STRIMERI ZA SULCA/MLADICU

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala Silvio, i ja se nadam...važno je da imam što više izlazaka i sam znaš da je teško pogoditi pored svih obaveza i ostalog dan da si slobodan i tada da odeš da loviš  :blush: Ja moram onda kada budem slobodan ili ako uspem da dobije slobodno kada je najidealnije  :blush:

Ma ima da padne  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo još jednog u kolekciji...da se nađe  :) al' velike mi vode pa nikako da odem probati

21cm

SLINKY FIBER, ANGEL HAIR I PETLOVO PERO
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala!  :)

Prvi put sam radio takvog "muddlera" i kao po mom slabom običaju se nisam držao originalnog slinkymuddler recepta tako da sledeči mora biti još lepši. Uveren sam da če se i mladicama dopasti jer sam vidio na šta sve su ulovljene tako da ovaj mora da bude prihvaćen jer ima sve potrebne karakteristike za lov mladice kada je pna aktivna i lovi se maksimalno metar pod površinom.

Udice moraju biti ekstremno oštre i jake jer ima mnogo tvrde i jake čeljusti.
Ovde su dve udice u pitanju Mustad C52SBLN #2.
Mislim da bi najidealnije sa ovakav sistem "tandemhook" bilo koristiti ono što naši susedi austrijci koriste u tandemu Varivas 2600 #4/0 and Gamakatsu LS4644F 4/0.

Nije dovoljno da se Mladica samo zaleti na našu imitaciju nego i da ostane zakačena na njoj dok je ne izvadimo na "suvo".
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala i tebi  :) još samo da se jedna lepotica zakači na to  ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e sad da vi pokažem nešto  :D

jes da slika i nije nešto jer je slikano telefonom ali vidi se o čemu je reč

probano u jednom potoku, kako to rade lele lele

Vezao sam ga na tubici, rep je od gumene rukavice ostalo polarna lisica i četiri perca.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Mnogo je dobar !!! Ovo i za Štuku ima da bude bomba  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
takve repove rade neki Italijani ali ne od rukavica nego od nekog drugog materijala. Ja sam uradio od rukavica za pranje suđa  :D imam i sa žutim repom. Imam ovo več neko vreme pa nikako otići na vodu  :mad: a sa vrlo sličnim tubicama su več uspešno lovili mladicu kod mene na Bohinjki. Tako da ovo nije neki experiment nego isprobano. Da na Joci bi moglo biti vrlo zanimljivo...a planiram probati takvim repom i neko somče i večeg smuđa izmamiti sledeće sezone na jezeru.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Kako je odmah Šone provalio foru auu, a i meni se na oko čini kao smrt za veliku štuku :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ti talijani koji inače štancaju ove repove od neke vrste tkanine prvenstveno su namenjeni za strimere baš za štuku ali neki naši slovenci provalili to i probali na mladici i jako se fino pokazalo tako da sa takvim ganjaju nju. Nije baš neka revolucinarna stvar kažu mi oni ali da je dobro dobro je.

Evo, danas minus blago popustio i počeo sneg da pada...koji srečkovič se danas nađe na vodi za nakanom da bocne kakvu mladicu ima 90% da je dobije...vremenski uveti su idealni...Pre nego odem nešto obaviti do Kranja moram da skoknem do Save da vidim da li ko lovi i da li je kakva lepotica ulovljena.
 
Vrh Dno