STRIMERI ZA SULCA/MLADICU

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Oni koji su imali mogučnost izači prošle godine na sulca i to mušičarskim priborom odličan su uspeh imali sa ove dve verzije tube strimera (bez otežanja).
HU-2.jpg

HU-3.jpg

Koliko vidim preporučuju slične udice koje ja najradije koristim za štuku.

Još uvek nisam mogao da isprobam moje imitacije zato postavljam slike ovih koje su se pokazale kao vrlo uspešne i sada se mogu pronaći u rednoj prodaji.

Ako ste lovili i ulovili mladicu strimerom kakvi su, kakve su im specifikacije, od kakvog su materijala...?

Uskoro ču i sam uraditi neke tubice za sulca da mogu lepo da namestim moje omiljene kratkovrate udice za velike ribice na sredinu strimera (mesto gde mladica najčešče grabi).
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lepi, ali veži ih na metalnoj tubi ili bar s teškim dumbell očima. Bohinjka je pliča voda pa tamo to radi.

Janez
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
definitivno si u pravu i govoriš iz iskustva...mada mislim da bi se dalo i na dubljim i bržim rekama sa brzotonučom špagom koju ja koristim...u svakom slučaju ču poslušati tvoj savet i uraditi neke otežane. Mada prvo moram da nabavim nešto određenog materijala ili ču u suprotnom da opet čaram (improviziram).
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
U pravu si, prvo je potrebno probati! Ako napraviš obe verzije bar si osiguran za više uvjeta :tbumb:

Janez
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo prve moje tubice za mladicu...mislim da bi trebala biti lovna "muva".
Otežana je kod glave tj. sama glava je od olovne žice. Prekrivena epoxidnim lepkom.
index.php

Kako vam se čini? Sledeči plan mi je uraditi imitaciju paklare isto na tubici slično kao što sam to uradio prošle godine na običnoj velikoj udici dugog vrata  (http://www.musicarenje.org/index.php?action=dlattach;topic=1204.0;attach=6862;image). Samo jednom da izađem ove godine na kraljicu i samo jednu poštenu da ulovim bit ču prezadovoljan. 
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Evo i ja sam danas napravijo 2 strimera za Mladicu, a o lovnosti njih nesmijem se izjasniti jer nemam iskustvo u tome.Radijo sam ih na velicini udice broj 1
 

Prilozi

  • arijana 250.jpg
    arijana 250.jpg
    54,8 KB · Pregleda: 840
  • arijana 251.jpg
    arijana 251.jpg
    55,3 KB · Pregleda: 766
  • arijana 253.jpg
    arijana 253.jpg
    51,9 KB · Pregleda: 784
  • arijana 252.jpg
    arijana 252.jpg
    58,6 KB · Pregleda: 755

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Obje su dobre, a na variantu nalik Drininu več sam imao udaraca :tbumb:

Janez
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Janez sada si me pravo obrodovao,znaci ima nade za ovake strimere, samo jos da naucim bolje vezati i nema zime.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
imam i ja jednog takvog tj. slicnog. Isto siva zonker trakica ali bez ostalih dodatnih materijala. Isto tako i čistog crvenog zonkera. Ovih dana ču da uradim te neke na tubama + imitaciju paklara na tubi. Toliko mi vreme nabijeno sa obavezama da me sve strah da ču uopče moči izači negde na mladicu ali trudim se... :blush:
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Sebe duga je zima, dobro skontaj moras naci vremena za jos koji dan pored vode................
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Drina je napisao(la):
Sebe duga je zima, dobro skontaj moras naci vremena za jos koji dan pored vode................

Ma druze kod mene u glavnom (na najbližim vodama) izlazak na sulca dosta košta i moram imati nekoga da me prati...ili da odem malo dalje kako planiram sa kolegom (Janezom) samo za to mi treba vreme, treba sve isplanirati, uskladiti se sa obavezama doma, poslom...ma malo mi je dve na gudto ali ja verujem da če mi nekako več uspeti.
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Sebe nadam se da ces uspjeti uskladiti sve obaveze , i nek vam bude bistro kada odete u ribolov
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Drina je napisao(la):
Sebe nadam se da ces uspjeti uskladiti sve obaveze , i nek vam bude bistro kada odete u ribolov
hvala kolega, mnogo mi je lakše izači na jezero ili mušičarenje lipca i pajkica ali za izlazak na kraljicu/kralja naših voda u mom slučaju je potrebno izvesti malo više ceremonija.  :blush:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kurare, sulecriba i ostali koji ste ju več lovili pa i oni koji niste šta mislite o ovoj imitaciji?...malo prije sam je navezao...čekam neke materijale pa nikako da mi stignu  :mad: pa sam se setio nekog materijala kojega sam davno kupio u nekoj kineskoj trgovini u srbiji...vec sam ga spominjao na forumu...dosta nezahvalan materijal za vezanje, beži i nikako ne surađuje ali je zanimljiv u vodi prilikom povlačenja ili u tekučoj vodi zadrži skoro doslovno ovakvu siluetu, možda se raširi samo za 2mm skoro neznatno...to bi bila neki moj pokušaj imitacije skobalja (najčeščeg zalogaja mladice)  :blush: ...Udica je takva da nema te mladice koja bi mi ju mogla odviti ili saviti, a materijal je taj neki kineski fleš "hair": leđa zelena, ispod bokovi nežno roza pa prelazi do stomaka sve perla belo i par žutih niti od glave do polovice tela na samom stomaku. Oči su od žutog kartona  :) ostalo epoxy i malo crne keramik boje za zenicu...sve to skromnih 14cm ali pored tolikog flasha dovoljno da izmami i najvecu mladicu pod oslovom da je raspoložena...E, sada nadam se da če stvarno biti tako dobar kako ja predpostavljam...nije ni neki lepotan ali materijal je skroz smotan za vezanje i treba ga proučiti i pronači najbolji način za njegovu upotrebu... :blush:
 

Prilozi

  • kondrostom.jpg
    kondrostom.jpg
    77,1 KB · Pregleda: 843
Vrh Dno