na istom mjestu 15min bacanja i izmjena kasike voblera i silikonca nije rezultirala niti pracenjem.
Mislio sam bas na situaciju to kad prati da li ubrzati kao pastrvi ili  zastati sta?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Zavisi.... Zimi ja zastanem.... Leti ubrzavam.... Al to nisu cvrsta pravila. Isto mi je i za pastrmke... Nekad mi napadaju na agresivno vodjen strimer nekad mora bas lagano

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Probaj sledeći, put da strimer samo legne na dno i ne DIRAJ NIŠTA. Zna da ga uzme posle PET minuta.
Sve dok ga gleda u šansi si.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Postoji onaj fin video na YT gde su ribu ubacili u flašu zajedno sa kamerom i to bacili u vodu gde žive štuke. Baš to, vrlo je interesantno kako napada, misliš otišla je a ona se nakon minut dva opet vrati i neumorno napada. Nije džabe rekorder po indeksu prožrljivosti, pretpostavljam da ako nešto liči na plen da je narav tera da napada sve dok to ne pojede.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Markovic je napisao(la):
Probaj sledeći, put da strimer samo legne na dno i ne DIRAJ NIŠTA. Zna da ga uzme posle PET minuta.
Sve dok ga gleda u šansi si.
meni se jednom desilo da pustim strimer pred kraj pecanja na dno...i ostavim ga do sutra . Sutra sam cekao jos dva sata dok nije uzela, ali se isplatilo...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Da, da , tako je....stuka je poznata kao riba koja ne moze da odoli strimeru od peruski koji ne lici na nista dok lezi na dnu...iz nekog cudnog razloga sto ga duze gleda sve joj je primamljiviji....ovo su vazne cinjenice koje treba da zapamte pocetnici......
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Jesu li te roditelji tako vaspitali da se ponasas kada ti se ne svidja nesto sto neko kaze?
Ne verujem da su ponosni na rezultate...
Prijavio sam ti poruku uredniku. Ocekujem reakciju .
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Osnovna stvar za uloviti grabljivicu je prezentacija . Svaka riba ima neki univerzalni tip i velicinu strimera koji je dobitan . Sve ostalo su nijanse koje ne igraju veliku ulogu. Br. 1 je prezentacija . Svaka grabljivica najvise voli prezentaciju koja imitira bolesnu ribu. Lagano povlacenje sa prekidima i propadanjem strimera . Veoma cesto riba uzima bas u propadanju ili kada se strimer zaustavi . Ribe vole da uzmu strimer i kada padne na samo dno i zadrzi se tu par trenutaka ili kada se posle par trenutaka pomeri . To su pokreti koji asociraju ribu na prirodni plen . Price da treba da se zabaci strimer kao fider i ostavi na dnu pet minuta najblaze receno ne odgovaraju istini.
 
Vrh Dno